Ламинат и неравен под

  • 28 289
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 125
Когато слагах ламинат в нашата спалня преди 6 години го сложихме директно върху мокета, който беше отдолу. Нямаше по-неравен под от моя  ooooh!(включително и издълбани дупки в замазката на пода). Майсторите казаха, че подложката се слага именно затова - да компенсира неравностите. Досега не съм имала никакъв проблем
Вчера имах същия проблем с майка ми - неравнисти и майстора категорично отказа да нареди ламината, та тази сутрин се разправях с управителя на магазина. Утре други майстори ще го слагат Peace

Но ако имаш следства си изравни пода Hug

# 16
  • Мнения: 18
 Аз също ти препоръчвам да си изравниш пода. Преди три години слагахме в хола паркет, но без да изравняваме. Резултата - миналото лято сложихме нов, но вече изравнихме пода във всички стаи. Сега като се стъпва по ламината не скърца и е по-стабилно. Имаш ли възможност /финансова, време, нерви/ - изравнявай.

# 17
  • София
  • Мнения: 463
На нас другата седмица ни предстои слагане на ламинат , не сме изравнявали , а взехме http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php 
Някой слагал ли е такава дебела подложка , дали ще има посочения ефект newsm78
На мъжа ми нещо не му се купува саморазливна замазка.

# 18
  • Мнения: 5 178
iskrichke с такава сме, ама пак си .. мамата, мамата.
Е иначе изолира по-топъл е пода отколкот у комшиите

# 19
  • Мнения: 1 152
На нас другата седмица ни предстои слагане на ламинат , не сме изравнявали , а взехме http://www.arbiton.com/strony/1/i/230.php 
Някой слагал ли е такава дебела подложка , дали ще има посочения ефект newsm78
На мъжа ми нещо не му се купува саморазливна замазка.
С такава сме, но и със саморазливна замазка. По-топло е и по-безшумно като се стъпва.

# 20
  • София
  • Мнения: 463
Знаех си  smile3515  ама като не ме слуша , казал му е някой ,че става и край.

# 21
  • Мнения: 1 152
Знаех си  smile3515  ама като не ме слуша , казал му е някой ,че става и край.

Така казват, но истината е друга. Без замазка само с подложка изобщо не могат да се оберат неравностите.

# 22
  • Мнения: 455
Така казват, но истината е друга. Без замазка само с подложка изобщо не могат да се оберат неравностите.
[/quote]
 Peace
При нас, като слагаха паркета, ни обясниха от фирмата, че пода бил достатъчно равен и нямало да има проблеми - с една дума да не правим допълнителна замазка отгоре. На втория етаж, въпреки съветите, съпруга ми направи такава замазка а на първия не успяхме да се включим с времето и остана само със замазката която си положи майстора върху плочата и тръбите за парното. След като положиха паркета, обаче, се оказа, че на първия етаж, почти половината от него на места пружинира паркета а на втория, където имаше такава замазка - всичко е наред и няма такова пружиниране.
Моя съвет е да си направите такава допълнителна изравнителна замазка, особено ако е ново строителство и до момента не е полагана каквато и да била настилка върху замазката.

# 23
  • Мнения: 224
Много странно  Thinking
Ние живеем в къща и като решихме да слагаме ламинат, само минахме замазка върху бетона да не е грапаво. Ламината кара 5-та година и не е мръднал. Няма пружиниране, няма хлътвания чак се стряскам от това което пишете. Явно майстора е бил добър  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
Не случайно, когато се поръчва ламинат с включен монтаж, повечето фирми и майстори, отказват да го редят при неравности по-големи от 3 мм.

# 25
  • Мнения: 455
Много странно  Thinking
Ние живеем в къща и като решихме да слагаме ламинат, само минахме замазка върху бетона да не е грапаво. Ламината кара 5-та година и не е мръднал. Няма пружиниране, няма хлътвания чак се стряскам от това което пишете. Явно майстора е бил добър  Peace
Точно за такава замазка става въпрос че направихме на втория етаж.
Не случайно, когато се поръчва ламинат с включен монтаж, повечето фирми и майстори, отказват да го редят при неравности по-големи от 3 мм.
Точно монтажниците от фирмата дойдоха на оглед и ни казаха, че можело и да не се прави допълнителна замазка защото съществуващата била равна. Но, вече е ясно, че не е достатъчно равна.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 603

Точно монтажниците от фирмата дойдоха на оглед и ни казаха, че можело и да не се прави допълнителна замазка защото съществуващата била равна. Но, вече е ясно, че не е достатъчно равна.

На мен пък ми отказаха, после търсих майстори ... а след тях беше още по-криво  ooooh!  .. /то той единия май беше с постоянен махмурлук/, та се наложи да се примоля все пак да го монтират, като обещая,  че няма да ги тормозя, каквото и да стане после с паркета.
Добре, че не ставаше въпрос за у нас ....

# 27
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Добре, а някой ще каже ли в крайна сметка каква е цената на саморазливната замазка на квадрат? newsm78
Едни казват скъпо, други евтино ...

# 28
  • Мнения: 721
Ние сме на саморазливна замаска и пак скърца  Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 1 186
Ние като правехме ремонта и при нас се получи разминаване в пода и мъжа ми прави саморазливаща замазка която се получи много добре и сега сложения ламинат стои перфектно без забележки Peace

Общи условия

Активация на акаунт