АПРИЛче - мамина звездичка, оглежда коледна елхичка

  • 11 184
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 221
Запазвам ги с надежда за второ бебче и молба да нямам отново проблеми с износването и ужасния стерилитет.
Дано,стискам палци, и чакаме новини  Laughing първо сватба,после второ бебе, Praynig ихааааааа,само хубави неща да ви се случват. Hug

# 256
  • Мнения: 3 091
Дейзи, хапането си беше нарочно. Много й се ядосах! Показах й, че ме заболя. Да видим. За всеки случай стерилизирах силиконовите зърна!

Smooth, пожелавам ти най-искрено да нямаш никога повече проблеми! И съвсем скоро планираното бебче да се случи!   bouquet
Аз нямам сили сега за още едно дете... По-нататък. Поне след 3-5 години, ако сме здрави! Все пак това ми е второ раждане, а годинките се трупат и става все по-трудно. Жалко, че Сара стана ангелче - сега щеше да е горда 6 годишна кака, ама такъв ни бил късмета Cry

# 257
  • Мнения: 1 114
Smooth, аз ползвам вакумиращите пликове.Много е удобно, супер компактно става.  Вакумирах и на Дари нещата и мойте дрехи от преди бременността. Тогава все казвах, че нямам какво да облека, а като взех да ги прибирам, то няма прибиране. Сега гардероба ми наистина е доста по-скромен, защото все отказвам да се приема за дебела и да си купя големи дрехи. Пъхам се където мога и ще чакам да отслабна.
Един въпрос - давате ли на чужди хора да ви гушкат  и пипат бебето? Може да ви звуча налудничаво, но ми е много неприятно например когато някой приятели я гушкат, пък почват да и целуват ръцете и т.н. Аз никога не реагирам така спрямо чужди деца и ми е много неприятно.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте,

аз също пазех дрешките от сина ми за второ и доста от нещата ползвам и в момента с малката, но и купувам и доста, че все пак е момиченце. От баткото предимно ги слагаме в къщи, и то тези които са по неутрални. Момечшките ги раздавам вече.

А това за домовете за сираци - ние с мъжа ми онзи ден си говорихме да съберем всичко, което няма да се ползва и да го занесем някъде, но не знам точно къде и дали трябва предварително да го уговорим или просто отиваме и ги носим.

# 259
  • Мнения: 135

Един въпрос - давате ли на чужди хора да ви гушкат  и пипат бебето? Може да ви звуча налудничаво, но ми е много неприятно например когато някой приятели я гушкат, пък почват да и целуват ръцете и т.н. Аз никога не реагирам така спрямо чужди деца и ми е много неприятно.

Давам да се гушка но не позволявам да я целуват.

Да ви питам когато се изправят децата в леглото не се ли удрят и как ги предпазвате? От както се изправя сама всеки ден по няколко пъти се удря в таблата на леглото, а то е дървено.Какво да правя?

# 260
  • Мнения: 3 091
Лина, тук има подфорум за благотворителност, в Настоящи и бъдещи майки. Питай там момичетата, те ще ти кажат какво се прави, ако искаш да дариш нещата

поли, давам да я гушкат, но когато й пипат ръцете - правя забележка. Няма от какво да ме е срам. Иначе нарочно давам да гушкат Амалия, за да не се притеснява от чужди хора

# 261
  • Мнения: 317
Venesast, Дани като започна да се изправя падна няколко пъти жестокичко в кошарата(дървена) и след това се научи сам да се пуска внимателно и да сяда. Това стана за 2-3 дни само, но пък получи 2 рогчета на челото. Аз нарочно не го пазех постоянно, за да разбере, че така като се пуска изведнъж и боли.
А откакто може сам да става и сяда се заиграва доста по-дълго време сам и аз съм много щастлива.
На мен не ми е неприятно да ми пипат детето близки и приятели, само свеки smile3520.
Яйца за щастие имам откъде да вземам домашни и то доколкото е възможно сигурни. Поне със сигурност са пресни.

# 262
  • Мнения: 85
Здравейте, прехвърчам само да кажа здрасти и че и аз най-после добавих няколко нови снимки на Ани в албумчето ни, че предните бяха от 2-я и месец  Shocked Снощи бяхме на Варненско предколедно парти, супер беше, ама като се прибрах в 12 ч. малката от 10,30 ч. била будна и ме чакала  Naughty и после до 2,30 ч. -купон, не иска да заспи. Разбрала е някак и тя , че е вечер за купон. Дано Светлето се включи със снимчици по-късно от партито. Отивам да пробвам да подремна, че нашият сън обикновено е 30-40 минутен само  #Cussing out

# 263
  • Мнения: 350
Сара, моето ангелче и всички други ангелчета си ги представям как тичат безгрижно на една голяма зелена поляна. Знам, че те са си много добре там горе, мъката остава за нас!

На мен ми е много неудобно да казвам на хората да не го гушкат, макар че понякога ми е много неприятно. После тичам да го мия. Общо взето досега никой не го е целувал по ръцете /най-опасното място/.Само свекъра ми, ми прави лошо впечатление, че като го пипа не си мие ръцете, но мъжът ми вече му направи забележка.

Ей, варненки дайте да видим снимките.Аз умишлено го пропуснах това парти, хич не ми се забива в задимени заведения посред нощ.Не знам дали и вие имате този проблем, но не мога да се отделя от бебо за повече от час-два, ужасно много ми липсва, задушавам се без него в буквалния смисъл.Надявам се да го преодолея скоро, че и за него няма да му е от полза.Досега най-дългото ни разделяне е около 2 часа и щях да полудея.
polly_g_bg -успокоих се с тези пликове, че вече ги поръчах!

# 264
  • Мнения: 137
Дрехи - по-запазените оставям и се включват в обръщението между приятелките. Сега 6 год след Ивайло дойдоха при мен няколко чувала дрехи и току извадя някоя, която е била от Иво. Иначе с приятелките сме се разбрали, която каквото прецени да дава на Дом за деца.

Яйца - и аз тъкмо се чудех като Smooth, дали да давам домашни или от магазина и все още не съм решила. Мисля да ги включа след Нова Година. На Иво съм давала само домашни - от съседи на свекърва ми, но лятото на една приятелка детето се разболя от салмонела от домашни яйца и затова доста се замислям, кое е по-малкото зло.

За гушкането - давам да я гушкат, а и тя си го проси. Но само като видя да я целуват и започвам вътрешно да беснея. Правя тактично забележки, ходя да я мия през 5 мин, та дано да се сетят, но не винаги има ефект. Преди седмица, една от най-добрите ми приятелки дойде на гости и каза, че няма да я целува, защото била с херпес. За секунда отидох до другата стая да и взема един памперс и като се връщам гледам, че я взела от кошарата и и целува ръцете и ми обяснява "толкова е сладка, че не се сдържах". Хем се ядосах, хем се паникьосах, защото знам, че херпесните вируси са много опасни за бебета под 1 год.

За разделянето - през деня редовно я оставям на баби или дядо за по 2-3 часа, а някой път и са по 7-8 часа, ако ходим до София. Дори бях решила днес да отида на коледно парти с колегите в София с преспиване, но се отказах в последния момент. Вечер се буди от време на време и само сукането я успокоява, а като си представих, че почти 2 дена трябва да сме разделени и реших, че ще си остана в къщи.

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 14:08 от San_ya

# 265
  • Мнения: 635
Здравейте,

докато ви изчета и тъкмо да ви пиша и Даная мина с паяка и изключи компютъра!

дрехи - аз моите ще ги запазя, защото смятам че може да ми потрябват, смятам да имам друго бебе живот и здраве, а и ползваме също така някой от моята племенница има много хубави които са почти нови, може пък и ние да подарим на някой бебче, но разбира се по новите ! Затова и аз мислех за тия пликове, защото целия скрин , под леглото и още някой шкаф е пълно с дрехи! Мога да изгледам още 2 деца !  Laughing

яйца - и аз много мислих преди да дам, но мисля че е  по добрия вариант е купени, защото пък домашните не са изслдвани . То не се знае и купените , но...

кухнята - много и харесва !

# 266
  • Мнения: 6 444
Здравейте,момичета!!
Как са бебоците!
Нас ни мъчат горните две зъбчета и от три нощи вдигаме по 38 градуса,че веднъж и 39.Разнасяме се на ръце и мрънкаме много.С първите нямахме този проблем,но тези явно ще ни поизмъчат.Давам Нурофен и свещички ефералгам и мажа краченца и бузки с оцет и вода-по съвет на бабите и мисля,че помага.
Да попитам за кърмещите майки-до кога мислите да кърмите-докато сами се откажат или вие ще ги отбиете?

# 267
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
здрасти!
Влизам рядко,защото няма много време!
Снощи партито беше супер!Пак ще ходя на Варненски парита!бяхме около 40-50 мами.Теглихме си късметчета и си разменяхме подаръци.На мен ми се падна:Нова къща с басейн отпред(не беше точно така формулирано),а подаръка ми беше шоколад,пура и много як кибрит:)Компанията беше страхотна !!! HugСамо че като се прибрах(подобно на Денито),Малчо спеше.Мама беше легнала на спалнята.И тъкмо ми го похвали как не е гъкйквал и той като се събуди,та от 1 до към 4 сме се гушкали.Не ме питайте как бях....че и сега.Като пребита съм:)Но не съжалявам:)  bouquet Hug


дрехи,и аз ги пазя.Не ги вакуумирам,а ги слагам в едни торби.До момента имаме 4 огроомни торби с дрехи и мисля още да отделя,че Кристиан расте като гъба:) Hug
яйца,давахме домашни,а сега си набавяме от селото на мъжа ми.Там има стопанство и продават съвсем пресни яйца.Не че има гаранци колко са пресни тези,които са използвани при приготвянето на манджата от кухнята.
Другата седмица заминаваме в Севлиево при баба и дядо.Ще бъдем там около 2 седмици,като междувременно ще отскочим до Калофер за НГ с Дребоса:)Ако някоя мама има път натам,да свирка.
Това е засега от нас Hug

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 14:58 от hristina_k

# 268
  • Мнения: 44
Здравейте,

Направихте ли вече снежните човеци за бебоците Nature Snowman ?

дрешките - аз смятам да ги пазя за следващото живот и здраве.

яйца - купувам от "свободни кокошки" от магазина. Все си мисля че фирмите правят проверка на яйцата които рзпространяват/продават.

имаме вече 4 зъбчета и тъкмо реших, че ще се поуспокои - видях побелелия венец с още две броя, че май и повече.


Приятен ден

# 269
  • Мнения: 6 444
 hristina_k,ако искаш заповядай на гости!Севлиево е близо до Левски и може да се жидим,ако имате кола и ви е лесно предвижването! Peace

Общи условия

Активация на акаунт