Забавяне на болничните от НОИ

  • 24 599
  • 160
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 782
За мейл не знам, но телефоните изобщо не ги вдигат. При това умишлено, просто ги подминават като част от интериора.
Аз имам едно въпросче??? Длъжен ли е работодателят да провери защо не ми изплащат болничните...някой писа за това по нагоре...

# 61
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ами длъжен е разбира се, аз когато ходих онези джофри от НОИ не искаха да ми дадат информация на мен за себе си, това трябвало да го направи работодателя и добре, че колежката ми беше с мен та свършихме някаква работа.
А после всичко,което трябваше да се направи и да се проверява ми го направиха колежките.
А за емейла и аз съм си го мислила, ако искаш опитай, но не съм сигурна, че ще ти отговорят. Пробвай и пиши после какво е станало.Успех Hug

# 62
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз от 5 ноември съм в болничен, скоро ще изляза в болничен по майчинство и още нищо. Опитвам се да звъня в НОИ но много са им претоварени линиите.Направо ужас, по Коледа и Нова година без пари, беше тъжно CryАко им пиша мейл дали ще ми отговорят,,,или говоря вече смешки?
Миналата година имах един болничен, който до април не ми беше изплатен. Тъй като постоянно даваха заето телефоните, им писах мейл. За мое голямо учудване, получих веднага отговор с молба да им напиша нужната им информация, за да проучат нещата.
Междувременно успях да се свържа по телефона и скоро ми преведоха парите. По пощата(не електронната) обаче получих писмо, в което беше обяснено кога ще ми бъдат предевени парите( те вече бяха преведени  Mr. Green) и защо се е получило забавянето.
Та, с 2 думи- не говориш смешки, отговарят хората.

# 63
  • София,
  • Мнения: 4 267
Трилиън и ти си късметлийка, аз дори на място ходих да питам и се държаха грубо и нагло с мен и не искаха да ми дадат информация, защо не ми плащат парите точно, а са по малко. Трябваше сама след месец и половина да открия къде е грешката и да ги моля тогава да ми коригират нещата, което стана след още месец и половина. Добре че сега всичко е наред.

# 64
  • Мнения: 782
Дами, дайте адреса и аз да се пробвам ... извинявам се за мързела си ама не ми се рови в нета да го търся

# 65
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
За мейл не знам, но телефоните изобщо не ги вдигат. При това умишлено, просто ги подминават като част от интериора.
Аз имам едно въпросче??? Длъжен ли е работодателят да провери защо не ми изплащат болничните...някой писа за това по нагоре...

Не се заблуждавайте, че работодателят ви е длъжен да се грижи да си получите болничните. Или пък да  проверява защо не са ви ги изплатили, или защо сумата не отговаря на вашите представи за дължимо обезщетение.
 Naughty

Неговите задължения във връзка с болничните се ограничават до това да ги предостави в НОИ. Съответно да си изпълни другите задължения във връзка с плащането на осигуровките и подаването на Декларация обр.1.

И ако прояви добра воля, и разполага с достатъчно време, може да провери има ли проблеми и какви са те.

# 66
  • Мнения: 782
Дааа, днес питах нашата счетоводителка и тя ми каза същото като  luda , сами ще трябва да тормозим служителите на НОИ  ooooh!

# 67
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Shada, писах писмото април миналата години и то от служебната поща. Тази седмица съм си в къщи , не мога да проверя, а и най-вероятно не го пазя

# 68
  • Мнения: 782
Благодаря все пак...явно ще трябва да се поразровя  ooooh!

# 69
  • София,
  • Мнения: 4 267
Shada май много те мързи а, е аз ще се опитам да ти помогна.
адресът за паричните помощи и обезщетения е :
Benefits@Sofia.NSSI.BG
тел. 02/926 - 19 - 86

Успех  Hug

# 70
  • Мнения: 782
Shada май много те мързи а, е аз ще се опитам да ти помогна.
адресът за паричните помощи и обезщетения е :
Benefits@Sofia.NSSI.BG
тел. 02/926 - 19 - 86

Успех  Hug

Наистина ме мързи при мисълта да се занимавам с НОИ Mr. Green  Аз телефоните ги знам на изуст, този и всичките му производни...ама не вдигат #2gunfire
Dundurela, благодаря за мейл адреса  Hug

# 71
  • Мнения: 25 648
Търсят се спешно потърпевши за репортаж!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257801.0

# 72
  • Мнения: 782
Ех, защо не съм си в къщи сега  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 73
  • Мнения: 934
Дами, моля Ви трябва ми спешно майка която има проблем с болничните за репортаж по БТВ. Репортажа ще е към 16. На място удобно за Вас. Репортажа ще е контра на изказването на г-н Христосков /управител на НОИ/. Той днес ще говори пред комисия в парламента.
Моля ви пишете ми на лични или ми звъннете на 0885957545
ето и малко подробности от друга тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257802

# 74
  • Мнения: 934
Ех, защо не съм си в къщи сега  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Shada ако си навита да дадеш кратко интервю няма значение дали си в къщи. Репортажа ще е към 16.00 и на място удобно за теб. Моля те пиши ми на лични твоя телефон ако си навита да ти се обадя.

Общи условия

Активация на акаунт