КаРДИО

  • 24 347
  • 300
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 302
записвам се да следя темата.

# 76
  • Мнения: 4 678
Искам да попитам нормално ли е да карам велоергометъра с 30 км/ч, а да поддържам в продължение на 40 мин пулс само 65-70. Сигурно не отчита пулса правилно

Не отчита вярно според мен  bouquet

# 77
  • Мнения: 372
Поци, моят велоергометър е Кетлер. Карам колелото около 45- 50 мин 3 пъти в седмицата. Никога не ми е отчел над 80 пулс. И аз не знам какво става, сигурно защото карам на най- лека степен на натоварване. Правч го, за да не ми стават мускулести и набити краката.

Според теб колко е добрия пулс за колело.

# 78
  • Мнения: 372
Поци, Полин,

Още един въпрос: висока съм 164 см, тева 52-53. Колелото ще ми помогне ли да смъкна в областта на талията. Оформя перфектно крака и дупе, но за др. области не съм постигнала много.

Ако карам с по-висока степен по-полезно ли ще е за мен?

# 79
  • София
  • Мнения: 6 798
И аз не вдигам повече от 75 пулс,при скорост над 30 на кроса. Стигнах до извода, че не отчита правилно. Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 4 678
Поци, Полин,

Още един въпрос: висока съм 164 см, тева 52-53. Колелото ще ми помогне ли да смъкна в областта на талията. Оформя перфектно крака и дупе, но за др. области не съм постигнала много.

Ако карам с по-висока степен по-полезно ли ще е за мен?

Ще ти помогне.Карай по интензивно на малка степен Peace
По принцип пулса трябва да ви е 60% от нормалният  bouquet

# 81
  • Мнения: 484
Цитат
Колелото ще ми помогне ли да смъкна в областта на талията.

Отслабването винаги е общо, а не в определени области. Колелото ще ти помогне за това. Ако искаш да оформиш мускулите, да стегнеш и прибереш излишни нещо по определни области - комбинирай с упражнения за тези мускулни групи.

# 82
  • Мнения: 19 302
от прочетеното дотук разбирам,че вие препоръчвате по-скоро велоергометър отколкото бягане на пътека?
аз ходя редовно на фитнес от около два месеца и досега правех повече пътека,защото си мислех ,че се изгарят повече калории.имам обаче начален стадий на разширени вени и преди проблем със ставите.
на колелото не се ли оформят големи прасци?и въобще има ли някакъв начин да си намаля обиколката на прасците?

# 83
  • Мнения: 4 678
Точно на пътеката се оформят по-добре прасците  bouquet

# 84
  • Мнения: 484
Точно на прасците е много трудно да се влияе, независимо в каква посока - намаляване или увеличаване. Не се притеснявай, е велото ще ти ги увеличи - тренирай на сравнително ниска степен. А колкото до намаляване - не се надвай на кой знае какви резултати, дори и да отслабнеш. Разтягай повечко прасците след тренировка.

# 85
# 86
  • Мнения: 1 952
Колко трябва да го карам велото, за да усетя намаляване на обиколки в бедрата, талията и ханшата? Искам резултата за месец, знам, че съм нагла, но... Mr. Green

# 87
  • Мнения: 229
Здравейте Поли, Поци и всички, които следят темата!
Аз съм на 36 години, 161 см., 92 кг. Тренирам всеки ден по 1 час от близо половин година. Имам велоергометър и кростренажор. Желанието ми е да продължа да смъквам килограми. И въпроса ми е как според вас трябва да протича една моя тренировка от 1 час на двата уреда. Много ви моля да посочите с каква скорост и на каква степен трябва да ги раздвижвам спортните уреди.

# 88
  • Мнения: 484
Тук можем да ти дадем само общи насоки.
Според мен е добре да ги редуваш - веднъж кроса,  веднъж велото. Преди тренировката загрей всички стави, като ги завъртиш няколко пъти в двете посоки. Обърни специално внимание на глезените и коленете.
Започни на лека степен с леко до умерено темпо за около 10-15 мин. - това е за загряване. Нарочно използвам такива разтегливи понятия като "умерено" и "леко". Сама разбираш, че за мен леко и умерено е едно, за теб друго, за Поци е съвсем трето. Слушай сигналите на тялото си - то знае най-добре.
След това имаш два варианта:
 1. интервално темпо - степента е отново ниска, редуваш интервали от бързо, спринтово темпо (до "издъхване") с интервали от средно темпо, докато пулсът ти се поуспокои, но не съвсем. Този вариант изисква по-малко време. Едва ли ще издържиш повече от 20 -30 мен, които ще са ти достатъчни за горене. Този вариант е по-натоварващ за сърцето, трябва да го имаш предвид.
 2. с постоянно темпо отново на ниска степен. Намираш едно темпо, което да е малко по-бързо от умереното. Трябва да го поддържаш около 40-45 мен. Трудоемко е и отнема време. Така тренираш за издръжливост. За да започне тялото да гори мазнини трябва да издържиш поне 40 мен.
Ти ще решиш по кой вариант да тренираш.
Но задължително след това минаваш поне 5 мен на много леко темпо, за да възвърнеш почти нормална честота на пулса. След това разпускаш и разтягаш мускулите преди да влезеш в банята.
Успех

# 89
  • Мнения: 229
Много благодаря за отговора.
Май втория вариант е по-близо до мен. Аз до сега тренирах 30 мин. първо на кростренажора на 1 степен с около 15 км/ч. и после 30 мин. на велоергометъра пак на първа степен с около 28 км/ч. Дано е добре така. Или трябва да увелича степента  newsm78
Честно казано все се каня да отида в някой фитнес център да проведа няколко тренировки там, за да ме консултира някой знаещ, но срам, срам, срааааам и все се отказвам.
Още веднъж голямо благодаря и приятна вечер!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт