Аз ли съм луда, или не е нормално.....

  • 4 404
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 999
ППП. Не е възпитано да се вреш в чуждата кухня

Така е, принципно...

Не е важно стила музика /всеки си има вкус/, не е важен часът /всеки си налага режим/, НО да водиш детето си на задимено място е опасно за здравето му и мисля всеки го знае...
Та не мисля, че е чак такова 'врене на нос' в чужда къща. В друга държава такова поведение щеше да предизвика повикване до социалните.  Thinking


# 61
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Какво излиза значи сложи го 70лв. за всичко. Ако за тебе това са малко пари, за други хора това са страшно много пари.
А и не мисля, че на всеки човек бих могла да си оставя детето.

Значи имат 50-60 лева да похарчат за кръчма/за всеки от двамата се пада по 25-30 лева/, но ако сложим още 20, за да осигурят комфорт на детето си - това са вече страшно много пари? Мда...децата преди всичко.  Sick


Явно не си разбрала правилно. Ако ти харчиш по толкова пари за кръчма има хора, които могат да се забавляват и чувстват добре и с по-малко пари. И между другото 20лв. са си 20лв. Разбирай го както искаш.

# 62
  • София
  • Мнения: 6 999
Жани, много добре мисля го разбрах.
20 лева са си 20 лева - кво значение има, че детето седи на задимено...

М/у другото масово бавачките вземат по 2 лева на час - та и 10 лева вършат работа ако са се забавлявали 5 часа... Но и 10 лева са си 10 лева. Кво знам аз  Tired

# 63
  • София
  • Мнения: 13 216
Жани, много добре мисля го разбрах.
20 лева са си 20 лева - кво значение има, че детето седи на задимено...

М/у другото масово бавачките вземат по 2 лева на час - та и 10 лева вършат работа ако са се забавлявали 5 часа... Но и 10 лева са си 10 лева. Кво знам аз  Tired

Иса, не си права! Но не заради 20-те лева за гледачка. Ето ние например нямаме бавачка, никога не сме имали. Майка ми гледа Александра ако й я оставим. Но не винаги е възможно това. Сега, ако имам някакъв повод няма да търся гледачка. Не на всеки поверявам детето си. За 2-3 пъти в годината няма да си търся жена за гледане. Така че дайте да не абсолютизираме. Примера на Ивка е едната крайност "Никога няма да си заведа детето на кръчма, при никакви обстоятелства" е другата... Wink

# 64
  • Мнения: 3 367
..подкрепям казаното от Иса,ние сме в позиция да нямаме никого наоколо и ако не разчитаме на гледачки значи да не идем на кино до 2015 година поне;
..не е евтино,иска мислене и организация,но е абсол.постижимо ако на човек му е приоритет хем дете да си е в леглото,хем ние малко да разпуснем без да мислим кой къде лази,кой какво е лапнал и пр.
..аз наистина не намирам за редно дете да е сред възрастни след 10 часа в обстановка на клуб или ресторант,дори да не е задимено и музиката да е подходяща..мисля че си има време за всичко, приятно ми е да имам някой и друг час само с баща им и приятели и да не си разчетворявам вниманието..

# 65
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Принципно и ти си права. Но какво е направила авторката в качеството й на литературен герой?
Възмущава се на всеослушание, а не е изложила доводите си пред главната героиня.
Вторият аспект е, че ти говориш от позицията на родител, а тя от позицията на възмутена гражданка.

# 66
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Не е нормално, по това време на денонощието и на такова място Shocked.

# 67
  • Мнения: 3 447
Не ги критикувам,но не искам детето ми да общува с деца,израсли по баровете в семейства на безотговорни родители.
Леле, леле, леле  Grinning

# 68
  • Мнения: 6 029
Не ги критикувам,но не искам детето ми да общува с деца,израсли по баровете в семейства на безотговорни родители.
Леле, леле, леле  Grinning

Ужас, трябва да разпитам съучениците на дъщеря ми дали ги водят по барове. Щото ако ги водят, трябва да я местя Crossing Arms

# 69
  • София
  • Мнения: 3 421
 Може да е инцидентно, може да искат да са с детето си, а не да го оставят. А най-вероятно и детето се е забавлявало.
 В събота с моите двамата бяхме на заведение с приятели, по хубав повод. Идеята беше да постоим до 10 часа и да си тръгнем, но децата се забавляваха, имаше и други деца, беше им весело. Така, че останахме до 12.30. Засрамвам се.

 
Синът ми е на 15 месеца.Всеки ден си ляга в 20ч,веднъж си легна в 21,но си бяхме у дома и не му се спеше ( беше спал следобед по-дълго).
Ако излизаме вечер намираме кой да го гледа.Ако няма кой да го гледа не излизаме.
Добре е да си поговорим пак след 8 години. Не говорим за бебета все пак.

# 70
  • Мнения: 812
не бих го направила Naughty

# 71
  • Мнения: 14 133
Ако не е система, няма нищо лошо.  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 981
Преди да имам деца,като ходех някъде вечер и имаше деца които тичаха около масите,бях толкова възмутена от тези "безотговорни" родители - защо не си стоят в къщи а са излезли да се веселят.Сега съм с две деца и от почти осем години си стоя в къщи.За съжаление нямаме баби и дядовци,нито близо нито далече и понякога излизам с приятелки и мъжът ми гледа децата,2-3 пъти Криси е идвала  ooooh!.Последния път  се забавлява много повече от мен и когато си тръгнахме към 1 часа-ужас,тя непрекъснато питаше кога ще ходим пак.Сега се оказва,че другите деца няма да си общуват с нея - какво причиних на детето си ooooh!,отивам да се гръмна.
Искам да замоля някои възмутени граждани да се замислят малко,преди толкова лесно да определят кой е отговорен и кой е безотговорен родител.Пък ако искате не си играйте с нас.

# 73
  • Мнения: 4 841
Лично за мен и моето дете, няма сила или повод, която да ни задържи в заведение така, че да не сме в леглата в 22,00 часа.  Това си е мой избор и мое решение.

Имам познати, които водят детето си по заведения още от бебе - случвало се е, когато ние се прибираме, те да излизат. Което определено не ги прави лоши хора, още повече са двама интелигентни НЕпушачи, които не слушат чалга и не употребяват алкохол в промишлени количества  Grinning


# 74
  • Мнения: 9 052
толкова ми става жал, като видя дете, което едва се влачи по нощите и само търси къде да се свре да спи с 2 ата си родители , които пък се zабавляват.
Като се регистрирахме в хотела на морето пристигнахме към полунощ , мъж и жена с малко момиченце отидоха да питат нещо на рецепцията, а момиченцето успя да се zамъкне до един от фотьолите, сви се на кълбо и zаспа на място пред очите ми . Аz ли не съм наред  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт