Малките ни шуменски дечица красят коледната ни елхица

  • 13 278
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 112
Относно 5-та детска градина. Дани там ходи. Аз също там съм отгледана. Грижат се за децата доволна съм. Какво повече мога да кажа.  Peace
Лимонче, аватарче мога да ти направя само ми прати малко снимки ще се опитам нещо да измисля.  Hug

# 241
  • Smallville
  • Мнения: 994
Много благодаря на всички за милите думи и пожелания  bouquet  bouquet  bouquet
шоши,ти ме върна в детството,много хубаво ми стана,много благодаря Hug

# 242
  • Мнения: 702
Днес ходих да подам документите на дъщеря ми за детска градина.Ще тръгне чак на есен във 2ДГ.
Дано да има желание да ходи, лесно да се адаптира и да не се е метнала на мен Mr. Green, че аз изобщо не обичах да ходя.


 

# 243
  • Мнения: 122
Вече имам нет.  Mr. Green

# 244
  • Мнения: 903
Браво, добре дошла Laughing Време беше Тонка, сега можем да си говорим по нета.

# 245
  • Мнения: 4 370
Дани,честит рожден ден на голяма патерица! Да си жива и здрава! И едно бебче ти пожелавам в най-скоро време!

Аз се завърнах от почивката. Днес и до Кръстова гора ходихме. Ще ви разказвам утре и снимков материал ще приложа.

Лимонче, тази Алтайра ми взе акъла. Браво на нея! Доста развито дете е!

# 246
  • Мнения: 702
Ани, добре дошла Hug Как изкарах те?

# 247
  • Мнения: 4 370
Ето малко снимки от почивката:
На отиване,минахме през Бачковския манастир. Там всеки е ходил навярно, няма какво да слагам снимки. Има няколко снимки от Кулата Снежанка. Там до върха те качват с асансьор, та се сетих че не мога да се сетя каква е длъжността на човека дето превозва хората с асансьора.   Ако някой се сети нека да сподели ,моля, че какви ли не длъжности ми се въртят из главата и само за асансьорния превозвач не мога да се сетя.   
В Ягодинската пещера ще кача само това което ми направи впечатление. Сталагмити, сталактити и сталактони има във всяка пещера. Отпадат. Това което ме впечатли доста е е там има зала за граждански бракове. Добре че не я видях по рано, че щях да карам Дидо в пещера да сключваме брак. Атмосферата е невероятна. На снимките не си личи толкова. Друго което ми направи впечатление са сталактити които образуват пещерни драперии. И тук вече ми паднаха батериите на апарата, не успях да заснема две много интересни образувания - леопардови кожи (образуват се от глината в скалата, малки кафяви ямички, които наподобяват леопардова кожа) и най интересното образование - пещерни перли. Образуват се от ударите на капката вода в песъчинка. Капката бие точно на едно место и тая завалва песъчинките че се образуват перлички, които нарастват. Процеса е много бавен. в порядъка на стотици години - не помня точната цифра.
Дяволското гърло е интересно с това , че в пещерата има водопад чува се едно страшно бучене. Нарича се така, защото каквото падне във водата всичко се поглъща. Там има една Орфеева чешма, от която пише вода и лепиш монета за пречистване на греховете, след което да започнеш да трупаш нови.   Видяхме и прилепи, снимах ги, но в тъмното не си личи почти нищо. Стъпалата ,които трябва да изкачиш за да излезеш от Дяволското гърло се равняват на една 20 етажна сграда. И наклона по който изкачваш е почти вертикален. Доста екстремна пещеричка! 
Има и няколко снимки от Кръстова гора. Там интересното е да си напълниш вода от Аязмото, лековита. След като преминеш алеята с Параклисите има Кръст, за който се вярва че ако окачиш дреха на него , тя се зарежда с положителна енергия. Има и разни камъчета, върху които има кръстчета. Такива естествени, но трябва да имаш голяма фантазия за да видиш кръста.
И до Перперикон исках да отидем, но Дидо ме разубеди че там е хубаво да се отиде когато няма сняг.
Ето и албумчето със снимките. Описах ги. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=214003
 

# 248
  • Мнения: 2 609
Браво Ани, хубаво сте си починали, че и разходили явно. Peace
А как стигнахте в този сняг до Кръстова гора, чувала съм, че там и като е сухо трудно се качва?

# 249
  • Мнения: 112
Браво Ани, страхотни снимки, страхотни места... smile3501

# 250
  • Мнения: 702
Ани, браво, че  сте си направили екскурзийка. Там има толкова красиви места. Аз пък се чудя как сте стигнали до Ягодинската пещера. Ние сме ходили лятото там и  като зная какъв е пътя, какви урви и пропасти има край него  #Crazy но си заслужава да се види.
Снимките са много хубави  newsm74

# 251
  • Мнения: 67
Ани, страхотна почивка сте си изкарали. Снимките са много интересни, на едната видях познато панталонче  Simple Smile
А тези белезници доста развихрят фантазията. Може да си ги добавим към колекцията с "играчки"  Party

# 252
  • Мнения: 4 370
До Ягодинската пещера пътя наистина е доста впечатляващ. Удивени бяхме от природата там. И всички тези скали които те заобикалят те карат да се чувстваш един такъв мъничък. А пътя по едно време стана еднолентов с насрещно движение. Голям майтап. Хвърляш боб дали ще дойде кола насреща и караш смело напред!  Mr. Green
А до Кръстова гора стигнахме на фантазия направо. С тоя тежкия пасат не сме били за там, но кой да ни каже. То един тесен път, а бе все едно изкачваш планина с кола. Голям страх брах докато се качим. Чак вече се молех да се приберем живи и здрави. И както повтарях че искам вече да се връщаме, около 3км преди Кръстова гора, колата отказа да катери нагоре. Доста тежка се оказа за да върви по лед и стръмен баир. Затова по мое настояване я зарязахме и качихме до горе пеша. Другата двойка които бяха с нас се качиха с колата си, но нямаше как да ни вземат че бяха пълни с багаж. Но пък малко фитнес не ми беше излишен. Знаех си че повече няма да се навия да се катерим по тези баири и нямаше как да се откажа заради някакви си 3км да не видя манастира. Само на връщане трябваше да се метнем на ските и да вземем баира на рало!  Mr. Green

# 253
  • Мнения: 122
Браво Ани. Снимките са страхотни. Ама с този ски екип реномето ти пада с 10 пункта. Mr. Green

# 254
  • Мнения: 72
Здравейте майчета от моя роден град Шумен! Реших да видя какво става и в Шумен и открих една позната - Лимонче.
Леми  Hug, аз съм Мая от ЕГ, ако искаш пиши ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт