Примерна схема на захранване 3

  • 60 306
  • 589
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 3 916
Коментарите тук са си необходимост, идеята ми беше, че така ще имаме и подредено инфо и когато някой стигне до задънена улица, може да погледне как са постъпили мамите, на които вече има доверие, четейки съветите им. Само не знам дали ви се отваря това, което попълних за себе си, логването става с e-mail: maq@gbg.bg ;  Password: primernashema
https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?service=writely& … omepage&nui=1
Нямам нищо против, разбира се, за линийката  Hug
Чудесна идея! Аз качих направо моя файл със захранването на Божидар.

# 466
  • Мнения: 4 546
вчера дадох на бебка червено цвекло и днес изпражненията на места са червени.възможно ли е да е от цвеклото или е кръв?има от два дена и малко запек.
абсолютно възможно! като ям червено цвекло, чак урината ми е червена  Simple Smile

# 467
  • Мнения: 3 695
Косе Босе, много ще съм ти благодарна, ако споделиш твоята схема - какво си въвела дотук и как смяташ да процедираш за напред.  Hug
Нашата педиатърка още не ми дава да въвеждам кравешки продукти, въпреки че вече детето е на годинка и няма алергии до сега, нито фамилна обремененост с такива. Обаче аз вече въведох краве био сирене и още други "забранени" преди годинката неща като портокали, мед и др. Взех някакси по педагогическото захранване да действам, защото малката като види, че нещо ядем и става неудържима да го опита.  Mr. Green
А червено цвекло откъде купувате? Търсих в супермаркетите, но не намерих.  Rolling Eyes

# 468
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
m_a_y_a чудесна идея ще кача моята схема направо, както си я водя в компа.

Косе Босе и аз много искам да споделиш твоята схема от тук нататък /пък и досегашната/, мисля че ще е полезна за много майки.

b_u_b_i червеното цвекло оцветява адски много, така че съвсем нормално е цвета да е червен. А, доколкото знам и запича, така че и запека е нормален.

elid аз мисля, че за количеството на храната едва ли ще намериш накаква точна информация. Децата са толкова различни. Ако ти кажа, че моя син от десетмесечен изяжда на обяд 400 грама - 200 супа и 200 пюре ще се успокоиш ли  Laughing а знам за деца, които на същата възраст изяждат едва 100 грама, просто гледкай детето, то ще ти покаже най-добре.

jeni sz не мисля, че въобще трябва да го отучваш. Щом суче, значи има нужда от това, не го насилвай да го отказваш. Синът ми е на една година и още се приспива на цица, и денем и нощем.....

   
Хайде пак да обясня - при запознаване на детето с храните, първо кърмиш, изчакваш 30-40 минути да слегне кърмата и тогава даваш пюре, а не веднага. т.е. нахранваш детето и след това просто му даваш да опита нещо различно. Когато искаш да заместваш обръщаш процедурата - даваш на детето пюре и после му даваш да си досуче. т.е. нахранваш детето и му даваш да си цоцне, ако е гладно, като постепенно увеличаваш дозата на пюрето. Така ще дойде един момент /според мен по естествен начин/, в който детето ще се е заситило с пюрето и ще откаже да суче. Това е заместено хранене.

това важи ли и за ам че ние през деня с това се храним
Нямам представа честно казано, защо не питаш във подфорума за хранене с АМ ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0

# 469
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте,
Срещали ли сте някъде инфо за това какво количество храна трябва да изяждат бебетата на 1 хранене? Въпроса ми е за капацитета на стомаха според възрастта. Досега из форума съм намирала само информация за количеството мляко за малките бебета и за количествата белтъчини, въглехидрати и т.н. Моя педиатър твърди, че на нашата възраст не бива да се дава повече от 200 гр пюре на 1 хранене за да не се разширява стомаха, но на мен ми изглежда че на сина ми му е малко  newsm78
Аз също се чудя и където съм търсила информация знам, че на нашата и вашата възраст количеството е 200-220 грама.
m_a_y_a аз нещо не се справям  Embarassed

# 470
  • Мнения: 70
Записвам се да следя, че и аз съм в същата чуденка.

# 471
  • Мнения: 1 380
maya, не мога да отворя с името и паролата ти.

# 472
  • Варна
  • Мнения: 916
момичета, не знам защо не се получава, нека някое от момичетата, които са успели да влязат да кажат как е станало, защото аз запаметих паролата на комп. си и ми се отваря автоматично.  Rolling Eyes

# 473
  • Мнения: 33
m_a_y_a страхотна идея  newsm51

момичета, не знам защо не се получава, нека някое от момичетата, които са успели да влязат да кажат как е станало, защото аз запаметих паролата на комп. си и ми се отваря автоматично.  Rolling Eyes
аз копирах мейла-а в съответното поле и тогава се получи.  Peace

P.S. ааа, и трябва да махнете отметката за запаметяване на компа /поне при мен така се отвори/

# 474
  • Мнения: 1 380
И аз така направих но ми каза, че паролата не съответства на имейла.

# 475
  • Мнения: 33
изпишете имейла така: maq@gbg.bg   maq...gbg.bg, ne mag....
и аз след няколко опита го отворих Grinning

# 476
  • Мнения: 1 380
Да, сега стана. Благодаря.

# 477
  • София
  • Мнения: 5 760
Някой да ми каже Тиква с картоф нали е зеленчуково newsm78
А тиква с ябълка и морков с ябълка плодово newsm78
Много объркана работа..... аз знаех че тиквата е плод Rolling Eyes
Моркова си е зеленчук но смесен с ябълка пюрето го водят плодово  Crazy

# 478
Идеята ти е страхотна m_a_y_a!
Аз успях да вляза от първия път и смятам да вкарам и моята схема.Да ви споделя моето притеснение.
Вчера и онзи ден изпражненията на бебока бяха доста неприятно тъмно зелени. ShockedНезная на какво може да се дължи това.Единственото,което съм правила по-различно от преди е ,че му давах по съвсвм малко сурови круша и банан.Може ли да е от това?А да не казвам,че нещо сме и на вълна безсънни нощи от няколо дни. CryПосъветвайте ме!

# 479
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Някой да ми каже Тиква с картоф нали е зеленчуково newsm78
А тиква с ябълка и морков с ябълка плодово newsm78
Много объркана работа..... аз знаех че тиквата е плод Rolling Eyes
Моркова си е зеленчук но смесен с ябълка пюрето го водят плодово  Crazy
И аз съм се чудела.

zaharche да не е от претопляне?

Аз въобще не схванах нито как да вляза, нито как да се справя ....  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт