Вадите ли си батериите на лаптопите...

  • 2 710
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 312
Вадя ги само когато трябва да му правя насилствен рестарт. Иначе от дъжд на вятър изключвам захранването, за да се изтощят батериите до около 15 %.

# 16
  • Мнения: 44
Четох някъде, че за да се удължи живота на батерията, ако компютърът се ползва основно като настолен, е добре да се изважда. Да се държи в найлонов плик в хладилника, разредена на около 40%.
Моята си седи в лаптопа и даже рядко се сещам да я разреждам  Embarassed Май няма да ме изкара дълго време...

И аз съм чела нещо такова и се опитах да махам батерията, когато включвам компа в ел. мрежата, обаче ....не продължи дълго. Не я махам, даже често остава включен и през нощта. Напоследък ме мързи толкова,ч е дори не изключвам, а само затварям капака - не си спомням кога съм изключвамла за последно  Embarassed

# 17
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не я махам. Лаптопът ми винаги е включен в тока. Peace

# 18
  • Мнения: 3 641
Не, но и не знаех, че трябвало Embarassed

# 19
  • Мнения: 172
Ама не се червете. Не е нужно да си вадите батерията и да я държите до свинското, само защото някой някъде в нета нещо си написал. Достатъчно е да я разреждате. Няма нещо като "вентилаторите за охлаждане на батерията не работят и за това я вадя да се охлажда" - такива вентилатори няма.
На всички ни е ясно, че вечни батерии няма, а вечни компютри още по-малко. Техниката днес е нова - утре морално остаряла, а в други ден и работата не ни върши.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, не вадя. През цялото време е на ток и винаги с батерия.
Не знаех, че трябва newsm78

# 21
  • Мнения: 6 167
Това е втората тема с този безумен въпрос, което ме навежда на мисълта, че в България лаптопите не са придружени с инструкции.

# 22
  • Мнения: 6 164
Това е втората тема с този безумен въпрос, което ме навежда на мисълта, че в България лаптопите не са придружени с инструкции.


Aко ще пишеш в темата е препоръчително то да е отговор на въпроса, особено пък щом си толкова веща за разлика от болшинството.

# 23
  • Мнения: 24
Въпросът не е безумен. Не всяка инструкция дава инфо за "Здравето на батерията", и не само в България. BTW, болшинството хора не ги и четат.  Li-ion батериите имат от 1.5 до 3 години живот, между 600/800 зареждания/разреждания . За да се запази максимално животът и оптималното им  функциониране:
1. Ако лаптопа е нон стоп в мрежата е най-добре батерията да бъде:
  - извадена с капацитет 30-50%
  - да се съхранява на хладно място, но не в хладилник или фризер.   Стайна темп. е ОК. Замръзването може я повреди. Производителите на Li-ion батерий ги съхраняват при 15-16 С.
2. Ако се използва "по-предназначение"  Simple Smile т.е не постоянно включен в мрежата:
- не трябва да се разрежда напълно - до 15-20% мах. 
- да се избегне пълното им зареждане преди дълъг период на неизползване.
- за разлика от старите Ni-Cds и Ni-MH по-честото зареждане e по-добре.
3. Ако не се използва продължителен период
– извадена /виж 1/

# 24
  • Мнения: 7 430
Не я махам. Лаптопът ми винаги е включен в тока. Peace

И аз така....през ден - два, махам от тока за да включа на сина си филмче за приспиване и значи съм я разреждала без да знам Sunglasses

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
aso  мерси   bouquet

# 26
  • Мнения: 6 164
Благодаря ти за информацията aso.   bouquet  И наистина не съм си чела упътването, но сега го разгледах. Първо е на английски /естествено Tired/ - въпреки, че е задължително да е на български, бяха отбили номера с преведен един лист формат А3 с 80% картинки по него и до тях по едно изречение, описващи кое копче за какво е и всички портове, както и къде да си включиш зарядното. ooooh! и с това се приключи инструкцията.  А в самото книжле от 20 листа, което е на английски се повтаря инфото от големия лист, а за батерията има информация само как се вади, как се поставя, колко издържа при power on и off, светлинния индикатор, зареждане и Real Time Clock. Никаква информация за живота й или препоръки за експлоатация.

# 27
  • Мнения: 2 774
Всъщност винаги съм си мислела,че когато включен в ел мрежата,батерията не се хаби  newsm78
aso мерси за изчерпателната информация ,аз обичам да се ровя в упътванията,но....те често са на англииски,френски,италиански,дори китайски (точно него съм позабравила  Shocked) ,но не и на български.
По темата- ползвам го като настолен,не разреждам,рядко го ползвам на батерия-по почивки,и ако съм седнала да поиграя в другата стая  докато малкия спи.

# 28
  • Мнения: 2 865
Лаптопа ми е от 5.5 години и не съм вадила батерията досега. Работя предимно на кабел, като вечер просто го изключвам от тока. За моята батерия пишеше че издържа 400 цикъла на разреждане и реших по-рядко да работя на батерия за да не ги изчерпя. Батерията и до момента си е съвсем наред.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ние даже,рядко го изключваме Blush

Общи условия

Активация на акаунт