Моля помогнете ми-хранене на новородено

  • 1 679
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 435
изобщо не се притеснявай това количество си е достатъчно,а пък и бебчо щеше да си покаже ако не е.Нали знаеш цаката с пелените:ако има по минимум 6 мокри памперса на ден значи храната му е достатъчно Peace
А колкото до коликите и аз мисля че е раничко но ти все пак му вземи нещо което може да го успокои ако са започнали ти си знаеш Сап симплекс, Еспумизан, Инфакол.Ако се успокоява от тях значи са започнали коликите и трябва да побързаш да вземеш мерки.Успех и не се предавай с всеки ден става все по хубаво Hug

# 16
Моя син изяждаше по 60мл още като ни изписаха от болницата и то през 2часа и половина. Казваха ми че ще го прехраня но явно си личеше че със 40мл не се наяжда. А коликите започнаха някъде около 10-я ден. Всяко дете си е различно, но определено то си показва от колко мляко се нуждае. Правех му по 60мл, а той изпиваше между 50-60, всеки път различно.

# 17
  • Мнения: 998
Благодаря за отговорите!
Много сте мили!
Започна от днес да хапва по 50-60мл ,бибероните му са марка "NUK".
Но за жалост е плакал цяла нощ,вероятно има и силни колики Cry
Незнам как да му помогна,давам му капки "ентерокинд" ,обаче нямат ефект Confused

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
За колики аз давах Саб симпекс...3х 15 капки ...някой дават Еспумизан, Инфакол, Бейбикучело.
За бибероните - аз съм със шишета на Авент а биберони на Чико...пие си без проблеми и въобще това със широките дупки не е истина. Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
1) Количеството е нормално. Може и повече да яде, ако е лаком, а може и толкова, не е малко.
2) Меките биберони са доста по-трудни за бебето от твърдите. Не след дълго ще започне да смуче по-добре, по-усилено и да ги мачка. Така че да хаби много усилия и нищо да не преминава. А специално каучуковите биби са отвратителни за майката. Развалят се за няма и седмица - две употреба, при това по веднъж на 2 дена. Изобщо не се справят със стерилизацията. (Освен ако нямаш уред за студена стерилизация, там не знам как стои въпросът). Но ако ползваш стерилизатор за МВ, най-добре изобщо не въвеждай каучук в употреба.
3) Възможно е, обаче, поради консистенцията на млякото, или поради температурата му, бибата да не пуска добре - да капят твърде бавно капките. Това няма нищо общо с това до колко е мек биберона. Обърни шишето и виж колко бързо капят. Ако е твърде бавно, пробвай да го затоплиш малко повече. Хем и не подпомага коликите.
4) Имай предвид, че коликите се "захранват" от самото ядене, а бебето тълкува тази болка като глад - получава се малко порочен кръг.
5) Не насилвай бебето да се тъпче, ако не ти изглежда твърде слабо, вяло или нещо подобно. То наистина си знае най-добре. Може капацитетът на стомахчето му в момента да е такъв.
6) Ти си майката на бебето, каквото и да решиш, и да грешиш, и да си права, единствените, които имат право да вземат решение, сте ти и бащата. Бабите могат само да дават съвети, и то ако са желани. Толкоз.
7) Много вероятно е наистина да има колики. Пробвай различните капки, може да намериш някои, които да действат. Опитай също така да затопляш коремчето - най-добре с твоята телесна топлина. Освен от топлината, бебето ще се успокоява и "емоционално" от близостта ти. Гушни го с коремче към себе си и си лежете така - под 30 - 50 градуса, не изцяло легнала да си, и не седнала. Можеш да гледаш нещо, да четеш книга, каквото и да е - на бебето му е все едно, стига да си там.

Моето бебче си беше на АМ от самото начало също, това за бибите и пр. е от личен опит. И доста време изпиваше - не помня точно колко, но под 60 грама на хранене, ядеше 7 пъти, през о/о 3 часа. Ела да го видиш сега какъв е бяс, на едно място не седи, на 5 (преди о/о 2 седмици) месеца беше 8 кг. Не се притеснявай!

# 20
  • Мнения: 678
Същия проблем имахме и ние.Още от билницата бяхме на АМ-Нитрулон.Коликите ни започнаха още на 3 ден.Ползвах Саб Симплекс.На 10-12 ден педито ни посети отново,попита по колко изяжда Аз казах по 60мл. и тя ми се скара.Коремчето й било хлътнало,да сменим млякото с Омнео.А тя спеше много добре не плачеше никак.Започнахме да сменяме шешитата и бибероните,купихме какви ли не.Но се оказа че не е от тях.На 20ден отидохме да ни изтеглят и бяхме наддали само 200гр.Тогава вече сменихме и млякото.Минахме на Омнио,започна по-малко да увеличава дозата и на 1 месец изпиваше по 90-120мл.И на 2 месец наддадохме 1.300кг.

# 21
  • Мнения: 159
Ползваме само каучуковите биберони на Чико, защото синът ми въобще не иска да пие от силиконови. Само, че в самото начало и те са твърдички. Не съм забелязала да имат по-голяма дупка.
Може би не съм добре, но той е на шест месеца и продължавам да стерилизирам. Всеки път като купя нови, бебчо отказва да яде. Налага ми се десетки пъти да ги преварявам, за да добият необходимата мекота, която одобрява.
Може, аз защото имам едно шише на Чико против колики, може този биберон там да е различен, но не е важно, както му харесва на бебчо. Моя е особен, не пие вода, но ако някой път сложа захар и го излъжа да пие се дави  и от силиконовите на Авент с една дупка. И така Grinning Sad

# 22
мисля ,че проглема не е в биберона ние от самото начало сме на силиконов по скоро са коликите.

# 23
  • Мнения: 508
Дъщеря ми пиеше също мн. малко АМ в началото.Даже на 2 мес. едвам изпиваше по 90мл. мисля,че не е проблем.Ние пием МИЛУМИЛ и нямаме проблеми,по-късно всичко си дойде на мястото.От друга страна,ако мислиш,че плаче от глад давай АМ даже и на по малки часови интервали да не кажа направо на поискване.Но да ти кажа аз също в началото си мислех,че все плаче от глад или че не харесва млякото или е от заради бибероните Peace,а то наистина са били колики-в момента в който отминаха всичко си дойде на мястото.

# 24
  • Мнения: 146
Честно да си призная не помня много добре колко изпиваше моят юнак на тази възраст, но за всяко дете е индивидуално. Аз мага да ти дам само един съвет - консултирай се с педиатъра - той знае най-добре.

# 25
  • Мнения: 3 376
Не искам да правя реклама...просто ще споделя личен опит.
В началото използвахме шише на Чико,от онези леко кривичките против колики,но въпреки това детенце плачкаше.
След 1-2 дни взехме шише на Bfree с клапа сме нямали проблем.Аз незнам какво е това детето ти да има колики...почти 100% съм сигурна,че е от шишето.

# 26
Здравейте виждам че по темата не е писано от отдавна,но съм имала почти същия проблем.Синът ми беше мн лакум но се уморяваше мн бързо и му купих биберона с по-голяма дупка и нямаше никакви проблеми .не се давеше ,пиеше вече повече мляко и беше щастлив не плачеше.така че мойе и заради това да плаче бебето ти че е гладно и по-мързеливо като моето да не му се дарпа от малката дупчица

# 27
  • Мнения: 9 973
50-60мл.е добре,за коликите-бейбинос,саб,еспумизан

# 28
  • Мнения: 756
може малко да се увеличи количеството , но не е притеснително . За коликите , освен всички капки и прахчета ние сме много по - добре , след като смених шишето с тези на МАМ и започнах да му давам Гавискон с Дентинокс ,които са си капки от копъри анасон

Общи условия

Активация на акаунт