Горе-долу по колко часа на ден децата ви гледат телевизия?

  • 1 973
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Никога не съм слагала ограничения и мисля, че затова много бързо се насити и вече  няма интерес.
Като бебе гледаше по цял ден. Към една годинка загуби интерес, сега ако се загледа е най-много за 5 мин.

# 16
  • Мнения: 476
Оххх голям проблем ама вината си е изцяло наша.
Боби като беше на около годинка и му изтеглих
доста серии на Бейби Айнштайн. От тогава гледа
филмчета доста. Понякога дори не поглежда към
екрана, но задължително нещо трябва да се върти.
....

Същата работа е и с моят син. След Бейби Айнщайн изтеглихме Литъл Айнщайн Grinning
Аз не налагам ограничения.

# 17
  • Мнения: 1 526
Гледат не повече от час, понякага и по- малко. Нямат време. А предпочитат призазки и игри. Но затова пък много се натискат за РСто.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Голям проблем е този телевизор за нас. Ако я оставя цял ден ще виси пред него. Но аз я ограничавам. Караме се всеки ден. Оставям ч максимум по 2 часа за целият ден , но знам че е прекалено много. На градината също им пускат филмчета , не мога да се преборя поне там да не се пускат.

# 19
Гледа само наобяд за около 1 час,много рядко вечер

# 20
  • Мнения: 3 861
Основно не гледа.
Ако случайно си изпроси някое филмче, рядко, но се случва, губи интерес за половин час.
Доволна съм от това  Peace

# 21
  • Мнения: 2 032
През уикенда гледат филмче или cbeebies (някои от предаванията са образователни, няма реклами.)
През седмицата, по принцип не давам.

# 22
  • София
  • Мнения: 847
Напоследък не гледа телевизия, не проявява и интерес. Когато си пусне филмче (два-три пъти седмично) си го гледа цялото.
Като беше по-малка обаче, едвам я отлепях от  Baby Tv - гледаше сигурно по час на ден общо.

# 23
Моите палавници много,много не се интересуват от телевизора-особено сега когато наближава Коледа.Ева и Давид повече си играят с кукли и конструктори.

# 24
  • Мнения: 8 999
Ако ги оставя, могат и цял ден да се взират в телевизора. То, пусто да им се не види, тия детски канали край нямат. Денонощно бълват. Но, тъй като през седмицата децата са на градина и на училище, не им се събират по много часове пред екрана. В събота и неделя е по-трагично положението, но ако времето е хубаво, предпочитат да излязат на игра в градинката.  През уикенда ги откъсвам от тая дрога като поканя някое дете да си играят, или ги заведа на гости.

# 25
  • Мнения: 327
Тв-то при нас е голям проблем!!!! Стигна се до там че нон-стоп искаше да гледа филми, като свърши единия, следващия, че и повтаряхме и беше стигнал до 6 часа на ден да гледа!!!  #Crazy /Ако го спра то са едни тръшканици, ревове, аз пък нищо не мога да свърша.../Но ... тогава взех мерки - ДВД-то "се развали" и сега сме на разни детски канали, ама бързо му омръзват. Кога гледа, кога не, но Тв-то трябва да върви. Като тръгне на ясла след Нова година пак ще взема драконовски мерки - само по време на вечеря!

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син не се вълнува от телевизия засега.
Дори, когато искаме аз или баща му да гледаме нещо, той се ядосва и го гаси.
Не сме му пускали досега нито бейби Айнщайн, нито Бейби ТВ.
Но не му и липсват.

# 27
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Никога не съм слагала ограничения и мисля, че затова много бързо се насити и вече  няма интерес.
Като бебе гледаше по цял ден. Към една годинка загуби интерес, сега ако се загледа е най-много за 5 мин.
И ние сме така.Но по някога се заглежда в детски филмчета.

# 28
  • Мнения: 1 512
У нас телевизия не се гледа. Когато сме на гости и ТВ-то е включено се зазяпва най-вече в рекламите. От детските филмчета признава единствено Франклин, които пускаме на компютъра през почивните дни - около 20 минути.
Предпочитам детето ми да играе навън, да тича, да рисува или да разглежда книжки, отколкото да зяпа телевизор.  Peace

# 29
  • Мнения: 14 654
Ако е ходил на градина, вкъщи не гледа филмчета, ако си седи у дома гледа по едно или две на ден. Филмчета, не телевизия.

Общи условия

Активация на акаунт