Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 204
истината е, че понякога в съветите по осиновяване ако искат могат да предложат определено дете на определени хора, говорим за без връзки.
На нас ни бяха казали за едно детенце, ние пожелахме да го видим, но после не ни го предложиха.
Предполагам в случая става въпрос за нещо такова.

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
истината е, че понякога в съветите по осиновяване ако искат могат да предложат определено дете на определени хора, говорим за без връзки.
Тук си много права.
Аз със съвет не мога да помогна но постът на авторката ме върна годин назад,когато видяхме Боби.Никои не ни го беше предложил,просто съвпадение.Видяхме го по ТВ разказваха,че има проблем,за които аз и не бях чувала дори.
Та пусках теми къде ли не,някои да разсяни,аджеба за какво иде реч,дали ще се оправи след операцията, какви последствия ще има след това и т.н.

Тъй като кандидати нямаше за Боби ние бяхме може би единствените,които изявиха желание да го осиновят.Социалните ни съдействаха  и така.

Да кажа само,че новият закон вече беше приет.

# 17
  • Мнения: 1 612
wa_wa когато говориш открито за проблемите си и не криеш нищо от никой се оказва, че светът е много малък.
Всички около мен знаят, че съм подала документи за осиновяване.
Когато се видя с някой, който не ме е виждал отдавна и стане дума как вървят нещата при мен аз си казвам честно и открито.
Така се случи и сега. Когато споделих с една лекарка, при която се лекувам от години (за щитовидната) тя ми каза за това дете. А тя знае от своя позната лекарка и така.

А как ще постъпя от тук нататък не знам. Все пак не зависи само от мен, а и от съпругът ми.
Но знам, че нещо в мен ме човърка и имам някакво странно усещане (пак моите предчувствия).

Благодаря Ви, че ме изслушвате и ме подкрепяте!

# 18
  • София
  • Мнения: 9 517
Ех, мила, недей да им вярваш на всички хора. И мойто джи пи има няколко запазени истории мелодраматични за такива деца, които само чакат някой да ги вземе... естествено - не са чути лично, а от друг човек...
Каквото и да стане - успех.

# 19
  • Мнения: 3 715
Тази вечер само вървя след Фоксче и суфлирам Simple Smile
Лили, аз съм скептична за това, което са ти казали. Дано не се окажа права и да не са ти дали напразни надежди.

# 20
  • Мнения: 1 612
Наистина има такова дете.
Днес със сигурност го разбрах.
Добрата новина е, че са го предложили за осиновяване и ще го осиновят.

Явно хората не се плашат чак толкова, колкото са ми описали.
Малко съм разочарована, но и ми олекна.
Всяко зло - за добро.
Детенцето си е намерило семейство.

Знам, че моето детенце е някъде там и ме чака!

Благодаря още веднъж за подкрепата!
  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 444
Майката на приятелят ми е педиатър с дългогодишен опит и при нея имаше няколко такива случаи.В един от тях бебето се роди без зависимост, което е рядкост, но явно има и такива случаи.При другите мами, бебчетата бяха на метадон с намаляване на дозата и за 6-7 месеца го сведоха на минимум и спряха.За тези деца обаче зная, че самите майки са били на метадоново лечение по време на бременността.Децата им обаче са живи и здрави, без никакви проблеми, мисля обаче малко по-бавно се развиваха двигателно-сядане, изправяне, прохождане, но може и да не е това при(чината според свекървата.По нейно мнение когато майката е на хероин е възможно да не се роди детето със същата зависимост, не е ясно защо, но при майки на лечение с метадон винаги децата се поставят на същото лечение веднага след раждането, та е възможно и да не се разбере ако не са били зависими.......нали знаете, че се разбира от проявата на абстиненция, това е признака.Не зная защо хората се плашат от такива дечица, истината е, че след правилно проведено лечение с намаляване дозите на метадона те се развиват съвсем нормално и няма никакви последствия, порастват съвсем нормални, здрави деца, като всички останали.Не визирам някои случаи на увреждане в утробата......
Дано съм била полезна с информацията

# 22
темата ме заинтригужа и намерих например тук:
http://www.ingentaconnect.com/content/els/01452134/1996/00000020 … 00000005/art00014


83 деца са изследвани на възраст от 0,5 до 6 години. Децата са с по-ниско тегло при разхдане и по-малка обиколка на главата. Висок процент хиперктивност и понижено внимание, проблеми с поведението. При децата с пристрастен баща се наблюдажат повече проблеми. децата с хероино-зависими майки са разделени на две групи: осиновени и отлеждани от майките. Осиновените деца са сравними с контролната група, неосиновените - значително по-ниско ниво. Заключение: проблемите в развитието са най-вече резултат на липса на подходяща среда за отглеждане, когато един или двама родители са хероино-зависими. ролята на вътреутробния контакт с хероин е вероятно по-малка от средата, в която децата се отглеждат.

Това не е певод, а много кратко резюме на заключенията.

Същият автор:
Toxicology Letters
Volumes 140-141, 11 April 2003, Pages 171-181
Proceedings of EUROTOX 2002, The XL European Congress of Toxicology.
In conclusion, in all groups of children at high risk for developmental problems was found that the environment has a strong influence on their intellectual abilities but not on motor skills or attention span.

Заключение: за всички групи деца (в това  число хероино-зависими - бм) с рискови фактори, средата оказва много силно влияние върху интелектуалните им способности, но не и върху моториката и степента на концентрация.

Подобни резултати тук:
http://adc.bmj.com/cgi/content/full/archdischild%3b86/3/175

Дано свърши на някой работа.

# 23
  • Мнения: 690
Калинка, благодарности за резюмето. Мисля, че на много от нас - чакащите ни е полезно. Вярно, че са започнали да дават информация при предлагане на детето, но само ако самите социални работници имат такава. А, в повечето случаи липсва. И мисля, че всеки от нас има известна доза притеснения.

# 24
  • Мнения: 1 612
Благодаря много за информацията!
На всички ще ни бъде много полезна!

# 25
  • Мнения: 53
Здравейте момичета.Случаянно попаднах на тази тема и ми стана интересна.Искам да ви разкажа моя съседка, доно с нешто да ви помогна.Та тя повреме на бременността си била на метадонова терапия, обаче каза че допреди метадон не приемала никакви наркотици, станала зависима от самият метадон и доколкото ми обясни пиела най минимално количество, та детенцето и се роди съвсем здравичко,момиче.От нейни думи знам че само 2 седмици даваха на дете някакво лекарство но не беше метадон.Сега детето е на 8 месеца и много е сладичко,дано и да няма проблеми.Да щях да забравя таткото на дете не приемал никакви наркотици нито метадон.Дано да съм ви била полезна с нещо.Успех.

# 26
  • Мнения: 69
Аz малко със zакъснение се включвам. Имаме приятелско семейство,които си осиновиха 2 деца на хероиноzависими родители и двете бяха на по 2 години(не ги осиновиха едновременно де). Децата бяха малтретирани и единствените им zдравословни проблеми бяха психически_ страх да не бъдат оставени сами,страх от тъмно и всякакви подобни страхове. Лекарите им бяха каzали,че ако има някакви увреждания zаради zависимостта на родителите,то те са щели да се раzкрият до 1 месец след раждането. С много голямо търпение и всеотдайност децата се "иzлекуваха" от страховете си.Сега са на 7 и 5 години,напълно zдрави както фиzически,така и психически.

# 27
  • Мнения: 1 612
Думите Ви все повече ме успокояват.
Така или иначе може да ме поставят пред такъв избор някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт