Помогнете ми - ще полудея

  • 6 664
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 636
от разликата във възрастта е. Не можеш да искаш от един мъж на 24 да има същото усещане за семейство, което едно жена на 27. Те мъжете и без това трудничко се решават на подобни стъпки, а това, че е на 24 дообяснява нещата, че не се е наживял. Нормално е. Според мен вие се намирате на азлични стадии и имате различни цели и оттам и връзката ви няма особено бъдеще като семейство с дечица. Това е само мое мнение - мисля, че си го изчакала достатъчно, поставила си своите искания и ултиматума е правилен. Няма за къде да чакаш повече.

# 61
  • Мнения: 13
та той самия е още дете-колко деца наведнъж искаш да гледаш
Що за глупост е това?

# 62
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Хубаво - млад е, живее му се, като знае от толкова време какво иска приятелката му и че не може/иска да й го даде - ми що не даде предложение за раздяла, та и тя да живее както на нея й харесва, а не да го чака - не се знае до кога?!


Това е въпроса, който трябва да му се зададе.

# 63
  • Мнения: 476
Е, той вместо нея ли трябва да реши какво тя ще прави с живота си? На него ситуацията, такава каквато е в момента му харесва. На нея не и харесва и тя е тази, която трябва да реши какво да прави. Звучи ми абсурдно: "Аз съм щастлив и доволен, но трябва да се разделим, защото ти не си".

# 64
  • Мнения: 1 008
Аз забременях на 24. Съпруга ми е по-голям от мен с 7 години. И двамата сме си поживели доста (дискотеки, кръчми, чужбини, гаджета и пр.). Решихме да имаме дете, когато той вече си беше стъпил здраво на краката(финансово), и двамата имахме самостоятелни жилища и нямаше причина да чакаме. Та има и други фактори, освен годините. В крайна сметка не е нужно да става на 40,за да има бебе.

# 65
  • Мнения: 2 498
Явно твоя приятел не е готов за дете или не приема връзката ви за сериозна, за да се обвържете с дете.....поздравления за поставения от теб ултиматум-от решението му ще си проличи какво му мъти главата.....

# 66
  • Мнения: 166
ako sam na tvoe miasto ne bih sediala i minutka sas nego ,6tom dvamata se obi4ate nevigdam za6to da ne imate deca ,biagai i ne si gubi vremeto sas nego ta toi moge i sled 20 godini da ne iska deca .

# 67
  • Мнения: 5 577
Тази мода напоследък жените да стават майки за първи път на 30 не я разбирам, но всеки знае себе си.

Аз също.

По темата - аз съм на 24, познавам много момчета на тези години. Не им е време за деца, в никакъв случай.  Naughty Едно време хората са били по-отговорни, сега не е така. Може би има изключения като мъжа на пардора, но те са редки, многооо редки и е луд късмет да намериш такъв.

АКо си на 27 години и искаш дете - пожелавам ти успех, наистина е прекрасна възраст (не че знам от опит де  Crazy )

# 68
  • Мнения: 20
Не мисля,че 24 годишните,не са достатъно "узрели" или готови да създадат семейство или деца.Според мен всичко , опира до въпрос на желание.Ние със съпруга ми сключих ме брак на по на 23години,съвсем спонтанно, ВЗЕХМЕ ТОВА РЕШЕНИЕ!На 24г родих синът ни!До онзи момент,финансовото ни състояние не беше "цветущо"но нито ведъж не го взехме под предлог!Днес след 4 годишен брак,смело мога заява,че детето е най големия "стимулант"да покоряваш върхове и да осъществяваш мечти те си!

# 69
  • Мнения: 6 167
Едно време хората са били по-отговорни, сега не е така.

Причината хората да имат деца след 30 ( например) не е, че са безотговорни, а че живота не е 'като едно време".
Едно време е било лесно - ето ти нива, копай. Средната продължителност на живота е била под 50 години. Всичко е ясно, а светът се е заключвал докъдето ти стигне погледа буквално. Сега животът е съвсеееем друг , образованието заема по-голямата част от първата 1/3 от жизнения път, който пък се е увеличил с над 30  години.
Отговорното поведение сега предполага, че човек е избрал сам пътя си и е стъпил здраво на него преди да тръгне да взима другите важни решения. Разбира се, всяко правило има изключения ( и в двете посоки).

# 70
  • Мнения: 83
Намери сили и си тръгни от този човек,дори душата ти да изгаря!!!!!Казвам ти го от личен опит-бях така 7 год. и все говорех и се надявах!Когато се разделих с него,свалих торба с камъни от гърба си!Сега чакам бебче от мъж,с който и двамата искахме това от първия ден на познанството ни!Успех,мила!

# 71
  • Мнения: 2 037
Не че съм го правила лично, но има доста жени, които правят бебе "зад гърба" на мъжа. В повечето случаи, за да го задържат при тях.

# 72
  • Мнения: 4 668
Моят съпруг е много отговорен и страшно много се занимава с детето ! Честно казано , той настояваше повече от мен за дете  Rolling Eyes Определено е страхотен баща ... , но сме на по 30 години  Wink
Неведнъж ми е казвал , че на 24 - 25 години , мисълта да има бебе му се е струвала абсурдна и не е бил убеден , че ще се справи  Laughing
Не притискай момчето  Confused Нищо добро няма да излезе от това ...

# 73
  • София
  • Мнения: 10 858
Намери сили и си тръгни от този човек,дори душата ти да изгаря!!!!!Казвам ти го от личен опит-бях така 7 год. и все говорех и се надявах!Когато се разделих с него,свалих торба с камъни от гърба си!Сега чакам бебче от мъж,с който и двамата искахме това от първия ден на познанството ни!Успех,мила!

Имам позната, която "ходи" с нейния приятел 16 години, в момента е на 29 г. Заедно са почти от както се помнят, вероятно той й е първият. Лошото е, че хабер си нямат да се женят или пък  да имат деца. Тя иска, той - не. И така си "ходят" и времето им минава. вече всичко м/у тях е изчерпано, нямя тръпка, няма страст, останал е само навика и страха, че ако се разделят ще погубят и хвърлят на вятъра всичките тези загубени!!! години.
Ужасно е.

Аз станах майка за първи път на 24 г., мъжа ми беше на 30. Не мога да кажа, че е бил "готов", просто го решихме заедно, аз много исках дете и проведох един разговор с него, и оттам нататък започнахме да правим бебе.  Виж, за второто решението беше далеч по-трудно за мен, но пък инициативата дойде от него.

Към авторката - ако смяташ, че мъжът ти не е готов и няма изгледи да стане скоро, по-добре наистина се разделете. Достатъчно млада си и ще намериш подходящият баща за бъдещите ти дечица. Не рискувай да загубиш години в чакане той да каже "Готов съм".
Помисли и вземи решение, колкото и трудно да е то.
Желая ти успех и преследвай мечтата си, не чакай някой да реши кога тя да се осъществи!
 Hug

# 74
  • Мнения: 3 092
Мъжа наистина трябва да бъде готов да стане баща.
да ,така е.А съвет дали да се разделите или не ..не мога да дам.
Не знам обаче защо ми се струва че много силно си се вкопчила в тази идея и направо се "навиваш"....може и да греша  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт