Как се замразяват гъби?

  • 7 036
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Измивам, нарязвам, слагам ги в кутии и директно във фризера.

# 16
  • Мнения: 6 461
Слагам ги във фризера  или сурови или ги варя и така ги замразявам.

# 17
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Това със замразяването е ясно - сурови, бланширани, както си избереш, но като дойде време да ги ползваш, да знаеш, от фризера - направо в тенджерата, защото иначе стават на каша. Ето защо аз предпочитам да ги изсуша през лятото на резени и така да ги съхранявам. Дори една част смилам на гъбено брашно, само поръсвам в супи или ядене.

# 18
  • Мнения: 3 036
След като ги измия ги нарязам бланширам и припънките и манатарки.
Слагам ги в пликчета или за ядене или за супа и във фризера.
Скоро ползвах едни сушени от Метро, но не бях доволна.

# 19
  • София
  • Мнения: 478
Почисвам ги и ги измивам. Оставям ги за няколко часа в гевгир да изсъхнат напълно. Пънчетата слагам в отделен плик, а самите гъбки нарязвам на филиики, поставям ги в пликчета и замразявам. После са си страхотни не са сухи и стават за всякакво ядене. Важно при замразяване е фризерът ви да е на - 24 градуса. Това важи за всякакво замразяване

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 9 315
В моята книжка за фризера пише, че гъби,праз и спанак се замразяват като се задушат нарязани за минута-две в масло(олио), изстиват и се прибират в кутии във фризера.Така правя и съм доволна от резултата.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 052
Божее, човек се учи докато е жив...За пръв път чувам, че може да се замразяват гъби. Не, че ми се е налагало де.

Това със замразяването е ясно - сурови, бланширани, както си избереш, но като дойде време да ги ползваш, да знаеш, от фризера - направо в тенджерата, защото иначе стават на каша. Ето защо аз предпочитам да ги изсуша през лятото на резени и така да ги съхранявам. Дори една част смилам на гъбено брашно, само поръсвам в супи или ядене.
Полезно Peace

# 22
  • Мнения: 160
Аз мия хубаво с брашно и после замразявам цели,защото незнам за какво ще ми трябват,ако ги нарежа и ми потрябват за пълнене...лошо.И не съм съгласна,че стават на каша,вадя и оставям да се размразят,след което обработвам,но всеки си знае  Peace

# 23
  • Мнения: 1 103
Аз ги замразявам сурови, така когато ги ползвам имат аромат на пресни гъби.
аз също така ги слагам

# 24
  • София
  • Мнения: 448
Аз ги слагам измити,цели и сурови.Не са ми ставали на каша след размразяване.

Общи условия

Активация на акаунт