Малко тъп въпрос относно кремовете за лице

  • 1 916
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
аз не мисля че грижата , която полагаш за кожата си е прекалена , а и всичките фактори , които я стресират ежедневно , като околна среда и климат изискват повече грижи

# 16
  • Мнения: 3 782
Как ще е тъп въпросът? Rolling Eyes
Според мен това,което използваш не е достатъчно. Всеки сам избира обаче. Аз откакто се по помня се грижа за лицето си. Кожата ми е мазна и ако пропусна някоя интервенция всичко отива на кино. Почистване сутрин с гел, след това тоник,след него крем. Вечер същата процедура - гел,тоник и нощен крем/ползвам го от скоро/. Отделно два пъти в седмицата си ексфолирам кожата и поставям маски. Когато имам време правя и парна баня.
След 25 год. трябва да се започне и използването на серум за около очите и кремове за първи бръчки.

# 17
  • Мнения: 37
 Laughing newsm44 newsm53съгласна сам с всички вас но,ако всичко се свеждаше до кремовете всички пластични хирурзи в холивуд да са затворили клиниките си. Laughing Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 98
Laughing newsm44 newsm53съгласна сам с всички вас но,ако всичко се свеждаше до кремовете всички пластични хирурзи в холивуд да са затворили клиниките си. Laughing Laughing Laughing

е определено кремовете не могат да заместят скалпела , но говорим за грижата и подръжката на кожата , а не ни ли е навик и хирург няма да помогне   bouquet

# 19
  • Мнения: 40
Не е прекалено това, което правиш за кожата си.  Simple Smile  Аз от 6 или 7-ми клас (не помня точно от кога) използвах Garnier  Pure трите стъпки, за превенция срещу пъпки. От 18-годишна пък започвах с гелчета или кремчета за очи и хидратиращи за лице.  Simple Smile Сега  (другата седмица ще навърша 20) всяка сутрин и вечер слагам крем.  Вечер преди крема си почиствам лицето с гел, след това слагам тоник, очите си почиствам с тоалетно мляко.  Embarassed  Всяка седмица си слагам и подхранваща маска.

# 20
  • Мнения: 327
най-добре е консултация с дерматолог и посещаване на козметик, но за съжаление аз лично имам чувството че всяка жена която няма професия става или фризиорка или козметичка та се е напълнило с такива които вместо да помагат създават проблеми.
поразпитай и си намери добра козметичка.

# 21
  • Мнения: 2 152
Не е прекалено това, което правиш за кожата си.  Simple Smile  Аз от 6 или 7-ми клас (не помня точно от кога) използвах Garnier  Pure трите стъпки, за превенция срещу пъпки. От 18-годишна пък започвах с гелчета или кремчета за очи и хидратиращи за лице.  Simple Smile Сега  (другата седмица ще навърша 20) всяка сутрин и вечер слагам крем.  Вечер преди крема си почиствам лицето с гел, след това слагам тоник, очите си почиствам с тоалетно мляко.  Embarassed  Всяка седмица си слагам и подхранваща маска.
Извинявай, ама според мен, малко си подранила Rolling Eyes
Толкова млада кожа, как на 18г. ползваш околоочни...

Всичко с мярка момичета. Нито по-рано, нито по-късно Peace

# 22
  • Мнения: 4 292
Та моля който ще се дразни да не чете Mr. Green
Значи имам питанка ,преди ползвах  само едно кремече за лице и нищо друго.Сега по съвет на приятелки /ако възрастта е от значение съм на 29/ползвам дневен ,нощен и около очен крем/мн ясно  че започнах с най лекото /имам и ексфолиращ гел и тоник за всекидневна употреба.Ама всичко тва ме притеснява не е ли много ?В смисъл кожата има ли нужда от толкова цапотене?Нямали нужда например един или два път ида я оставим да подиша без мазила ?Дали ползата е повече от вредата ?Ох ако ме разбирате щот го обяснявам мн объркано .Та въпроса ми е следния дали кожата ни има нужда от толкова мазила или просто да я оставим да си подиша чистичка без крем Thinking newsm78.Е вие сте на ход .Предварително ви благодаря  bouquet
Само това ли ползваш? И чак сега си започнала?  Simple Smile А какво е състоянието на кожата ти по принцип, след като не си употребявала почти никаква бяла козметика?  Embarassed

# 23
  • Мнения: 458
Ами да сега започнах с тази козметика,както казах до сега с едно дневно кремче Simple Smile.Не ми е лоша кожата ,чиста е ,казват че и годините не ми личат ,нямам бръчки ,знам ли харесвам се .Но не мога да не спомена че от както ги ползвам тена ми се избистри /по принцип съм мургава леко /сега сякаш по светна Embarassed

# 24
  • Мнения: 40
Не е прекалено това, което правиш за кожата си.  Simple Smile  Аз от 6 или 7-ми клас (не помня точно от кога) използвах Garnier  Pure трите стъпки, за превенция срещу пъпки. От 18-годишна пък започвах с гелчета или кремчета за очи и хидратиращи за лице.  Simple Smile Сега  (другата седмица ще навърша 20) всяка сутрин и вечер слагам крем.  Вечер преди крема си почиствам лицето с гел, след това слагам тоник, очите си почиствам с тоалетно мляко.  Embarassed  Всяка седмица си слагам и подхранваща маска.
Извинявай, ама според мен, малко си подранила Rolling Eyes
Толкова млада кожа, как на 18г. ползваш околоочни...

Всичко с мярка момичета. Нито по-рано, нито по-късно Peace

Ползвах гел, за успокояване на очите, не за бръчки,  защото очите постоянно ми подпухват и имам големи торбички.  Без крем или гел не се успокояват.   И скоро като си търсех първия ми крем за очи исках нещо, което е  за млади момичета, без да пише,че е за бръчки, като един гел за очи на Ейвън, който спряха за съжаление...   #Cussing out  И накрая се спрях на един подхранващ крем на Гарние.   Tired

# 25
  • Мнения: 776
хехе - не си закъсняла на 19  Laughing
а относно маските за лице колко пъти според вас е препоръчително за мазна кожа ?щото аз май прекалявам с цапотенето ......

Аз също съм с мазна кожа и си правя почистваща маска веднъж седмично. Сега зимата един път в седмицата слагам и хидратираща, понеже ми се изсушава кожата  bouquet

# 26
Та въпроса ми е следния дали кожата ни има нужда от толкова мазила или просто да я оставим да си подиша чистичка без крем Thinking newsm78

Аз не мисля, че когато кожата е намазана с крем е мръсна Naughty
На 29 задължително трябва да се ползва подходяща козметика, за да не съжаляваме след години, че сме изоставили кожата и тя не е подържана.. това е моето мнение
На теб щом ти се струва така остави я.... пробвай сама прецени !!!

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не, не използваш много продукти,но ако кожата ти се чувства некомфортно,смени марката или се консултирай с дерматолог. Simple SmileНа твоята възраст съм ползвала само хидратиращи продукти,не съм си товарила кожата с по силни кремчета.Хубаво е човек да ползва козметика предназначена за неговата възраст,в противен случай кожата става ленива(това го писах някъде ,моля да ме извините,но се налага да се повторя) и не може да се справи с определените и функции за самовъзпроизводство на кологеновите нишки и  когато станеш на около 40 ,няма да има подходяща храна която да и предложиш,защото вече няма да реагира -получава се едно привикване на кожата към определени съставки и те престават да действат. Simple Smile

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 06:13 от k.a.l.i.

# 28
  • Мнения: 463
Грижата на кожата зависи от нейното състояние, а не от физическата възраст и трябва да бъде съобразена именно с това, за де се чувства комфортно и да изглежда добре. Но чистата, хидратирана и защитено от слънце или от студа кожа трябва да има всеки човек, независимо от възрастта. Някак си не мога да си представя мръсно и сухо/омазнено лице дори на крехката възраст от няколко години. Така че се грижа не само за моята, но и за кожата на детето си. Но всичко зависи от кожата. Прецени си как се чувства кожата и как изглежда и тогава ще разбереш дали е много/малко/неподходящо.
Дано намериш твоите продукти и да позволиш на кожата си да изглежда чудесно.

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Мръсно,сухо,омазнено лице на деца на крехка възраст -от няколко години......... newsm78Дали има майка във форума Красива мама която не използва козметика за своето дете? LaughingСъстоянието на кожата е от значение,но едва ли 29 годишна жена има нужда от непрекъсната грижа от кремове с ливт ефект -нали,може да го ползва превантивно -евентуално ,ако има наистина нужда от това. LaughingМоля да ме извиниш,но изказването ти за децата  ,ми се стори наистина интересно. Laughing

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 16:32 от k.a.l.i.

Общи условия

Активация на акаунт