Захранване с лъжичка?

  • 3 156
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
Много е малко още,опитай пак след две седмици,ако пак не иска-пак изчакай.Когато е готово детето ще си прояде.

# 16
  • Мнения: 161
Здравейте!
Имаме проблем с храненето с каша с лъжичка-Владо поема първите няколко с охота и след това.....хранене цял час.Стиска уста и не желае да поема от лъжичката.Посъветваха ме да разреждам кашата и да я давам с биберон,но се опасявам че ще привикне и лъжицата ще я отхвърли съвсем.Мъчим се вече две седмици.Отначало реших че е кашата и пробвах да му дам плодовото пюре с лъжичка - направи същия номер.
Посъветвайте ме как да постъпя?Трябва ли да продължавам да упорствам и хранейки го да заформяме цирк с баща му за да си отвори устата или да се предам пред инатчето и да си осигуря спокойствие давайки храните с биберон?А какво ще стане като започна зеленчуковите и месни пюрета?

С малки разлики и при нас положението е същото. Само дето за "цирка" сме си подсигурили и участието на каката. За съжаление, нашият бебчо се хранеше много добре с лъжица / на 7 мес. и половина/, но преди две седмици се наложи да пие антибиотик и тъй като той упорито отказваше дозаторчето от опаковката, направих грешка да му давам лекарството с лъжичка. В крайна сметка стигнахме до положение да изпада в неистов рев дори и само при вида на лъжицата. Добре се подредихме, няма що. Сега няма отваряне на устата. Стиска я, та чак до побеляване. Имам чувството, че така може да изкара с часове. И още по-лошо е, че използвахме всякакви трикове да го излъжем, за да си изпие лекарството, а сега вече не се хваща на никакви номера и храненето с лъжица се оказа направо невъзможно.

# 17
  • Мнения: 146
С кашичка почнах точно на четвъртия месец, не по моя инициатива, а по указание на лекаря. Почнахме с по - разредена в шишенце с биберон. И мен ме плашиха, че ще привикне - нищо подобно, от месец яде вече само с лъжичка, не я правя много гъста, но в никакъв случай и не е рядка, но много гъста въобще не я иска. Не се плаши от биберона, в крайна сметка да си видяла някой възрастен да се храни с биберон? Важното е да ти е сито детето, не го мисли толкова, моето ако му забавя лъжичката и почва да пищи.
Успех и търпение. newsm10

# 18
  • Мнения: 146
Забравих нещо - моят герой никак не харесва прасковената каша - дали Влади си харесва неговата newsm12?!

# 19
  • Мнения: 508
Забравих нещо - моят герой никак не харесва прасковената каша - дали Влади си харесва неговата newsm12?!
Да наистина възможно е да не харесва храната,но може и просто да е моментно.

# 20
  • Мнения: 514
Много се радвам че открих темата!Ние сме на 4 месеца и половина и по съвет на педиатърката започнах да я захранвам!Първоначално си изяждаше там лъжичките докато свикне обаче от 5 дни не иска да яде от лъжицата слагам я полулегнала но нищо!Другия трик по който ядеме е на кенгурото срещу огледалото за да виждам къде слагам ама не иска и така!Днес се пробвах да го сложа в бибероната ама тя като усети че не е мляко и го плюе!Знам че никой не се е родил научен и че ми трябва търпение ама не издържам да ме прави на маймуна!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 523
navedi1, да не би просто да не харесва това, което предлагаш? щом и от шишето плюе  Thinking

# 22
  • Мнения: 887
Бъди търпелива и не го насилвай. Детето само ще си покаже.

# 23
  • Мнения: 1 062
И ние от скоро започнахме каша и при нас е така- първите лъжички ок ама следващите ooooh!. Просто търпение и това е. Аз не мисля да пробвам биберон но и не я насилвам. Ако се наложи си и давам допълнително АМ.

# 24
  • Мнения: 514
дпитах различни модели пюрета ина различни фирми но резултата е един и същ ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 800
Не се притеснявай ще свикне. Ето какво помогна при нас (не притендирам, че е най- правилно)

- дай му лъжичката да се "запознае" с нея. Остави го по- малко да я държи, да я лапа сам и т.н. Но не го  изпускай от погледа, да не се нарани случайно.
- Давай му колко иска с лъжичката, и може да даваш останалото в млякото.
- бъди постоянна, дори да са две лъжички , давай всеки ден.
- в началото, когато се захранвахме оставях за секунди лъжичката за по- дълго в устата, да я смуче за малко. До този момент бебетата  са яли само от биберон, нормално е да не знаят как да ядат с лъжица.

Още сте малки, ние започнахме да се захранваме на почти 5 навършени месеца, но не се отказвай, ще свикне.

Не предлагайте различни  пюрета, прекалено често, заради алергични реакции. Между тях трябва да има поне 5 дни разлика. Пример, ако днес съм дала ябълка, чак другия понеделник ще предложа друг плод/зеленчук.

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 05:16 от benson10

# 26
  • Мнения: 102
При нас също имаше такъв период.Хапваше няколко лъжички и после се дърпаше.Лъжичката ни беше пластмасова, реших да я сменя с гумена и всичко се оправи.Венците и бяха подути и може би твърдата лъжичка и е причинявала болка(така си мисля аз).С гумената нямаме този проблем.Пробвай да я смениш Peace

# 27
  • Мнения: 701
Здравейте отново!Благодаря на всички за отговорите - помогнахте ми доста,но положението при нас си е все същото."Починахме" си от кашите около две седмици / Владо беше настинал,а и реших да поотложа захранването малко /,но джуджето си продължава все по същия начин.Хапва първите лъжички,преглъща ги,но лесно губи търпение и отказва да се храни...Търпение,търпение,упоритост ама вече започвам да се притеснявам а и изнервям.Да вметна само,че пробвах да превърна лъжичката в играчка - нали сега всичко бутаме в уста-и пак неуспех...еееееех ако лесно се ставаше майка... Mr. GreenПоне ядем плодовите с охота,с биберон разбира се! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 589
титини, може да е заради вкуса - щом яде плодови ...
Пробвала ли си да смесиш - примерно каша с плодово пюре, за да е по-сладко. Въобще, пробвай да играеш с вкусовете - остави кашата и дай зеленчуково пюре например \щом не помагат досегашните мерки ..\

Сега се върнах пак на първия ти пост - един съвет: не се изкушавайте да превръщате храненето в "цирк", ще свикне, ще му хареса и ще настане една мъка ... че може така да си откарате и предучилищната

Общи условия

Активация на акаунт