Питанка за едно много старо сериалче- "От обич"

  • 60 630
  • 524
  •   1
Отговори
# 300
  • NE
  • Мнения: 11 001
Хем я помня добре серията, хем пак ми стана тъжно. Много измислен беше инцидента със смъртта на бебето на Едуарда.

# 301
  • София
  • Мнения: 230
Да, бе, пресолиха манджата с драматизъм и трагичност. Въпреки, че като жена на педиатър съм запозната с термина "внезапна бебешка смърт", тука дойде прекалено- младата и уж здрава Едуарда с кръвоизлив, отстраняване на матката и за капак бебето умря /по едно време казах на мъжа ми: "-Абе, да не го удари някоя мълния?"). А на Елена /40+/, всичко й наред, даже стана да се разхожда 1-2 часа след секцио?!?  Shocked

# 302
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 915
Голяма трагедия се случи с Едуарда, факт, и донякъде разбирам безумното желание на майка й да я защити от болката; но от друга страна, дъщеря й е голяма жена, която трябва да се научи да си носи кръста и да бъде възрастен, зрял човек, който се справя с ударите на съдбата...

Обаче като гледах сцената, си мисля, че при Елена това беше някаква временна лудост... породена от шока. Не беше действие на трезвомислещ човек... Така че донякъде мога да я оправдая.

Между другото на вас не ви ли направи впечатление, как всички герои във филма постоянно наблягат как е много важно да родиш момче и как момчетата са много по-важни и по-добри от момичетата  Laughing Само през последната серия - цитирам по памет:

Сандриня: Какво ще е бебето, момче или момиче?
Едуарда (отсечено и самодоволно): МОМЧЕ!!!

***

Бранка: Момчета, две момчета, какви късметлийки да имат момчета и двете!!!

***

Елена: Момче, какво щастие! Атилио каза, че му е все едно, но знам, че ще се зарадва повече на момче, за да ходи с него на мач!
Сесар: В днешно време момичетата ходят също на мач колкото момчетата.
Елена: Е, да, ама друго си е с момче ...


 ooooh! ooooh! ooooh!

# 303
  • Варна
  • Мнения: 25 346
О, да, и мен това доста ме дразни. Имаше и една сцена между Едуарда и Марсело отначало, когато тя го беше питала "ами ако детето е момиче" и той беше отговорил нещо в стил "Ами ще пробваме до момче" Sick

# 304
  • София
  • Мнения: 230
Да, нали и до ден днешен царува мита, че бащите повече искали и се радвали на момчета...  Rolling Eyes Thinking Нашият татко пък е супер щастлив, че ще има 2 момичета.  Blush

И като говорим за деца- мале, колко са остарели вече тези модели бебешки колички, дето Марсия бута, и дето купи Атилио.  Laughing Mr. Green Ох, Атилио... много ми е мъчно за него, симпатичен си ми е открай време...

Със сигурност Елена не действаше като трезвомислещ човек, но пък и не помня след това да е изпитвала големи угризения или съжаления. За разлика от Сесар.

Вместо да го убиват бебето, можеха някаква аномалия да му измислят, да е със специални нужди... това със сигурност щеше да е също толкова голямо изпитание за Едуарда, за брака им с Марсело...и да спомогне за порастването й.

# 305
  • NE
  • Мнения: 11 001
Жестоко беше да убият бебето на Едуарда. Вярно, че им трябваше изпитание, но за мен винаги е можело да е нещо друго, това е ужасно просто.

# 306
  • Мнения: 14 518
Аз мисля, че основната идея на филма беше за майчината обич и отношенията майка - дъщеря, Елена жертва щастието си с Атилио за да е щастлива дъщеря й.

На мен това не ми се стори прекалено, близнаците на Лаура вече бяха малко множко Crazy

# 307
  • Мнения: 262
Markrit , да си жива и здрава , не бях се сетила за Вбокса. Той доскоро не се и отваряше в чужбина , но явно вече работи. Сега и аз мога да гледам любимото сериалче , дано продължат да качват сериите Simple Smile

# 308
  • Мнения: X
Аз мисля, че основната идея на филма беше за майчината обич и отношенията майка - дъщеря, Елена жертва щастието си с Атилио за да е щастлива дъщеря й.

На мен това не ми се стори прекалено, близнаците на Лаура вече бяха малко множко Crazy

Ами това е сапунка, ясно е, че е нереалистична.
И докато загуба на матка и бебе едновременно все пак е напълно възможна (колкото и да е кошмарна), замяна на бебета със съдействието на доктора (пък бил той и най-добрият семеен приятел), е научна фантастика и смях  Crazy Mr. Green.

Ама нищо, сериал да става............... hahaha

Аз съчувствах за лошата, зла Лаура през цялото време. То не беше нещастна любов, не бе чудо. И сценаристите защо не я събраха с Лео, а я запратиха в небитието не ми го побра ума.... Rolling Eyes

# 309
  • Мнения: 5 462
Markrit , да си жива и здрава , не бях се сетила за Вбокса. Той доскоро не се и отваряше в чужбина , но явно вече работи. Сега и аз мога да гледам любимото сериалче , дано продължат да качват сериите Simple Smile
По напред в темата имаше публикувани линкове от вбокса.

# 310
  • Мнения: 262
Да , сега се върнах назад и видях линковете , но май прибързах с радостта , много бавно се зарежда , върви 1 мин. и спира. Сега се разрових и го намерих дублиран на испански , който го устройва езика може да гледа тук , всички епизоди са качени и върви без проблем : www.doblada.com

# 311
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 915
Уф, гледам в момента, ама...

Първо, как Едуарда не се събуди - вън гърмят светкавици, майка й крещи и плаче, накрая и живото бебе се разрева!

Второ, тая Елена е вманиачена по това да се ЖЕРТВА в името на дъщеря си. Извинявам се, ама майчинството далеч не е само да се жертваш. И въобще, жените, които влизат в ролята на жертви, са ми противни.

Трето, тоя Сесар, накрая след като се разбра, не го ли осъдиха? Това е брутално действие за лекар. Кажете ми, че във филма си понася наказанието и той.

Беше много тъпо от страна на Елена да му каже "А ти помниш ли аз като ти платих образованието да станеш лекар, сега ти трябва да ми помогнеш с това."

Абеее... много зле.

# 312
  • Русе, у дома
  • Мнения: 743
Първо, как Едуарда не се събуди - вън гърмят светкавици, майка й крещи и плаче, накрая и живото бебе се разрева!
Ами нали е с пълна упойка...
Трето, тоя Сесар, накрая след като се разбра, не го ли осъдиха? Това е брутално действие за лекар. Кажете ми, че във филма си понася наказанието и той.
Осъдиха го, мисля, нещо като пробация, но му отнеха лекарските права за цял живот. Но той толкова беше изтормозен, че прие наказанието си като спасение....
Мен ми харесва филма, измислиците, дори сексиките изказвания - приемам го като друга култура, която опознавам индиректно... Любим си ми е филма и това е..

# 313
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 915
Първо, как Едуарда не се събуди - вън гърмят светкавици, майка й крещи и плаче, накрая и живото бебе се разрева!
Ами нали е с пълна упойка...

Пропуснала съм го това, понеже предната серия я гледах откъслечно и видях, че докато вадеха бебето сякаш беше будна, даже като роди Елена, Сесар влезе и каза на Едуарда "Имаш си братче"... Simple Smile Явно след това са я приспали. Всъщност... логично, доста тежка операция са й правили впоследствие.

И аз си го обичам сериала, затова си го гледам Simple Smile Просто днес явно ми дойде в повече като измислици...

# 314
  • София
  • Мнения: 230
Днешната серия, за сваляне Wink

Общи условия

Активация на акаунт