До каква възраст на АМ?

  • 1 194
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
Какво да кажем пък ние? На 3 год. и 9 мес.още си търсим шишето. Срам, не срам, разхожда си се госпожицата навсякъде с него - носихме го на морето, на планината, уж да го оставим там, ама пак си го връщаме. Няма вечер да не го потърси, дори си се обслужва сама, когато ктегорично и откажа. Слага си столче на мивката, пълни си мляко в шишето и си го пие с голяма наслада. Само дето според мен, това вече ни е проблем - на такава "съзнателна " възраст много трудно ще се отучим от пиенето с биберон вечерно време / с него заспива /. Иначе през деня яде и пие всичко, включително и мляко / прясно и кисело / от чашка или направо от кофичката - "голям кеф" за ужас на мама. Но вечерите направо са кошмарни - рев до побъркване или докато не дадем шишето. Не знам кога точно изпуснахме момента да спрем този вреден вече навик, но при нас се получи нещо като със залъгалките - вършат хубава работа, но до определен момент и след това идва голямата мъка с отказването от тях.
Пробвали сме почти всякакви хитринки, но ако някой се сети за нещо, нека го напише.  ideauu

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още си го търси сутрин и вечер.Понеже става късно,това и е закуската.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 734
Цитат
Не е адаптирано, пълноценно си е, като обикновено прясно мляко, но с добавени витамини.

да,пълноценно е млякото за след 1 г.Имах предвид,че марките адаптирани млека имат формули и за след годинката,не че самото мляко е адаптирано Peace

# 18
  • Мнения: 1 483
Ако искат - до 3 годинки е идеално.  Peace
Иначе лично за нас - синът ми го отказа малко след годинката. Сега пие плодовите кисели на Данон, по 5 дневно  Crazy



Ние тук такива красоти нямаме Sad

Алекс пие кисело мляко на Баба вече от 1мес,понеже отказваше АМ.

# 19
  • Мнения: 1 586
Ние все още пием и мисля да давам докъто го иска! Peace

# 20
  • Мнения: 46 518
Poli S, София е същата с шишето, но за мен това не е проблем, аз самата съм пила до 1 клас от биберон, не виждам нищо лошо  Laughing иначе през деня си кара на чаши, шишета, сламки, но сутрин и вечер - шеше с биба  baby_neutral Simple Smile

# 21
  • Мнения: 292
Мислех и аз да пусна подобна тема.  newsm78
Аз също ви благодаря за отговорите.  bouquet

# 22
Мисля, че след годинката АМ може да се замени с прясно млеко,което може да се пие и цял живот. Не смятам, че има за какво да се безпокоиш. Чела съм,че детето до 12 годишна възраст усвоява най-добре млекото, което е свързано с неголия растеж. Но в страните на запад от нас се препоръчва неговото приемане ежедневно за малки и големи, и най-вече за жените.

Общи условия

Активация на акаунт