Домашни кори за баница и тиквеник

  • 8 589
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Ето рецепта за бюрек с точени кори + снимки стъпка по стъпка ( снимките са на английския ми блог, но рецептата е на БГ в Гответе с мен, можете да се ориентирате)

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1017.45.html

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 17:11 от Tandoori

# 16
  • Мнения: 1 080
Тестото правя от брашно ,сол и вода .Обаче ми трябваха три опита ,преди да се получат корите както трябва . Simple Smile

# 17
  • Мнения: 388
Здравейте момичета  Grinning

Ей, много благодаря на всички за рецептите.   bouquet
Сега да се похваля - направих на нова година дърпаната баница на pina и стана страхотна   bouquet  (за съжаление не ми остана време за тиквеник, че имахме доста работа покрай ремонта, а и още нямам подходяща точилка  Sad но съм се наканила да правя скоро). Направих я на 30.12.2007 и до сутринта на 01.01.2008 вече нямаше баница...  Blush Вчера чак свалих снимките от фотото и скоро ще ги кача да се похваля с творението  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 11 747
Ей, краставичка, много се радвам! Hug
Аз наскоро се научих да точа, и точенето не е трудно! Peace Ама купи си тънка точилка, не се мъчи с дебела.
Може да рзточиш кори по рецептата за тесто на баклавата на Айля - разкошно е, тука във форума е. С него много лесно се точи. Значи друго си е в тестото като се сложи някое яйце, млечице, по-еластично става, по-удобно и лесно се работи с него.
А дърпаната баница, тя е страхотна! Hug Много фина става!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт