Помните ли имената на учителите и съучениците си?

  • 4 939
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 417
Всичко помня аз, ама на срещите не ги познавам.  Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 39 764
Аз помня само съучениците си, от учителите помня малко.
Главно класните си ръководители. Abadjieva и аз съм учила в 55то, до 8ми клас.

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 461
Лелеее, само аз ли изветрявам? Уууужассссс! smile3518
Тцъ. На твоя фон аз съм бял лист. Направо се подтиснах и замислих дали съм добре, но се успокоявам, че кърменето ми е изпило мозъка  Crazy
Не помня имената на "другарките" от детската. Помня само Йосиф и Косьо.
С началното училище съм по-добре. Повече "другарки" и съученици.
Средното - почти нищо. Само името на класната и някои съученици.
Университета - 1 преподавател (малкото му име, при това),защото го виждам от време на време на цветната борса и пак няколко "другарчета".
  baduu Nerd smile3537
Добре, че поне помня къде съм учила.

# 18
  • Мнения: 4 111
Помня, да. Помня дори децата от детската градина.  Flutter

# 19
  • Мнения: 1 180
Помня ги всички - поименно и по номера! Когато ми е трудно да заспя, започвам да си ги "премятам" на ум!

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Помня всичко-имена, дати на раждане, интересни факти, с които да започна разговор... Само не помня лица  Rolling Eyes и язък ми за инфото.
Не правя нищо, за да ми стои в главата цялата тая ненужна информация.

# 21
  • Мнения: 9 865
Да, помня ги, вкл. и физиономиите. Мога да разпозная и влак да ги е газил, но нямам желание.

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз съм ужасно зле със запомнянето на имена. Трябват ми седмици преди да науча на моите ученици. Помня повечето, но фамилии много рядко. Добре че, една съфорумка ми е съученичка и тя много помни, та се допитвам до нея. Последно беше голям срам, когато чрез Атол ми пише бивш съученик и аз не можах да се сетя дали съм имала или не такъв в класа.  Embarassed

През последните години бях изтрила от съзнанието си много спомени от средното ми училище // 22 ро', като си мисля, че е защото не бях много щастлива там. Явно някаква реакция на мозъка.

Иначе с любов си спомням за Другарката Венкова, която ни беше до 3 клас учителка в 6то и Другарката Мария Иванова по български и литература, която ме насърчаваше да пиша. Винаги съм си мислела, че е много възрастна, а сега като се замисля сигурно е била към 30, когато ни е преподавала. Много бих искала да знам какво правят сега. 

# 23
  • на село
  • Мнения: 3 920
Помня имената на всички от класа ни в гимназията, виж в основното някои съм ги позабравила.
На учителите - също  ги помня,  спомням си и учителите от предучилищна,
от 1 до 3 клас.

Най -учудващо е, че мога да се сетя повече имена на учители отколкото на преподаватели
във ВУЗ.

# 24
  • Мнения: 6 993
От дг нищо не помня, само Ивайло и Игнат, защото с Игнат бяхме в един клас после, а Ивайло ми приличаше на прасенце. А, имаше и едно момиче, Череша.
От 1-4 клас повечето ги помня, ако видя снимка, за всичките ще се сетя. С няколко после бяхме в една гимназия.Учителка помня само една - класната ни и не са ми много добри спомените.
От 5-7 също помня доста хора, но най-вече по-близките ми приятелки. От учителите - Г-жа Чинкова по математика, г-жа Тереза Халваджиян по Биология (или гца беше, не знам, съвсем младичка) - при нея ми беше първото преписване в живота - хвана ме Blush, господин Тодор Балджиев - физика - веднъж бутнах едно око, разпадна се начасти, той ме накара да го сглобя и ми писа 5 и 1/2, защото накрая останах с някаква част, която не знаех къде да бутна, г-жа Сия Тодорова по бг език и литература, беше ми вкарала страшен комплекс, че съм добра, защото майка ми ми помагала (майка ми и тя е учителка по бел), а това не беше вярно.
От гимназията и университета си ги знам и учителите, и съучениците (колегите), от там не е минало толкова време.

# 25
  • Мнения: 2 407
Повечето да! Особено тези който са ми направили впечатление-добро или лошо.

# 26
  • Мнения: 118
 От ДГ помня много малко имена на деца и учителки. Но затова пък си спомням всичките си съученици до 8 клас, а тези до 12 не мога да ги забравя тъй като бяхме изключително задружен клас и продължаваме да се събираме на всеки пет години. Най известната личност от нашият клас от техникума е фолк певицата Камелия с която сме добри приятелки и до днес.  Hug

# 27
  • Мнения: X
Помня, но не всички.....

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
на учителите- не на всички, на съучениците- помня, но за децата от градината не помня кои са били, а какво остава за имена

# 29
  • Мнения: 5 622
И аз помня малко. За сметка на това помня името на учителката и лелката от детската ясла- другарката Ляхова и леля Донка.

В по-късните години(еле пък от гимназията), съм забравила имената на доста от съучениците си, че и на някои учители  Embarassed

Това, обаче не ме притеснява ни най-малко. Естествена способност на мозъка е да се самопочиства от ненужната информация, която носи. Представете си какви би станало ако помнехме всичко.. Направо бомба със закъснител  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт