Бременна 38 ГС с УЖАСНА ХРЕМА..?

  • 25 247
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 728
По време на моята бременност имах такъв проблем,гинекологът ми преписа детски антибиотик с локално действие Биопарокс,който е за гърло и нос,на мен ми помогна само от 2 впръсквания.Давам ти го като идея,но за ползването му е хубаво да се допиташ до твоя лекар,защото макар и детски,макар и с локално действие,все пак е антибиотик.

# 16
  • Мнения: 295
4-5 дни преди да родя и аз бях така,че и ми беше много запушен носа.Стеримара не ми помагаше особено.Правих си няколко дни поред по 2-3 пъти на ден инхалации с лайка.Кипвах тенджера с вода,слагах цветчета лайка и се надвесвах да дишам парите.Мина ми само от това за 3 дена някъде.

# 17
  • Мнения: 3 216
ТАзи хрема в повечето случай ,не говоря за грип и настинки, е нормална за големите месеци на бремеността. Получавало се някакво подуване на лигавицата от хормоните и каквото и да правиш до като родиш ще си така. В дена в ,който родих ми изчезна хремата ,аз в предродилна си дьржах капките за нос. Слагах си постоянно капки,защото не можех да дишам,посред нощ ставах да ги тьрся.Най-много ме облекчаваше Ксилометазолина-но не трябва да се прекалява.

# 18
  • Мнения: 804
Свържи се с лекар!!!
Изкарах две ужасни хреми в деветия месец, без никакви други оплаквания. Лекувах се сама с капки лук в носа. През цялата бременност не съм имала настинка дори. Родих бебе 3700, но имаше проблем - държаха го 2 дни на системи. Казаха ми, че е от хремата, която не съм лекувала адекватно.
Желая ти леко раждане и здраво бебче!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
хомеопатичното Коризалия, има невероятен ефект, особено при моето бебе. Не зная, каква е твоята хрема, но за водниста е супер. Hug
Това е много добро лекарство и аз го ползвам за малката  Peace Пие се на всеки час по 1 таблетка и е напълно безвредно за бременни.
Леко раждане!   bouquet

# 20
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ползвала съм Стеримар,  Коризалия и витамин C, обаче да те види все пак и наблюдаващият лекар. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 367
Пробвай с Цитросепт, Коризалията също помага, но трябва да я смучеш през 1 час и да си много стриктна един, два дни

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Еуфорбиум Композитум спрей-хомеопатия

# 23
  • Мнения: 37
И аз имах същия проблем и моя лекар ми каза да си взема Пиносол /3 х3к./хомеопатични са и стават за бременни и кърмачки.Точно за 2дена се оправих . Сега ги използвам когато ми се налага,но са малко неприятни.Много добре ми отпушват носа,но усещането вгърлото е все едно че съм яла лавандула/добре че е само за малко/Това е от мен ,но все пак се консултирай и с твоя лекар.Желая ти леко раждане и здраво бебче.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят лекар категорично беше против всякакви лекарства с изключение на Стеримар. Неговото действие обаче е съвсем кратко.
Щом родих се оправих. Hug
Обаче задължително трябва да те види лекар, естествено.

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Пробвай Биопарокс. Локален антибиотик на спрей е, но се дава на бременни и кърмачки - пише го и на упътването. Аз го ползвах в 11 г.с.

Общи условия

Активация на акаунт