Детето ми не иска да пие вода?

  • 1 698
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 857
Айя до преди 1 седмица не искаше вода ,но от тези дни изпива по 100мл вода Simple Smile

# 16
  • Мнения: 757
Здравейте и ние досега не исакме да пием водичка.Реших да купя чай и за моя огромна радост пие, ама как няма да пие, щом е сладичък! Simple SmileЧая е на ХИП-плодов... Peace
и аз ползвам този чай,бебо много го обича не слагам допълнително захар.а и тези чайчета имат витамини Peace

# 17
  • Мнения: 4 358
ZLATO, дъщеричката ти пие АМ, нали?

# 18
  • Мнения: 508
ZLATO, дъщеричката ти пие АМ, нали?
Да разбира се,че пие АМ,защо питаш?За някакв съвет или това е риторичен въпрос newsm78

# 19
  • Мнения: 4 358
Би могла да оставяш през деня шише с вода на видно (достъпно) за нея място - ако е жадна, ще пие.
Ако не - не се притеснявай, явно водата в АМ й е достатъчна  Simple Smile (затова питах  Wink)

П.П. Отворих пак темата заради новите мнения и гледам твоята принцеса на аватара колко е щастлива - нищо не й липсва, да знаеш  Wink
Да ви е жива и здрава, и все така щастлива!  Hug

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 19:46 от tedi_b

# 20
  • Мнения: 256
Дъщеря ми също не пиеше вода, но започнах да и я топля повече от колкото трябва и започна да пие.След като свикна да пие топла вода започнах постепенно да и я охлаждам (но не напълно студена)и сега пие без никакви проблеми.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Злато моят син и още и още едва изпива по 100мл. вода на ден. Пие сега мляко два пъти на ден по 500мл. общо за нея и водата прави 600-650мл. течности.
До преди месец и нещо не пиеше въобще вода но за сметка на това АМ беше 700-1л. на ден Mr. Green
Не се притеснявай...сега дори не са и жеги та да да се обезводни.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Сина ми сега започна да изпива по 100-120 мл. вода на ден. Не иска, а АМ също не пие.

# 23
  • Мнения: 508
Би могла да оставяш през деня шише с вода на видно (достъпно) за нея място - ако е жадна, ще пие.
Ако не - не се притеснявай, явно водата в АМ й е достатъчна  Simple Smile (затова питах  Wink)

П.П. Отворих пак темата заради новите мнения и гледам твоята принцеса на аватара колко е щастлива - нищо не й липсва, да знаеш  Wink
Да ви е жива и здрава, и все така щастлива!  Hug
Притеснявам се да не развод ним много темата,но няма как да не благодаря за комплиментите и пожеланията  bouquet

# 24
  • Мнения: 292
Ние също не пием,само сок пие Simple Smile

# 25
  • Мнения: 629
Гледай не колко чиста вода изпива, а колко мокри мапмерси на ден имате. По-добър критерий от това няма. Ако си мокри 4-5 памперса прилично, ако кожата на детето е с добър вид, ако няма тъмни кръгове около очите, ако е будно и живо дете, а не флегматично (това са все признаци за обезводняване) значи всичко е наред. В млякото нали им вода. В пюрето предполагам пак слагаш малко вода. В купешките си я има. Тези педиатри няма да се отучат от глупостите от преди 30 години. Трябвало по 100 мл на ден. Защо?! Някои неща са си стого индивидуални и зависят от конкретната физиология. Гледай чашката или шишето за вода винаги да е около детето. То бързо ще се научи за какво се използва и само ще ти дава сигнали дали и кога иска да пие вода.

# 26
  • Мнения: 5 940
Моето дете също не пие вода. Той също хапва пюрета. Правя всякакви опити. Все безуспешни.

# 27
Не мога да ги разбера тези педиатри newsm78 newsm78 newsm78
Като кажат трябва Когато бяхме на около три месеца на мен ми каза същото: 100-120мл вода. Е, как???Той изобщо не искаше да пие вода. Преди ядене не трябва-подбива апетита. След ядене не трябва, 30мин трябвало да се изчака,а той заспиваше веднага. Няколко пъти пробвах-повърна. Отказах се и чак когато го захраних започна да пие вода. Иска вода след съня преди обед след и след обед. Давам му  и той пие колкото иска. Споко,не се притеснявай!

# 28
  • Мнения: 1 800
ZLATO, дъщеричката ти пие АМ, нали?
Да разбира се,че пие АМ,защо питаш?За някакв съвет или това е риторичен въпрос newsm78

Щом не пие, значи няма нужда. Водата в АМ(90%) е достатъчно явно за детето ти.
 Тук даже  до година не дават вода, само на АМ или кърма +пюретата.
 Синът ми също не пие. Предлагала съм му няколко пъти, някой път пие малко, но повечето пъти отказва.
Въобще не е проблем за притеснение.  Няма нужда да го мъчиш от сега с чайове и сокове. Има време. Нашата педиатръка ни съветва да се ръководим по детето.

Общи условия

Активация на акаунт