ВИТА

  • 4 669
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
1. Щом е имало проблем с бебето, във всички болници щеше да започне живота си в кувьоз ...

2. Това, че никой не и е помогнал да си види бебето 24 часа, ще прощаваш, но не мога да ти повярвам. ...
1.Проблема е че едно болници полагат правилни грижи за недоносените, докато в други ги държат (мъчат) 10 дена. Толкова плаща касата на болницата и чак тогава ги пращат където трябва.

2. Повярвай. Ние родихме във Вита. Първите 24 часа ако не бях аз да тичам с камерата напред назад да снимам децата и да и ги показвам, нямаше да ги види. За разлика от Токуда където дори носят бебетата с включен ковиоз при майката да си ги види.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
2. Повярвай. Ние родихме във Вита. Първите 24 часа ако не бях аз да тичам с камерата напред назад да снимам децата и да и ги показвам, нямаше да ги види.

Аз също там родих. Peace
Не мога да за какви 24 часа иде реч  newsm78
Това, че бебето е било в кувьоз не е причина майката да не го види 24 часа. Веднага щом станеш след операцията - отиваш и гледаш, какво толкова. Ако не е в кувьоз ти го докарват веднага щом те свалят в стаята, както беше при мен.


Тази практика в Токуда /ако е истина, а не градска легенда  Thinking/ да разхождат недоносени и проблемни дечица в кувьозите по отделенияте, меко казано, ми се струва много лоша! Shocked
 От гледна точка на опазването на крехкото им здраве и предпазване от разни зарази! Ако това е истина, просто е ужасно според мен! И не бих позволила да изкарат детето ми от детския кът в кувьоза и да го докарат при 3-4 родилки /както са стаите в Токуда/.  Shocked

Правилни грижи за недоносените се полагат там, където има специалисти за това, нужната техника и отделение като цяло. Въпроса за източване на пари от ЗК /точно това ненужно държане в кувьоз и съответно изписване на скъпи лекарства/ е отделен и много обширен.

# 17
Това за Токуда го казах като нещо хубаво. Риск няма никакъв, от разнясянето на децата с ковиоза. Та нали е в Ковиоз (с главно К, не някакви кутиики от втората световна). По-добре е да докарат бебето до родните, отколкото роднините да отидат при дететето (при всички новородени). Там вече риск има и то голям. Както във Вита за да си гледам бебчетата трябваше да влизам в стаята с другите новородени.

А за източването е зверско да застрашиш живота на новородено, заради пари които чакаш да вземеш. Или имаш условия да гледаш децата или нямаш, среден вариант няма (освен Вита разбира се). Те си измиват ръцете, превеждат децата и после други да им сърбат попарата. Визирам реален случаи. За съжаление майката не се е появявала скоро във форума и се притеснявам от възможната причината.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Среден вариант са всички болници без неонатологично отделение. Всички създават риск за недоносените, и проблемни деца. И всички такива болници превеждат дечицата в големите болници с неонатологични отделения.
Да родиш или не в такава болница /при избора на болници в София специално/ зависи изцяло от родителите, в случая те преценяват дали поемат риска или не.

За източването на касата и застрашаването на живота на бебетата имах предвид и аз. Това е недупостимо, но за съжаление май е честа практика.
Имаше една списваща тук мама, но сега не ми се рови, на която бяха предложили да се съгласи да сложат здраво и доносено бебче в кувьоз за престоя им в болницата. Тя се беше съгласила, защо, си остава тайна за мен. И в следствие на човешка грешка /претопляне на кувьоза/ това напълно здраво бебе беше починало.

# 19
За съжаление никои от Вита не ни обясни, че нямат неонатологично отделение. Както и какво е това и за какво се ползва. Всъщност нито един от лекарите при които ходихме не е и споменал за такова нещо. От Вита казаха че имат всичко необходимо и е така имат ковиози, педиатър (макар не техен, ходи 1 път дневно да провери как са децата) и акушерки.

В общи линии при нас се получи огромна разлика от това което очаквахме и това което получихме. Но аз съм си виновен, как мога да очаквам перфектно обслужване от Българска болница, било тя и частна. Много е лошо когато имаш база за сравнение, тогава виждаш колко е зле положението тук.

... Имаше една списваща тук мама, но сега не ми се рови, на която бяха предложили да се съгласи да сложат здраво и доносено бебче в кувьоз за престоя им в болницата. Тя се беше съгласила, защо, си остава тайна за мен. И в следствие на човешка грешка /претопляне на кувьоза/ това напълно здраво бебе беше починало.
Аз бих се побъркал и със сигурност щях да направя някоя глупост. И всичко това минава за лекарска грешка и остава ненаказано.  #Cussing out

П.П. Как се пише правилно думата "ковиоз"?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
П.П. Как се пише правилно думата "ковиоз"?
Като напиша в Гугъл кувьоз и кувиьоз - излизат доста неща. Като се напише "ковиоз" те препраща към "кувьоз". Мами учителки, къде сте? Laughing

# 21
  • Мнения: 191
Това за Токуда го казах като нещо хубаво. Риск няма никакъв, от разнясянето на децата с ковиоза. Та нали е в Ковиоз (с главно К, не някакви кутиики от втората световна). По-добре е да докарат бебето до родните, отколкото роднините да отидат при дететето (при всички новородени). Там вече риск има и то голям. Както във Вита за да си гледам бебчетата трябваше да влизам в стаята с другите новородени.

А за източването е зверско да застрашиш живота на новородено, заради пари които чакаш да вземеш. Или имаш условия да гледаш децата или нямаш, среден вариант няма (освен Вита разбира се). Те си измиват ръцете, превеждат децата и после други да им сърбат попарата. Визирам реален случаи. За съжаление майката не се е появявала скоро във форума и се притеснявам от възможната причината.

Защо бебето не е било при теб - в стаята във Вита си сама и бебето може да стои при теб постоянно.  Децата, които са в кувьоз (когато аз раждах имаше едно момченце в кувьоз) са в отделна стая. Бебето трябва да е постояно с майка си и във ВИТА това е възможно. В интерес на истината, при първото ми раждане в Св. София, също не разреших да ми вземат детето, дори и за минута. Преглеждаха го в стаята и го преобличаха в стаята при мен.  Във Вита, след раждането стоях 2 часа на носилка в родилното - и си гледах детенцето, което беше поставено в нещо като кувьоз (беше открито) - за да се адаптира, но това е практика навсякъде. После ме преведоха в стаята и ми донесоха бебето. Първата нощ акушерката ме убеди, да го оставя при нея,"за да си почина". През ноща го чух да плаче и си го взех при мен, за да го нахряня. И повече не го дадох.  Водех го само в стаята за преобличане и къпане.
Неонатолог идваше два-три пъти на ден, за да гледа детето в кувьоза.  Много бях доволна от неотатолозите (те са от Шейново), защото ми обясняваха всяка манипулация - какво правят, какво му слагат, питаха ме за ваксините. в Св, София никой нищо не ми казваше и това ми докара толкова стрес, притеснения и сълзи.
Не разбрах, дали претолпеното бебе е било във ВИТА, но мисля, че там не са имали смъртни случаи на бебета или майки.

В карйна сметка, всеки прави избора си сам, поне сега има възможност за избор. Аз пак казвам, ражбдала съм в Св. София и във Вита и ако трябва да родя пак, ще избера Вита отново. 

Напоследък водя децата в Токуда и трябва да кажа, че хич не съм доволна. Два пъти лекарката попита какво ни е предписал нашия лекар и каза да продължим със същото. На третия път ни отпратиха в инфекциозна болница, защото бебето било с дизентерия. В инфекциозна болница ни казаха, че и господ без изследване не може да каже дали е дизентерия и ни отпратиха по живо по здраво в къщи, с едно прахче и всичко се оправи. Дано неонатологията да е по-добра, знам че там работи д-р Масларска, за която съм чувала само най-хубави неща. Мисълта ми е, какво ме грее това, че имат техника, като няма кой да ми лекува децата както трябва.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Не разбрах, дали претолпеното бебе е било във ВИТА, но мисля, че там не са имали смъртни случаи на бебета или майки.

Не, не е било във Вита претопленото бебенце, в някоя държавна болница беше.Във Вита нямат смъртни случаи на майки и бебета.

# 23
  • Мнения: 9 903
За съжаление никои от Вита не ни обясни, че нямат неонатологично отделение. Както и какво е това и за какво се ползва. Всъщност нито един от лекарите при които ходихме не е и споменал за такова нещо. От Вита казаха че имат всичко необходимо и е така имат ковиози, педиатър (макар не техен, ходи 1 път дневно да провери как са децата) и акушерки.

да, нямат неонатологично отделение, а вие попитахте ли за това? Аз питах, и преди да родя, научих всичко, което ме интересуваше.

Сега, понеже като една мутреска искам да родя и второто си дете там, имам такъв въпрос: наскоро раждалите там плащахте наведнъж пакет за следене на бременност, или при всяко посещение в болницата си плащахте пргледа/манипулацията/ултразвука? Опитах се да пресметна и не видях пакетът да ми дава някакво намаление или отстъпка от цените, просто плащам всичко наведнъж  newsm78

# 24
  • Мнения: 191
За съжаление никои от Вита не ни обясни, че нямат неонатологично отделение. Както и какво е това и за какво се ползва. Всъщност нито един от лекарите при които ходихме не е и споменал за такова нещо. От Вита казаха че имат всичко необходимо и е така имат ковиози, педиатър (макар не техен, ходи 1 път дневно да провери как са децата) и акушерки.

да, нямат неонатологично отделение, а вие попитахте ли за това? Аз питах, и преди да родя, научих всичко, което ме интересуваше.



Сега, понеже като една мутреска искам да родя и второто си дете там, имам такъв въпрос: наскоро раждалите там плащахте наведнъж пакет за следене на бременност, или при всяко посещение в болницата си плащахте пргледа/манипулацията/ултразвука? Опитах се да пресметна и не видях пакетът да ми дава някакво намаление или отстъпка от цените, просто плащам всичко наведнъж  newsm78

Пакетът наистина не дава намаление. Аз не ползвах пакета, а си плащах при прегледите. За изследванията взимах направление от личната лекарка и ползвах лабораторията на Вита - те работят със Здравна каса

# 25
Аз също съм раждала във Вита и съм супер доволна.Раждах при д-р Лора Кълвачева,която ми проследи цялата бременост.Мога да кажа само хубави неща за болницата.Сега цялото ни семейство ползва услугите на болницата.Следващият път пак там ще родя!

# 26
  • Мнения: 9 903
благодаря, dvakare, явно и аз така ще процедирам отново.

Общи условия

Активация на акаунт