САМО за РЕЦЕПТИ за машина за хляб

  • 1 043 188
  • 736
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 912
Впечатляващо. Само дето трябват 100 неща за да го направиш. Надявам се е вкусен.

Споделям рецепта за безглутенов хляб с готово брашно:
450 мл. вода
50 мл. олио
1 кутия безглутеново брашно от Кауфланд със снимка на земелче отпред /около 380 грама е/
1 пакетче суха мая.

Пускам на програма Extra fast  продължителност 1:58 часа. Сол и захар не добавям по желание на половинката. Всеки път се получава, като понякога превтасва леко, защото най-малкият ми грамаж е 1000. Не може да се яде топъл, защото ужасно лепне и се смачква, но като се охлади е като дунапренен. Изтрайва спокойно 2-3 дни в плик навън и после още 4-5 в хладилника.

# 706
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 765
Търся изпитана рецепта за бял хляб с кисело мляко и хрупкава коричка. Нещо не мога да нацеля добра рецепта за 1 кг хляб.

# 707
  • Мнения: 3 999
Търся изпитана рецепта за бял хляб с кисело мляко и хрупкава коричка. Нещо не мога да нацеля добра рецепта за 1 кг хляб.
Аз правя по рецепта от книжката ,към днешна дата не я гледам с точност а на око, за 750гр е нашия .
300мл вода
2-3с.л. олио
2-3с.л кисело мляко
Сол
400гр. Бяло брашно (понякога микс 1:1с пълнозърнесто брашно)
1 пакетче суха мая от Лидл
Нагласявам на програма за 750гр с най-препечена коричка.

# 708
  • Мнения: 2 134
Търся изпитана рецепта за бял хляб с кисело мляко и хрупкава коричка. Нещо не мога да нацеля добра рецепта за 1 кг хляб.
Чак хрупкава коричка не мога да гарантирам, но аз правя тази рецепта:

За 1 кг хляб:

400 мл вода
3 с.л зехтин
2 ч.л сол
1 1/2 с.л захар
2 с.л кисело мляко
640 г брашно
1 1/2 ч.л мая (ползвам червената на Саф инстант)
За супени и чаени лъжици използвам мерителната лъжичка от хлебопекарната

Със сигурност рецептата е изпитана и дава постоянен отличен (за мен) резултат. Аз го пека на най-слабато препечената коричка. Ако искаш по-препечена - сложи на по-силна степен.

# 709
  • Мнения: 22
Здравейте, някой има ли MUHLER 1509, трябва ми рецепта за обикновен хляб и кекс?

# 710
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 216
избери си дадена рецепта и започвай. Smiley
ако нещо не ти допада при следващ опит ще коригираш.
специабни рецерти за всеки модел и вид машини няма.

# 711
  • Мнения: 5 248
Вече 3 хляба изобщо не се получават, но днес това е дъното...


Брашното ли е променено, маята ли? Какво ср случва?

# 712
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 126
Вече 3 хляба изобщо не се получават, но днес това е дъното...
Със същото брашно и мая ли са правени? Сменяй и двете тогава, щото не се знае. И кажи по каква рецепта е правен ?  Ако това е всичко което се е получило изглежда много мъничко, ако е опит за 300г хляб в машина за 500г и от това може да е, въпреки че няма логика. Другото което се сещам е дали е следвана последователността на зареждане на продуктите както е в книжката за тази машина?

# 713
  • Мнения: 12 855
Маята бих набедила първо, а и тя лесно се проверява ако има още останала от нея. Брашното каквото и да е, ако е в правилната пропорция и с добра мая, чааак толкова зле не ми се вярва да стане, та не бих почвала от него изключването.

# 714
  • Мнения: 5 248
Едно към 1 следвам рецептата

# 715
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 126
Брашното ако е поело влага също няма да се надигне. Но маята май е големия виновник тук, все едно я няма. Следващия път поглеждай в машината в края на втасването дали се е надигнало, ако не е изключи машината и остави да се надига вътре, а ако съвсем не ще вади тестото и прави баница.

# 716
  • София
  • Мнения: 3 912
Имах подобни резултати след ползване на лоша партида мая. Беше си в срок, ползвала съм същата и друг път… Вероятно неправилно е съхранявана. Купих 5 пакетчета. Два съсипани хляба и третото пакетче се опитах да го активирам в топла вода с малко брашно и захар. След като за 40 минути не направи и едно мехурче я хвърлих.
За рецептата - 320 мл. вода ми се струват малко за 600 гр. брашно. Според мен трябва да са 360 мл.

# 717
  • Мнения: 2 317
Мая взимам вече само на Саф, червена, 0.500 кг опаковка. Нямам грешка с нея.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Прави сте, в маята е проблемът
При мен е 300 вода, 550 брашно - съотношението е почти същото и хлябът  идеален.

# 719
  • Мнения: 437
По тази рецепта много често правя хляб във фурната от Лидъли не съм имала проблеми. Сигурна ли сте , че сте сложили 600 г брашно?

Общи условия

Активация на акаунт