за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами

  • 88 340
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 336
Продават ли се? Аз никъде не съм виждала ...... или си ги правите сами?

# 691
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ами на моите познати слинговете са шити.
Иначе намерих това  http://www.babysling-lana.hit.bg/ .
Има и някакви  Premaxх , или нещо подобно. 
Пусни една търсачка във форума .  Mr. Green Peace

# 692
  • София
  • Мнения: 2 381
По какво различавате запушеното носле на бебето от нормалното похъркване???
Бебо има някакви сополчета в нослето, които почиствам от вчера с аспиратора. Като капна физиологичен разтвор обаче не го изкихва, ами, течността му преминава навътре към гърлото.  Thinking

# 693
  • Мнения: 307
И аз имах голяма чуденка за количката преди да родя. Бах си харесала триколки, варянт 3 в 1 и какво ли не. Сега моята количка е Cangaroo Dayana и горешо я препоръчвам. Струваше около 200 лв и има летен варянт с много положения на гръбчето, става на зимен кош. И ми е много удобна. Моето бебе е зимно и го гледах само в кош първите 5 месеца. После обърнах на летен варянт.  Peace
Ето го зимния варянт:
и летния:

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 9 762
По какво различавате запушеното носле на бебето от нормалното похъркване???
Бебо има някакви сополчета в нослето, които почиствам от вчера с аспиратора. Като капна физиологичен разтвор обаче не го изкихва, ами, течността му преминава навътре към гърлото.  Thinking

Ами не е ли точно това целта? Капваш физиологичен разтвор и след това с аспиратора издърпваш каквото има. Иначе само от разтвора няма да излезе.
Аз ползвам спрей за нос. От него киха.

ПП. Бебетата хъркат ли? Rolling Eyes

# 695
  • Мнения: 1 208
Аз също използвам спрей за нос и Петя си киха-всичко излиза навън.Да -бебетата хъркат- поне нашето хъркаше  Laughing

# 696
  • Мнения: 3 034
кенгуру - да, ако бебето е съгласно. моето засега не е  Confused

кошницата за кола е за кола, а не за вкъщи. срокът, който бебето може да прекарва в нея е 2-3 часа в зависимост от марката.

шезлонг - за вкъщи ми е незаменим все още.

запушен нос/хъркане - възможно е бебето да задържа повече слуз, като моето бебе, често почистване с разтвор и аспиратор + овлажнител на въздуха облекчават състоянието, но окончателно се решава въпроса с израстване. синът ми вече почти няма проблем. просто с растежа нарастват и носните кухини и слузта се оттича по-лесно надолу.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 809
зависи от кенгуруто има подходящи за новородени, но не всички...
Точно така - зависи си от кенгурото. Някои са още от новородено. Ние също питахме ортопеда и той каза може, но до навършване на 6 мес. не е препоръчително повече от 2 часа на ден. При нас проблема е, че бебка изобщо не харесва кенгурото. Два пъти пробвахме и двата пъти бяха едни ревове, едни писъци, направо ужас. Ще изчакам да стане на 3 мес. и пак ще пробвам.
Шезлонг също не обича - стои 5 мин. в него и почва да мрънка, предпочита си леглото. Така че зависи си от детето. Аз също познавам майки, чийто бебета си умират да стоят в шезлонга, но воето бебе не е от тях. А столчето за кола си е необходимост.

# 698
  • Мнения: 1 763
По какво различавате запушеното носле на бебето от нормалното похъркване???
Бебо има някакви сополчета в нослето, които почиствам от вчера с аспиратора. Като капна физиологичен разтвор обаче не го изкихва, ами, течността му преминава навътре към гърлото.  Thinking

Запушеното носле го познавах по сополчетата вътре. Пръках стеримар, после изкарвах секретите с клечка за уши. С физиологичен разтвор не се справих.

# 699
  • София
  • Мнения: 2 381
По какво различавате запушеното носле на бебето от нормалното похъркване???
Бебо има някакви сополчета в нослето, които почиствам от вчера с аспиратора. Като капна физиологичен разтвор обаче не го изкихва, ами, течността му преминава навътре към гърлото.  Thinking

Запушеното носле го познавах по сополчетата вътре. Пръках стеримар, после изкарвах секретите с клечка за уши. С физиологичен разтвор не се справих.
Същото нещо прави и друга жена от форума. Мисля си, че ще му е гадно да му пръскам в носа Стеримар. Поне на мен ми е...  Thinking

# 700
  • Мнения: 319
Не мога да си обясня защо на моя син му харесва да му пръскам със Стеримара newsm78 като впръскам в едната ноздра и започва да се усмихва!Тази процедура я правим вече от 2 месеца!

# 701
  • Мнения: 180
сигурно го гъделичка и му е приятно Wink

# 702
  • София
  • Мнения: 2 381
Не мога да си обясня защо на моя син му харесва да му пръскам със Стеримара newsm78 като впръскам в едната ноздра и започва да се усмихва!Тази процедура я правим вече от 2 месеца!
Ох, при нас капването на разтвора е голяма борба. Почистването с аспиратора или с клечка за уши - също.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета и аз имам един въпрос към вас, с молба за отговор. Кои марки АМ се водят като най-добри? За млеката на ХИП с какво мнение сте,защото мъжа ми чул, че това е най-доброто и от сега държи всичко на тази марка да вземаме.

# 704
  • Мнения: 5 940
Момичета и аз имам един въпрос към вас, с молба за отговор. Кои марки АМ се водят като най-добри? За млеката на ХИП с какво мнение сте,защото мъжа ми чул, че това е най-доброто и от сега държи всичко на тази марка да вземаме.
Най-добри са тези, които имат пробиотици. Розовият Хипп е сред тях.

Общи условия

Активация на акаунт