фалшив парфюм ли купих?

  • 10 294
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 337
Обърни шишенцето и виж на дъното дали има прозрачен мъничък стикер с надпис Ref.No :**************** и някакви цифри, като последните 4 шрябва да са написани с различен шрифт. Не че не могат да направят менте и на този стикер, но си личи, кога стикера е истински и кога не е Peace опитай. А и това,че си го купила от уж "реномиран" магазин, официални вносители, изобщо не е гаранция, че не са ти пробутали менте....ако успееш снимай ми шишенцето и дъното, но така, че да се вижда въпросния стикер и ще ти кажа, ще го покажа на професионалиста в къщи Wink

Довечера съм на гости, но ще се постарая като се прибера да го снимам, има си малка кръгличка лепенка отдолу, снощи се зазяпвахме, абе мани станахме за резил с този парфюм,  hahaha ама вече се опарих, ще знам.
Ааа незнам как се качва снимка, ама и това ще науча, или поне ще опитам

# 16
  • Мнения: 2 401
Моя е купен от читав магазин с оригинална козметика, сега погледнах стикера, като  въртиш шишенцето надписите се променят - НОА и номера.  Та не е бил менте, просто по-като за България.  Confused

# 17
  • Мнения: X
Може да е с изтекъл срок на годност и затова да е с променен аромат.  Thinking

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И какъв е логичния извод? Че в България оригинали нямааааа...а честито:)

Не е съвсем така. Имам познати които имат парфюмерия и от тях знам, че много голяма част от парфюмите на пазара са внос от Турция, като продукта е на много високо ниво и много добре имитира оригинала, а тук се продават за оригинални. Има значение от къде се купува стоката. Аз обикновено си купувам тестери тъй като както всички знаем да на много добра цена. Веднъж бях принудена да си купя парфюм от реномиран магазин тъй като не можах да си намеря тестер и никъде на друго място не намерих. Там ми предложиха да купя цялата серия и да ми подарят тестера. Естествено се възползвах и мога да кажа, че определено имаше разлика от тестерите които бях използвала до момента и този от магазина. Има качествени стоки, но ментетата преобладават за съжаление  Sad

# 19
  • Мнения: 382
Един въпрос малко встрани от темата на авторката,но пак във връзка с това дали един парфюм е истински или фалшив- колко  %-та парфюм трябва да  съдържа един парфюм за да е истински парфюм.Например наскоро си купих един ,на който пишеше,че съдържа 15% парфюм,но на всички етикети пишеше че е парфюм,а не тоалетна вода.Малко объркано стана,но знам,че в този форум има доста хора,които са на "ти" с парфюмите  Simple Smile,та се надявам,че все някой ще ми отговори.

# 20
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не знам колко са оригинални или фалшиви,но в луксозен магазин -всички парфюми които исках да пробвам как миришат при впръскване на хартията -вонеха на натрапваща отблъскваща миризма на спирт и то доста след като си тръгнахме от магазина,тъй като малката ги разнасяше и бях принудена да и кажа,че това е отровно и трябва да го изхвърлим - е ми то не се трае тази миризма.  ooooh!Интересно ми е докога такава скъпа стока ще се продава по луксозните магазини със съмнителен произход? Close

# 21
  • Мнения: 410
Съжалявам за това, което ти се е случило. Лично аз съм настроена анти към тях, без дори да съм пазарувала реално оттам.
Моят проблем с русенския м-н на БЛИК в КАУФЛАНД е, че имат тестери на прибл. 2% от всички налични парфюмни/тоалетни води.
Останалите 98% се продават без възможност за проба от тестер. Със същия успех могат да разработят сайта си и да въртят просто електронна търговия, сигурно печалбата им ще е по-голяма, защото "излъганите" ще бъдат повече, поне в началото.

# 22
  • Мнения: 532
И какъв е логичния извод? Че в България оригинали нямааааа...а честито:)

Не е съвсем така. Имам познати които имат парфюмерия и от тях знам, че много голяма част от парфюмите на пазара са внос от Турция, като продукта е на много високо ниво и много добре имитира оригинала, а тук се продават за оригинални. Има значение от къде се купува стоката. Аз обикновено си купувам тестери тъй като както всички знаем да на много добра цена. Веднъж бях принудена да си купя парфюм от реномиран магазин тъй като не можах да си намеря тестер и никъде на друго място не намерих. Там ми предложиха да купя цялата серия и да ми подарят тестера. Естествено се възползвах и мога да кажа, че определено имаше разлика от тестерите които бях използвала до момента и този от магазина. Има качествени стоки, но ментетата преобладават за съжаление  Sad


Много си права! аз също се занимавам с прафюми:)Дори това което идва като внос от италия,дубай и т.н. пак не е гаранция че не произхожда от турция:)

# 23
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Cotton4e,
да те разочаровам, ама парфюма ти май си е чисто менте Sad питах мъжа ми снощи, той е в бизнеса и ми каза,че специално Блик продавали много ментета #Cussing out

# 24
   Другия път го поръчай оттук http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=40022&goChar=C и хем няма да се чудиш, хем ще спестиш 20 лв.  Peace

А ти поръчвала ли си парфюми оттам? И наистина ли пристигат и то с безплатна доставка?

# 25
  • софия
  • Мнения: 290
аз съм се убедила ,че в БГ не си заслужава да купуваме маркови неща . Не стига , че са много по скъпи ами са и боклуци. По-добре търсете възможност някой да ви донесе от чужбина или с поръчки щом става ( аз не съм си поръчвала още , ама и това ще стане ) . #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт