Примерна схема на захранване 3

  • 60 219
  • 589
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Мисля,че след стандартните-картоф,морков,тиква и тиквичка,може и броколи.За точен месец не мога да ти кажа,защото всеки захранва различно,но по спомени/защото точно в момента нямам пюре от броколи/ мисля,че беше след 5-ти месец.

# 16
  • Мнения: 435
Да се запиша и аз и да повдигна въпрос за агнешкото месо. Четох, че е алерген и е добре да се въведе по-късно. След 10ти месец или след годинката?  Thinking

# 17
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Влизам да благодаря на Никки за полезната тема!  bouquet

Като че ли не сме обсъждали рибата. Четох, че е най-добре след годинката, на други места - че може по-рано. Никки, Косе-Босе какво ще кажете?
Ще се включа по-късно отново
  Grinning

# 18
  • Мнения: 130
Здравейте момичета,
моята беба е на 4  месеца. По съвет на педиатърката започнах от 4 месец да и давам два пъти  на ден по 1-2 лъжички плодово пюре между храненията. И след две седмици ни  каза да започнем  със зеленчуково пюре с 1 лъжичка и постепенно да увеличим дозата докато не заменим обедното кърмене.

Мислите ли, че е твърде рано? До сега сме се кърмили само, и много рядко съм и давала Ам, когато съм смятала, че не и стига кърмата. Проблема е, че върви мъничка. Миналият месец наддаде само 580 кг и стана на точно 5 кг (при рожеднно тегло 3.150).

Какво ви е мнението, правилно ли е схематат на педиатърката?

# 19
А,мога ли вместо вода да слагам кърма в млечно плодова каша???

# 20
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Да се запиша и аз и да повдигна въпрос за агнешкото месо. Четох, че е алерген и е добре да се въведе по-късно. След 10ти месец или след годинката?  Thinking
И аз това се чудих, но мисля, че ще изчакам годинката. Ще ми е интересно да се влючат напредналите  Simple Smile

# 21
  • под дъгата
  • Мнения: 630
...Мислите ли, че е твърде рано? До сега сме се кърмили само, и много рядко съм и давала Ам, когато съм смятала, че не и стига кърмата. Проблема е, че върви мъничка. Миналият месец наддаде само 580 кг и стана на точно 5 кг (при рожеднно тегло 3.150).
Какво ви е мнението, правилно ли е схематат на педиатърката?
Не бих се ангажирала с отговор, дали е правилно или не. Твоят педиатър явно е привърженик на ранното захранване. В началото на темата има линкове към доста информация, която може да ти бъде полезна. Добре е сама да прецениш  Peace Само за сравнение - моето дете е на 10м. и е 7кг - това според лекаря й е ок за кърмено бебе.

А,мога ли вместо вода да слагам кърма в млечно плодова каша???
Щом е млечна кашата, не е необходимо да добавяш кърма.

# 22
Вода ли тогава,защото моят син не пие вода,за това му я давам с кърма,но още хапваме по 4 лъжици каша с 40мл кърма,като преди това е хапнал кърма за 10мин

# 23
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Да, с вода - преварена. Ама тя няма да е за пиене, а за приготвяне на кашата.  Grinning  Можеш да вземеш безмлечна каша - оризова, елда, и в нея да добавяш кърма. А ако искаш, можеш да забавиш малко топката със захранването, но няма да агитирам, де.  Wink

# 24
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
За рибата-мисля да е след годинката, но пък от друга страна има пюрета на Семпер след 6-ти месец с риба. За агнешкото ще изчакам също годинката.
dorrra не се притеснявай, че детето е слабо,мои познати имат също слабо дете, захраниха го на 6 месеца. Сама прецени дали ще изчакаш още малко- например месец, или ще даваш пюре. А и има една теория, че на по-слабите деца се захранват с каша.

# 25
  • Мнения: 545
Здравейте,момичета! Hug
Захранването на Лора засега върви добре,няма и помен от отвращението й към бурканчетата,които й тиках под носа Laughing
Вече отказва да суче след пюрето,изяжда по цяло на Хип.
Чудя се кога да й предложа каша?

# 26
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ми, Дени, напиши Лорка на колко е, че дори и да си споделила съм пропуснала  Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
И аз бях в чуденка за рибата покрай Никулден  Laughing И се загледах в готовите пюрета, та и на мен ми направи впечатление, че Семпер имат доста с риба след 6 м. Но това според мен от типа култура, Семпер са шведски, което аз асоциирам с по-голяма консумация на риба, т.е. шведите може би предлагат от доста рано пибата на децата. Друго, което ми направи впечатление е, че Семпер предлагат след 6 м. пюренцата по-едро пасирани, т.е. вече с по-едри парченца, докато на Гербер са след 9 м. Доколкото знам след 8 м. вече се предлага не пасирана храна, а намачкана, с цел да се учи детето да дъвче, нали? На Семпер след 8 м. пюретата бяха на доста едри парчета.
 
А и още едно впечатление - масово пюретата след 8 м. имат домати, а аз все още не съм ги въвела. Та се чудя дали да ги въведа с тези пюрета или по някакъв друг начин  newsm78

Аз лично съм решила да го пробвам скоро с риба и да намачквам храната, ако я приготвям вкъщи или да му купувам от съответните готови пюрета. Той според мен вече се справя с дъвченето - от 2-3 дена му давам от бебешките бисквити на Хипп и след първоначално задавяне, сега си ги гризка без никакъв проблем. А и с 2 солетки съм го пробвала  Rolling Eyes Аз понякога малко педагогически го карам май  Rolling Eyes Embarassed

# 28
  • Мнения: 2 728
И аз имам въпрос за кашите.Ние сме почти на 7 месеца но досега не съм давала каши,захраних вече с всички зеленчуци,давам по малко и плодове,сега мисля да започна и с месото и следобед май не е лошо да давам и каша,купих безмлечна ,каша от елда на хип,но нещто съм объркана и незнам как да я давам.
В нейното мляко да сложа 4-5 л. каша?
Или 130мл.пълномаслено мляко+70мл.вода+кашата,така пише на опаковката

# 29
За захранването не искам да спирам,забавно ние е ,пък и има обремененост от анемия и за това предпочитам да избързам,отколкото после беб да пати....
За кашата,ако заместваш хранене тогава гледаш на кутията какво е писано,ние сме малки и за това почнах с 1,2,3,4 лъжички....

Общи условия

Активация на акаунт