планината Броукбек,филм за мъжката либофф или филм за самотата?

  • 7 495
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
дано днес намеря време да го гледам...
Всъщност - вече го започнах, но имам много дом. задължения и ставам от компа.  Tired

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ооооооооох, голяма одисея...  Tired
Гледах 1-вото сд и баш на най-интересното свърши. И сега 2-рото сд не тръгва.
Някой желаещ да ми прати 2-рата част на филма?

# 17
  • ES
  • Мнения: 2 172
Супер е филма, гледайте го! Мисля, че има номинация за Оскар.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много добър и дълбокосмислен филм.... пораждащ 1000 въпроса.
Не знам, пустите му Хамериканци, успяват да навялзат дълбоко във всякакви тематики. Ама много дълбоко. Само трябва да гледаш, мислиш и разсъждаваш.
Бих го гледала пак.

# 19
  • Мнения: 2 161
Филм за любовта,но като се има предвид и времето,в което живеят двамата,няма начин да не е филм за самотата.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Един от любимите ми филми Heart Eyes Вярно, че действието не се развива супер динамично, но това е филм за емоция и светоусещане, който иска екшън да гледа - не тук, моля Laughing Разбира се, че е филм за любовта. За истинската любов, за безсилието, за самотата, когато по-добрата ти половина я няма и за усещането за цялост, когато сте заедно. Това, което не разбирам е, защо почти само жени виждаме тези неща? Нито един от приятелите ми-мъже не хареса филма. Мъжете имат страх от любовта между мъже. Може би ги е страх да не ги застигне Rolling Eyes

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това, което не разбирам е, защо почти само жени виждаме тези неща? Нито един от приятелите ми-мъже не хареса филма. Мъжете имат страх от любовта между мъже. Може би ги е страх да не ги застигне Rolling Eyes

същото си помислих и аз. И да ти кажа - опитвам се да го препоръчам на много познати да го гледат. Не, та не... От какво е тоз страх? От неразбиране на подобен род чувства? От стестение? От какво?  Rolling Eyes

А филмът идва да покаже толкоз много неща... Може би мъжката любов е само 50% от него. Другите 50% са много по-интересни...

# 22
  • Мнения: 109
Когато пишех първият си пост по темата и аз си мислех за това, как снизходително, насмешливо и даже обидно се  изказваха всички мъже( гледали и негледали) за този филм. Дали ако историята беше за  любов между две жени щеше да им хареса ? Оооо,да. Но едва ли заради посланията, дълбочината на чувствата или болката, а по- скоро заради гледката.  Право е твърдението, че мъжете обичат с очите си, а жените със сърцето си. Пък после защо не ни разбирали и ние тях също. Wink

# 23
  • ES
  • Мнения: 2 172
Като гледам съм единствената, която ще сподели отрицателно мнение Mr. Green. Филмът изобщо не ми хареса, в никакъв случай не беше глупав, но за сметка на това бе супер скучен. Никакво действие, много муден ми се стори ooooh!. А финала бе едно "нищо", хората очакват развръзка все пак, като гледат филм или поне край, който загатва развитие и те оставя сам, според собствената си ценностна система, да решиш как би могло да се случат нещата по-нататък. Актьорската игра на главните герой бе на нулево ниво ooooh! Хийт Леджър - един сравнително добър актьор, сега супер много се изложи. Прекалено изнасилена игра, не бяха подходящи за ролята артистите, не им идваше отвътре. А за мен талантлив актьор означава някой, които умее да играе добре всякакви роли, не само определен типаж.
Гей темата - сякаш Холивуд прекалено късно се разбуди за нея, още 1995 г. Агнешка Холанд направи страхотен гей-филм по действителен случай, за двамата известни френски поети Рембо и Верлен
http://www.imdb.com/title/tt0114702/
Страхотен замисъл, идеята е развита добре, за актьорите и тяхната игра да не говорим. Но няма да агитирам Mr. Green, че предвид аватара си, съм много пристрастна! Heart Eyes Blush

Явно си доста пристрастна. Доста харесваш Леонардо Дикаприо щом харесваш тоя филм. Гледах го, но дето не съм очарована, ами съм съм погнусена. Да, погнусена. Не зная дали това е целил режисьора, но аз останах с това усещане. Докато "Планината Броукбек" любовта мажду двамата мъже е представена много романтично и страстно, кара те да застанеш "зад" нея, тук в "Пълно затъмнение" е представена като болест. Любoвта между двамата поети ги кара да се държат неадекватно, като ненормални, а секса беше толкова животински представен, че ми се отщя да гледам. Догледах го да видя развръзката, ама и тя много не ме очарова. Може би изкуството на Агнешка Холанд не е за простосмъртни и лаици като мен, но защо ли не бях чувала въобще за този филм.   newsm78 С най-сърдечни поздрави.

# 24
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
М,да-а-а-а.....признавам си ,че изгледах филма от началото до края само благодарение на вас!Не ме грабна с нищо,а бях доста позитивно настроена да го гледам!Тематиката ми е много далечна!Имам да напиша още много неща,но имайки предвид как някои съфорумки се чувстват сякаш лично засегнати,когато изказваш различно мнение от тяхното,ще взема да се въздържа!
п.п.
дано и този път да не засегна някой newsm78 с моето твърде "събрано" изказване и да го предизвикам да  покаже невъзпитанието си под формата на нетолерантност !
п.п.п
Затвърждавам мнението си ,че във всеки мъж"дреме"латентния педераст! Joy JoyСега да не вземете да ми скочите и да ме изядете с парцалите!МАЙТАПЯ СЕ!!!!!!!!!!!!!!! Mr. Green

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 00:06 от svra4eto

# 25
  • Мнения: 776

Явно си доста пристрастна. Доста харесваш Леонардо Дикаприо щом харесваш тоя филм. Гледах го, но дето не съм очарована, ами съм съм погнусена. Да, погнусена. Не зная дали това е целил режисьора, но аз останах с това усещане. Докато "Планината Броукбек" любовта мажду двамата мъже е представена много романтично и страстно, кара те да застанеш "зад" нея, тук в "Пълно затъмнение" е представена като болест. Любoвта между двамата поети ги кара да се държат неадекватно, като ненормални, а секса беше толкова животински представен, че ми се отщя да гледам. Догледах го да видя развръзката, ама и тя много не ме очарова. Може би изкуството на Агнешка Холанд не е за простосмъртни и лаици като мен, но защо ли не бях чувала въобще за този филм.   newsm78 С най-сърдечни поздрави.

 Пристрастна съм само доколкото това е един от любимите ми актьори, чиито талант и актьорска игра се намират на светлинни години от тези на артистите от неговото поколение. Но НИКОГА не съм била пристрастна, когато оценявам даден филм.
 За мен "Планината Броубек" е слаб филм, идеята сама по себе си е добра, но не е развита по подходящия начин.Ако ще коментираме секс сцените, то трябва да кажа, че аз бях погнусена от тях в "Планината Броубек", където едва ли не единят герой изнасили другия, да не говорим за тоталната липса на дълбочина на характерите. За типовете мъжка любов: не бих казала, че любовта на героите от филма ме накара да "застана зад тях" Защо трябва да се приписва величие на Енис? Но Холивуд винаги си намира причина да извинява лошото отношение. Енис беше ужасен съпруг и баща! Предполага ли се, че зрителите трябва да му съчувстват,само защото "страстта" му не можа да бъде изцяло реализирана? Rolling Eyes Оженил си се, имаш деца. Поеми отговорността си, направи избор! Вземи решение дали да останеш или да си тръгнеш, но недей да лъжеш и да пренебрегваш съпругата си и децата си. Дори, на края на филма, ако не ме лъже паметта ( защото съм го гледала отдавна) , това бе една от финалните сцени - когато трагедията вече се беше случила, дъщерята на Енис отиде да го посети. И той, дори тогава, не застана зад нея, не й даде подкрепата си. Такива слаби характери няма как да ме впечатлят! Naughty Докато "Total Eclipse" е друга ера - екцентричен, поетичен, art house, това не е филм за конвенционалния вкус. За едно нещо си права - това е филм за ценители, а не за лаици Mr. Green  bouquet Sunglasses. Това дали си чувала за него или не, нищо не означава и не пречи да бъде един от най-добре оценените независими продукции от критиците, когато излиза 1995 г. Peace А любовта на 2-та поети е бурна, драматична, всепоглъщаща, леко първична - такава каквато е била в действителност ( както писах филмът е по действителен случай, а който е чел биографиите им е наясно, че това са всичко друго но не и тип Робърт Фрост поети)
 Така че, честно казано не виждам смисъл в иронията на коментара ти за изкуството на Агнешка Холанд. Хората харесват различни неща. Ти имаш един вкус, а аз друг. Но при всички положения трябва да уважаваме различията си. Аз не задължавам никого с мнението си, не агитирам хората да гледат даден филм или примерно да харесват Робърт Де Ниро, защото в списание "People пише, че това е един от най-великите актьори. В този смисъл смятам, че коментарът ти е малко груб, сякаш се чувстваш лично засегната от факта, че някой друг има различно мнение. Нека не забравяме да бъдем толерантни! Накрая ще кажа, че нямам намерение да се оправдавам, че даден филм не ме е грабнал. Ако всички харесвахме едни и същи неща, животът щеще да бъде прекалено скучен! Поздрави!

# 26
  • Мнения: 776
М,да-а-а-а.....признавам си ,че изгледах филма от началото до края само благодарение на вас!Не ме грабна с нищо,а бях доста позитивно настроена да го гледам!Тематиката ми е много далечна!Имам да напиша още много неща,но имайки предвид как някои съфорумки се чувстват сякаш лично засегнати,когато изказваш различно мнение от тяхното,ще взема да се въздържа!
п.п.
дано и този път да не засегна някой newsm78 с моето твърде "събрано" изказване и да го предизвикам да  покаже невъзпитанието си под формата на нетолерантност !
п.п.п
Затвърждавам мнението си ,че във всеки мъж"дреме"латентния педераст! Joy JoyСега да не вземете да ми скочите и да ме изядете с парцалите!МАЙТАПЯ СЕ!!!!!!!!!!!!!!! Mr. Green


  bouquet По-добре не бих могла да го кажа!

# 27
  • Мнения: 277
ама моля ви се не се въздържайте1то нали сме във форума като кучето дето лае ,ма ни апи.
за мен филма е провокация.
един различен поглед на живота.
едно друго светоусещане ,както е казала belinda.
то затова трябва да се гледа.
щото всички сме различни.
в детските легла в родилното-едно с едно не си приличат.
ами представете си как изглежда живота през очите на един психично болен човек?
подобно е и с хомосексуалистите.
дилемата беше ,че Енис и любовникът му се опитваха да се впишат в ,,нормалния ,,свят.
тоест обществото в което всички нормални са женени,продължават рода и отглеждат децата си.
защото в неговия роден край/на Енис/имало двама стараци който били педали.
и всичко е завършило много страшно-единия старец го дърпали с въже за чепа ,завързан за кон,доде издъхне.и баща му на Енис го завел там,в дерето,за да види как завършват хомовците живота си.
колкото до филма за Верлен-беше ужасно циничен и брутален.
понеже съм жена -почувствах се ка то мърша,защото отношението на тези двамата към жените беше такова-гнусно.
и въобще педалите ни имат за слугини.викат ни още и дувар и др.подобни простотии.
но във филма за ,,планината Броубек,,няма и намек за подобно отношение към жените.
а , бе с 2 думи гледайте го!
ако почувствате нещо,ако ви трогне,ако си задавате въпроси-значи си е заслужавало!
дефиниция за художествено произведение е това ,което буди въпроси и ново светоусещане.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 2 010
Красив филм! В смисъл, че в мен остави такова усещане...Имах притеснения преди да го гледам, относно мъжката любов, относно това как ще бъде представено всичко (може би си представях, че ще бъде представено грубо и вулгарно).  И сигурно ще бъда първата, която ще го напише, но го гледах заедно с половинката и на него също му хареса.

# 29
  • Мнения: 277
темата има развитие.
побут

Общи условия

Активация на акаунт