Филма за Могилино - по бТВ

  • 2 583
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 577
Заместничката на Масларова ми е градска/велинградчанка е/ даже ми е комшийка. мила женица. нарочно я пращат при напечени ситуации , щото е мила и добра и мрън, мрън... Спасява положението, ако може да го спаси.
Мен от всичко най-много ме потресе поведението на директорката - то бива наглост, бива, ама тая е за трепане...
Иначе сте прави - цялата държава трябва да я осъдят за убйиства по особено жесток начин! #Cussing out

# 16
Ne znam kak da zapo4na 4ak sled gledanoto po BTV....Nai lo6oto e 4e systoqnieto na drugi domove nqma da e po razli4no/pone az taka smqtam/. A tazi ministyrka /4ak me e gnus da i pi6a imeto/ vmesto da zamazva o4ite na horata za6to tq li4no ne ide i da vidi za kakvo stava duma.Tolkova sym otvratena ot debeloo4ieto i koravosyrde4ieto na HORATA KOITO NA DLYJNOST SE VODQT 4E POMAGAT NA TEZI DECA.Az samata sym majka na dete na 7 g. v momenta se grija za nego poneje e pyrvoklasnik i imam golqmoto jelanie da pomogna s kakvoto moga.6te sym blagodarna ako se svyrja s hora ot Veliko Tyrnovo koito se zanimavat s tova da pomagat na tezi deca. Nadqvam se nqkoi da mi dade koordinati na hora koito na dobrovolni na4ala da pomagat na decata za6toto imam iskrenoto jelanie da pomogna s kakvoto moga.
Emaila mi e :sisi_s2000@abv.bg

# 17
  • Мнения: 908
Сега гледах репортажа за дома в Горски Синовец. Значи можело, а?!?!?! И как хората от Англия искат да ни помогнат - с обучение, с пари... Оххх, много съм бясна....... защото се е стигнало до това и защото чакаме някой друг да направи нещо. Ако не беше този филм... всичко щеше да си продължава, кой знае до кога.........

# 18
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Вината не е само в държавата за положението в домовете.Голяма чат от нея носи персонала и ръководството на самите такива заведения.И тъй като контрола е занижен до минимум,съвсем естествено средствата отпускани от държавата и тези от дарители да заминават не по направление...за съжаление.

# 19
  • Мнения: 2 577
DjastaPrasta, права си!
когато един директор е съвестен и с малкото, което разполага ще направи нещо за децата. В този случай е очеВАДНО, че парите не са ходили по предназначение. Персонала е некомпетентен, незаинтересован. На въпроса какво ви кара да работите тук - НУЖДАТА/отговаря една от лелките/! Е, какво очаквате от такъв човек?
Вярно, че рибата се вмирисва откъм главата, но в случая се е вмирисала и откъм червата... #Cussing out #Cussing out

# 20
  • Мнения: 1 287
-+++
Не бях гледала филма по 2 причини
1. Нещо все не ми се зареждаше от нета
2. Не бях сигурна дали мога да издържа подобни кадри
Сега обаче го изгледах и съм меко казано шокирана и потресена.
Този филм е хиляди пъти по-страшен от всички филми на ужасите,
които съм гледала, най-вече заради това, че случващото се в него
е реалност. Изводът, който си направих след края му, е че правителството
извършва убийство в особено големи размери. Трябва отговорните да бъдат
съдени за масово убийство и същото това правителство по нищо не се
различава от масовите убийци като Чекатило и Жоро Павето например.
Тази мазница Масларова ми се ще да я побият на кол на площада и всеки,
който минава да си хвърля плюнката върху й  #2gunfire


Кадрите,които излъчиха БТВ бяха подбрани,т.е. не бяха показани истински ужасяващите кадри.Хората са се съобразили с часът,в който се излъчва филма.И освен това дадоха половината от филма - 50мин,а той е 90мин.
Обаче на мен пак не ми е ясно къде ще отидат децата и дали наистина ще се погрижат за тях.

# 21
  • Мнения: 4 195
Вината не е само в държавата за положението в домовете.Голяма чат от нея носи персонала и ръководството на самите такива заведения.И тъй като контрола е занижен до минимум,съвсем естествено средствата отпускани от държавата и тези от дарители да заминават не по направление...за съжаление.
ето това е много вярно.
Теди за съжаление е въпрос на филм и медии, когато още Април месец прозовахме за внимание, никой не ни обърна такова, самите граждани не ни подкрепиха. И в крайна сметка, за да има 1500 деца в домовете с увржедания и още 15 000 в домове за здрави деца, значи някой ги е оставил там нали. И тук пак идва моя вечен въпрос - защо не се търси първо отговорност на родителите. Във Великобритания, не си оставят децата, постоянно са с тях, в България, за 3 години "Стаж" по домовете, съм видяла само 1 такъв случай - родителите бяха ежедневно при детето, и все още са, просто детето няма шанс ако не е при специалисти.
И още нещо - и по - зле ще става, защото на отговорните лица никой не им търси сметка, никой не припарва до тези домове. поне до сега. Сега, според мен има светлина в тунела.
Надявам се и вярвам а и дпокрепям всички, заели са да разпердушинят този проблем - но ми се иска повече хора като мен, да се включат, на повече от на сд а им пука.........тогава, ще сме много и ще станат бързо нещата.
Защото докато ние тук си пишем.............в Могилини, и навсякъде другаде, геноцида продължава Cry

и да филма беше силно орязан, целия филм е кошмарен, само едно нещо гледано от мен мога да сравня с видяното - един документален филм за концлагер........

# 22
  • София
  • Мнения: 9 860
Аз се опитах да го гледам.Но не успях Sad.Издържах първите двайсетина минути.Като видях как и момичето с аутизъм,което в началото четеше списания и говореше,след едномесечен престой беше започнало и то само да се клати...И деца,които са със зрителни увреждания,а са стигнали до това положение...Боже мой!
П.С.Голямата ми дъщеричка е с увреждане.Хидроцефалия.Можеше и тя да е там ,можеше нея да я гледам в този момент по телевизията.Но докато аз се опитвах да гледам филма,тя се смееше с малката си сестричка.Съжалявам за тези деца.Повечето от тях биха имали някакъв шанс или при родителите си,или при нормална и адекватна помощ от страна на държавата и в частност на персонала.

# 23
  • Мнения: 2 577
Чут Чут, как може да ни чуят ,как...
Какви са тези родители?
И кка може да си отчитат статистика- 30 процента по.малко изодставени деца в сравнение с 2001. Животът и смъртта на тези деца не е статистика и не бива да е! Naughty

# 24
  • Мнения: 1 287
И кка може да си отчитат статистика- 30 процента по.малко изодставени деца в сравнение с 2001. Животът и смъртта на тези деца не е статистика и не бива да е! Naughty

На всички ни е ясно защо децата са намалели - едни са починали,а други са в домове за възрастни.

# 25
  • Мнения: 5 278
Ох,и аз съм ужасно развълнувана от това ,което видях. Къде живеем бе хора? В германия през 42-43 г? Това прилича единствено на концлагер. С какво тези същества са заслужили тази съдба? Някои от тези "хора",които се грижат за тях дали се замисля ежедневно,отивайки на работа,че това са човешки същества,че може би и те имат някакви чувства и мисли? Дали някога дори за секунда са се поставяли на тяхно място или  са си задавали въпроса "ами ако беше моето дете?" ? Дали пак биха казали,че "така като я гледам не е болна" за дете обездвижено и измършавяло от недохранване и залежаване. Иначе здрави деца. Имаше слепи,имаше даунчета,които ако са отглеждани в една нормална срда можеха да бъдат щастливи деца. Но не би... Не са имали късмета  да попаднат първо на родители и после на държава. Защото според мен първо отговорност на родителите е да не изоставят децата си. Не знам как им дава сърце,при положение,че не са деца,нуждаещи се от непрекъснати лекарски грижи. А дори и така да е ,не е нужно да ги изоставят и да не търсят контакт с тях. Но какво се очудвам,при положение ,че се изоставят и съвсем здрави деца. Дали ако държавата осигуряваше същите привилегии на родители на такива деца,както е в Англия положението щеше да е по-различно? Съмнявам се. Който не е човек едва ли ще стане такъв ако му се плати . И все пак се радвам,че има родители като Валенцето и съпруга й (радвам се,че ви познавам),които не се плашат от трудностите и не слушат "мъдрите"съвети на лекарите да изоставят децата си. Как е възможно да го направиш. И как е възможно след като тези деца са вече в институции да се оставят там просто докато умрат. Това не е живот. Та те са гледани там като животни - да ги нахранят,да ги окъпят,да ги подсушат и хайде,стига толкова. И това дето ги оставят нощем сами при заключени врати...Не знам,за сетен път се питам какво позволява това да се случва тук. Не мислите ли,че вина имаме ние,целия български народ,за търпимоста ни към подобни неща? Защото уверявам ви,мнозина си казват -какво толкова,кой е виновен,че няма пари,какво да се направи повече,нали ги гледат хората. Те не могат нищо повече да направят,тези деца са обречени,никой не иска да вижда такива хора по улиците и да си скапва ежедневието. Съжалявам ако ви звучи гротескно,но според мен точно това е причината това да се случва -СОБСТВЕНОТО НИ БЕЗРАЗЛИЧИЕ. Не може в други страни да няма такива социални домове,дори и за деца с увреждания и ако има те не са за изоставени деца,не може там да се полагат такива грижи за тях и те да постигат толкова много и да живеят един ако не щастлив по нашите разбирания живот,то поне живеят ,обградени от любов . Не може там да може,а тук да е невъзможно. Но е права ЧУТ ЧУТ като казва,че трябва още много като нея и като много от жените тук,които правят толкова много,за да променят нещата,за да може наиситна нещо да се промени. НО наистина всички проблеми ще се решат и ще заприличаме на европейска държава,когато възпитаме у децата си тези ценности и ги научим да не бъдат безразлични към чуждото нещастие,когато ги научим на толерантност и милосърдие. За това трябва да започнем от днес ,за да има по-малко страдание за онеправданите душици Cry

# 26
  • Мнения: 258
Джина,страхотно си го казала,след твоя коментар е излишно да казвам каквото и да е повече.Благодарение на такива момичета като теб в сърцето ми все още има НАДЕЖДА!

# 27
  • Мнения: 1 440
Преди време видях началото на филма,но така и не успях да го догледам.Вчера обаче го направих и съм потресена от видяното! Cry
Господи,в кой век живеем!Как е възможно всичко това да се случва???Нямам думи просто....... Cry
Гледах след това и репортажа по новините за другия дом,радвам се,че все пак има място,където тези беззащитни човечета са гледани както трябва!Значи все пак,може!А защо ли е нужно германците да идват и да ни казват как да се грижим за НАШИТЕ деца???Защото сме сбъркани!Да!Защото не ни интересува какво се случва около нас!Безсърдечни!Какво означава това да гледаш човек като животно!Дори по-лошо!!!
Много ми е мъчно за децата!И се моля наистина нещо да се промени,нещо да ПРОМЕНИМ ЗАЕДНО!Да направим живота на НАШИТЕ малки човечета по-добър,защото те не са виновни,че са такива!

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Бясна съм  #Cussing out на управляващите, на персонала, на бездушието на кмета и околните в селото,които са знаели какво се случва зад стените на дома. В същото време съм обезсърчена и скептично настроена, защото подозирам какво ще се случи. Медийния интерес ще приключи скоро, хората ,улисани в собствените си проблеми и ежедневие постепенно ще забравят кадрите,които са ги оставили безмълвни... Институциите, непритискани от обществения интерес ще се скатаят... децата отново и отново ще продължат да страдат,без да имат някакъв шанс за нещо по-добро. Мечтите ни за домове, такива като в Англия дълго време ще си останат просто мечти. Защо ли? Защото конюктурата в държавата ни е различна. Важна е институализацията! Жалката г-жа Димитрова-зам.министър, дори не знае на какво обрича децата, използвайки този термин. Ужасени сме от това,което видяхме,не можем да бъдем равнодушни. Но хората,които виждат после именно "деинституализираните" деца са много малко. Средата, в която живеят "сред роднини и близки" не е много по-различна. Пренебрежение, липса на ласки и грижи, оскъдна храна -всичко това е съвсем реално за децата,върнати на "мотивирани финансово" близки на децата.
 Определено за мен това не е решението.
Моля се само дано наистина има будно гражданско общество,което да спре ужаса за българските деца. Praynig

# 29
  • Мнения: 49
 АЗ СЪМ В ШОК! САМО ТОВА МОГА ДА КАЖА СЛЕД КАТО ГЛЕДАХ ФИЛМА С МЪЖО. ПЛАКАХМЕ И ДВАМАТА, А САМИТЕ НИЕ ИМАМЕ 2 ДЕЦА. ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, НЕ САМО ТЕ А ВСИЧКИ ДЕЧИЦА. НАСТРЪХНАХ ОТ ТОВА КОЕТО ВИДЯХ. ПРИ НАЙ-ГОЛЕМИЯ ГЛАД ТОВА СА НАПРАВО ГЛЕДКИ ОТ КОНЦЛАГЕР ПО ВРЕМЕТО НА ХИТЛЕР. ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ СЕ ОМАСКАРИХМЕ ПРЕД СВЕТА. НО МИСЛЯ, ЧЕ ТОЗИ ФИЛМ Е ЗАКЪСНЯЛ. ПО -РАНО Е ТРЯБВАЛО ДА НАПРАВЯТ ТАКЪВ ФИЛМ, ДА ПОКАЖАТ ЕДИН ОТ МНОГОТО БОЛЕЗНЕНИ МАЗОЛИ НА ДЪРЖАВАТА. ЗА ТОЗИ ДОМ И ЗА ДРУГИТЕ КАТО НЕГО ТРЯБВА ДА СЕ ГОВОРИ ОТКРИТО, А НЕ ДЕЦАТА ДА БЪДАТ В ПЪЛНА ИЗОЛАЦИЯ. ЖАЛКО САМО, ЧЕ ОКОЛО НАСТЪПВАНЕТО НА КОЛЕДНИТЕ ПРАЗНИЦИ СЕ СЕЩАМЕ ЧЕ ИМА И ХОРА И ДЕЦА В НУЖДА. А ТРЯБВА ВСИЧКИ НИЕ ДА БЪДЕМ ПО МИЛОСТИВИ И ДА ИМА У ВСИЧКИ НАС ПОВЕЧЕ МИЛОСЪРДИЕ!
НЕ САМО ДЪРЖАВАТА А ВСИЧКИ НИЕ КАТО ОБЩЕСТВО СМЕ ВИНОВНИ НЕЩАТА ДА СТИГНАТ ДО ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ. ДАНО ДА ИМА БУДНА СЪВЕСТ И НЕЩАТА ДА ОСТАНАТ В ЗАБУТАНА УЛИЦА , А ЗА ТЕЗИ ДЕЦА ДА ИМА НАДЕЖДА И БЪДЕЩЕ В УТРЕШНИЯ ДЕН. НЕКА ВСИЧКИ ДА СЕ ОПИТАМЕ ДА ПОМОГНЕМ НА ТЕЗИ КОИТО ИМАТ НУЖДА ОТ ПОМОЩ , ЗАЩОТО ИДВАТ НАЙ-СВЕТЛИТЕ ПРАЗНИЦИ И НЕКА НАСИМ В ДУШИТЕ СИ САМО ДОБРОТА Praynig

Общи условия

Активация на акаунт