даряване на органи

  • 2 889
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
хуманно е да спасиш някой но все пак нали христянската религия е на друго мнение.?

тоест? Simple Smile християнската религия е на мнение, че не е хуманно да спасиш някой, ли?

# 16
  • Мнения: 2 755
Явно пропускате факта, че донор се става само при наличие на доказана мозъчна смърт и при биещо все още сърце.

Не е лесно да се каже край и да спрете сърцето на любим човек, та дори това, да спаси/удължи нечии друг живот.

ти сама си го написала - при доказана мозъчна смърт. задача на лекарите е да обяснят на близките, че човекът е мъртъв, въпреки биещото сърце.
В такива моменти, обяснението е най-трудно, защото хората се надяват на чудо. Естествено, че за един вегетиращ организъм няма шанс, но хората са различни...... Confused

# 17
  • Мнения: 6 029
Ох, незнам.....и аз съм мислила много по този въпрос......хуманно е да спасиш някой но все пак нали христянската религия е на друго мнение.? Аз все още нищо не съм решавала, но не знам как бих постъпила.? newsm78

Къде пък в християнската религия иде реч за даряване на органи? newsm78

# 18
  • Мнения: 765
Мисля да даря мозъкът си , след като умра. На мен ми служи не лошо, значи и на друг ще му свърши работа.

# 19
  • Мнения: 1 299
Това с допитването до роднини не го знаех, мисля, че се допитват само ако става въпрос за непълнолетни....
Явно пропускате факта, че донор се става само при наличие на доказана мозъчна смърт и при биещо все още сърце.

Не е лесно да се каже край и да спрете сърцето на любим човек, та дори това, да спаси/удължи нечии друг живот.

ти сама си го написала - при доказана мозъчна смърт. задача на лекарите е да обяснят на близките, че човекът е мъртъв, въпреки биещото сърце.
в този случай, мисля въпросът не е точно в донорството, а като цяло, роднина трябва да подпише, че е съгласен да спрът системите или каквото там...

Общи условия

Активация на акаунт