топлите ли водичката на бебетата си преди да я давате

  • 4 617
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Леко я притоплях или след като преваря оставях едно количество гореща в термус, и останалото в бурканче.Когато му давах просто смесвах от двете, за да не е съвсем студена

# 16
  • Мнения: 479
Винзги е топля, студена не иска да я пие

# 17
  • Мнения: 188
Водата на стайна температура или ако ми трябва по-топла в микровълновата, но ползвам Девин розов етикет. И ако бебето ти пие вода дай му, не е вярно че на малко бебе не се дава вода. По принцип ако е на АМ трябва да пие за да може по-лесно да се изхожда. Моето се роди при 43 градуса навън трябва да съм луда да не му давам вода.

Напълно подкрепям. Освен това трябва да се дава след всяко хранене за да си изплакне устата, за да не се образуват гъбички. През първите месеци моя не пиеше, само колкото да си изплакне устата, сега сме на три и понякога плаче именно за вода.  Peace

# 18
  • Мнения: 565
Аз я давам на стайна температура.

# 19
  • София
  • Мнения: 170
Като беше толкова малък вода изобщо не искаше да пие- нито топла, нито студена. Сега я пие на стайна температура, без да преварявам- изворна на Девин.

# 20
  • Мнения: 231
На стаина температура давах водата, но тя така и не я пиеше.

# 21
  • Мнения: 2 092
синът ми също почти отказваше да пие водичка,но аз предлагах
скоро гледах май в "часът на мама" ,педиатър каза,че на бебета до 6мес всички течности се дават затоплени ,мисля ,че каза до Т на тялото,а стайната е далеч по-ниска,поне сега през зимата!

# 22
  • Мнения: 480
На стайна. За навън си бях купила един термос, в който слагах шишето, защото водата ставаше много студена, независимо дали е в коша на количката, в чантата или в някой джоб.

# 23
  • Мнения: 814
Не преварявам и не притоплям. Давам изворна вода на стайна температура Peace

# 24
  • Мнения: 1 251
На стайна си стои и не я топля допълнително, а като сме на разходка я слагам в количката при крачетата му под одеялата.

# 25
  • Мнения: 2 677
Всичко давам на стайна температура.

# 26
  • Мнения: 9 973
По принцип я давам със стайна Т, обаче ако е студено в стаята се е случвало да я загрея за 10 сек. в МВ. И аз му давах вода от новороден.
Peaceсъщо

# 27
  • София
  • Мнения: 1 252
Препоръчките на нашето МЗ и на СЗО  са, че бебетата до 6м нямат нужда от вода. Необходимите течности си ги набавят от кърмата или от АМ. На сина си вода започнах да предлагам от 8месец, а пропи на 11м.  Peace Никога не съм претопляла - давам изворна вода.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
Водата давам на стайна температура обикновено. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 368
В редките случаи, когато моят син пие вода я предпочита топла.

Общи условия

Активация на акаунт