Добра Майка, Добра Кариера, Добра Съпруга...

  • 17 252
  • 378
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Получава се бе, стига сте плашили жената. Аз като една ССФ се справям bowuu Нищо, че през седмицата размразявам пици или правя сандвичи за вечеря, че леглата ни не са оправени или че прибирам дрехите неизгладени в гардеробите. Важното е да си вярваш, че се справяш и да си удовлетворена от себе си Mr. Green Peace

# 16
  • Мнения: 9 990
Получава се бе, стига сте плашили жената. Аз като една ССФ се справям bowuu Нищо, че през седмицата размразявам пици или правя сандвичи за вечеря, че леглата ни не са оправени или че прибирам дрехите неизгладени в гардеробите. Важното е да си вярваш, че се справяш и да си удовлетворена от себе си Mr. Green Peace

Рени, това е така, защото на съпруга ти това не му е драма.Има съпрузи, които мрънкат , че им се сервира размразена пица....Ама не запретват ръкави да обелят картофи примерно.Като не помага, поне да не мрънка ми е идеята и да не притиска по този начин съпругата.

# 17
  • Мнения: 1 008
Всеки мъж иска жената до него да е Домакиня в кухнята,дама в обществото и к... в леглото. Имам бебе,което майка ми гледа,когато ходя на работа. Прибирайки се в 19:30 започвам да стерилизирам шишета, да слагам масата, къпя детето, раздигам и т.н. Към 22:00 вече съм свободна,къпя се и лягам,че утре трябва да се става пак в 7(ако малката не реши нещо друго). Съзнавам,че не и обръщам достатъчно внимание( кога да си "играем,то докато свърша дежурните неща)-не съм майка за пример. В работата нещата не винаги са розови. Мъжа ми е изпран,изгладен, нахранен, задоволен-може би съм добра съпруга,но и това не е много сигурно...

# 18
  • Мнения: 4 965
Azsa, а мъжът ти какво прави междувременно?


Защото и аз съм на подобен режим - разликата е, че децата ми са 2 и работя /освен на стандартното работно време/ още няколко допълнителни неща от вкъщи, когато имам време и възможност. Твърдя, че в работата ми съм добър професионалист и на добра позиция /кариера на всяка цена не държа да имам - искам да вървя бавно и стабилно в определена посока/.
Часовете след работа са за децата ми. През деня ходят на градина, но вечер си ги гледаме ние с баща им. Като заспят, или пак работя, или обръщам внимание на мъжа ми.
Но... вечерята, къпането на децата, домакинските задължения и подобни ги правим заедно с мъжа ми. За чистенето викам жена. В събота наистина готвя /напоследък ми прави удоволствие и забърквам по няколко манджи за седмицата/, но през останалото време се храним от топлия бар на кварталния хипермаркет или ако мъжът ми пазари и сготви. Той също работи 2 неща, но работното му време и ангажиментите му са далеч по-гъвкави. Не гладя. Пере пералнята. За задоволяването - 100% Twisted Evil.
Но пък държа да отделям малкото си свободно време да отида на фризьор, на маникюр, да си купя хубава дреха и т.н. - т.е. да се чувствам жена, вместо да въртя черпака и ютията.
 Peace
Т.е. аз бих преформулирала заглавието на "Добра майка, добър професионалист и със самочувствие на жена".
Добрата съпруга има роля да изслушва, разбира, подкрепя и да обича. Другото е въпрос на това как ще се "кооперирате" с половинката.

# 19
  • Мнения: 455
Според зависи какво разбираш да си добра и в трите области. Ако идеята ти е да си винаги на разположение на децата, да имаш невероятна кариера и вкъщи мъжът ти да намира винаги изпрано, изгладено, сготвено и ти по дантелено бельо. Няма да стане  Naughty.

Е, ако имаш по-различна гледна точка. Става  Peace.

Аз смея да твърдя, че се справям добре. Да, в момента работата ми е на първо място и не ме е срам да го призная. В същото време, ако децата ми се нуждаят от мен, бих зарязала всичко на секундата, за да съм до тях. На тях отделям и цялото си свободно време, дори и да е малко.
Добра съпруга - за мен означава съвсем различно от това да съм добра домакиня.
 Sunglasses

А и винаги мога да разчитам на половинката ми!
Peace

# 20
  • Мнения: 887
Три дини под една мишница може ли? Laughing

# 21
  • Мнения: 1 172
Добрата съпруга има роля да изслушва, разбира, подкрепя и да обича.

Точно това мисли и моят мъж. Така, че не ми е нужно много, за да съм добра съпруга. Но добра съпруга не мога да съм на мъж, който очаква от мен да съм изчистила и сготвила, да е изгладен и изпран, че и лично от мен. Затова писах и по-горе,че всичко е според лична нагласа (какво мислиш, че трябва да правиш,за да си добра съпруга / майка / професионалист) и какво очаква другата страна от теб. Очакванията винаги са свързани и с действията / подкрепата и т.н. Няма как мъж, който чака жена му да му наготви, да прояви инициатива и да си разделят това задължение.

# 22
  • Мнения: 352
С идеята да изкарвам повече пари работя от 2 седмици на 2 работи. Тичам като луда-след работа ,детето, къщата. Тази вечер реших ,че се отказвам от новата работа, понеже и физически и психически е невъзможно. Неадекватна ставам и на двете места и в къщи после. И какво чух от най-близкия ми човек:"Работата е ,че си мързелива и затова си отказваш. Хората работят по  20 часа"  Cry

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
С идеята да изкарвам повече пари работя от 2 седмици на 2 работи. Тичам като луда-след работа ,детето, къщата. Тази вечер реших ,че се отказвам от новата работа, понеже и физически и психически е невъзможно. Неадекватна ставам и на двете места и в къщи после. И какво чух от най-близкия ми човек:"Работата е ,че си мързелива и затова си отказваш. Хората работят по  20 часа"  Cry

Значи му е време той да опита да работи по 20 часа. Пожелаваме му успех!

# 24
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мъча се  Rolling Eyesне мога да преценя дали се справям. Уча , гоня си кариерата , бременна съм , гледам си и двете къщи , защото живея и в Габрово и в София.
Луда работа.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 352
С идеята да изкарвам повече пари работя от 2 седмици на 2 работи. Тичам като луда-след работа ,детето, къщата. Тази вечер реших ,че се отказвам от новата работа, понеже и физически и психически е невъзможно. Неадекватна ставам и на двете места и в къщи после. И какво чух от най-близкия ми човек:"Работата е ,че си мързелива и затова си отказваш. Хората работят по  20 часа"  Cry

Значи му е време той да опита да работи по 20 часа. Пожелаваме му успех!

Там е работата ,че ако опита да работи повече, няма да се налага да тичам аз на 2 места.Но не го прави.По-лесно е.

# 26
  • Мнения: 9 990
Хехееей, гледай бебето като се роди...сега ти е наполовина реално Laughing
Галинела...думите на моя мъж. TiredЕ, моя уж работи...

# 27
  • Мнения: 352
......................

А и винаги мога да разчитам на половинката ми!

Тук е разковничето.С подкрепа и одобрение от съпруга нещата са ок винаги.Ако някой отстрани не одобрява ни работата ти, ни домакинстването ти, то в неговите очи е обречено на провал всичко.
Пенелопа, абсолютно точно си го казала. Истината е ,че колкото и да се опитвам да съм добра във всичко -не се оценява.Не искам да изпадам в подробности , но в случаи като тазвечершния се чудя до кога ще сме заедно. При положение,че съм се прибрала като съм работила на 2 места, бързала съм да взема детето/ моя само отговорност дори и другия да има време/, сготвила съм и при сядане на масата крясъци защо не съм направила айран и обиди,че съм най-големия мързел,който познава след като съм се уплашила ,че ми е трудно на двете работни места не знам какво да кажа и как да реагирам.Толкова ми е болно. Cry

# 28
  • Мнения: 9 990
Еми да ти кажа-няма да е голяма загубата, като гледам.Моя т.нр. съпруг ме обвини, че нямам кариера, при все, че не съм спирала работа откак се помня, и две деца родих през това време и всичко сама съм си движила.Просто си тръгвах от работа във време, в което да мога да прибирам дете от градина, щото той не можел...нали-тезата за 20-часовия работен ден.А с тръгване "рано" от работа, кариера от неговия тип не се прави...ама нали много работи-не му е останала свободна гънка да се сети за някои неща.Вдигаше ми се скандал как съм мопжела да забравя да купя хляб и подобни-буквално изсмукани от пръстите неща.Защото аз се справях и се справям повече от отлично предвид обстоятелствата.Просто той нямаше за какво друго да се хване.

# 29
  • Мнения: 192
Може би ще предизвикам малко разбунване на духовете сред дамите. Но аз имам по различно мнение - според мен жената трябва да е преди всичко майка, а от там на сетне - кариери и прочие. Защо ли смятам така? - Ами гледайки по цял ден колежките ми които се скъсват да се притесняват за децата си. И то нормално - майчинския инстинкт си казва думата. И съответно, нито са майки, нито работят като хората.
Несъм против жените да ходят на работа. Но да го правят не по нужда, а за удоволсвие. Ако има например форма на полудневна работа.

Общи условия

Активация на акаунт