Кога отмина този период...

  • 1 760
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
Моя герой много пък обича да чисти с мен. Пусна ли прахосмукачката е по петите ми и дърпа постоянно маркуча.  Дори се сърди като го оставя с проходилката да ме гледа отдалече Grinning

# 16
  • Мнения: 1 183
Хмм  Rolling Eyes май няма много като нас  newsm78 ,но все пак ви благодаря за отговорите   bouquet ,надявам се това да не продължи още дълго и скоро да свикне с тези шумове  Wink

# 17
  • Мнения: 2 197
Никога не се е плашила от каквито и да било звуци. Има страшно здрав сън. Единственото, което я будеше беше звука на стационарния телефон. Иначе бормашини, трамваи, аларми, говорене по телефона - нищо не я будеше. Прахосмукачката и е абсолютно безразлична.

# 18
  • Мнения: 5 940
Винаги преди да пусна прахосмукачка, пасатори и .н започвам да подготвям сина ми: "Сега мама ще прави бъзззз, възпроизвеждам звуци, уж подобни на уреда, който ще включвам". Взе да свиква.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не сме имали такъв период и като Ви чета искрено Ви съчувствам , защото е адски гадно детето ти да е уплашено .

# 20
  • София
  • Мнения: 39 770
Най-вероятно ще отмине, но ще трябва време. Педиатърката на Дияна ме съветваше като бебе да я оставям да спи на шум. Преди едно посещение бях пуснала музика (здрава), балконската врата широко отворена... и доркотката цъфна. Мисълта ми беше "ей са ша ми фръкне главата", но тя каза "чудесно".

Дияна и до момента се страхува от новогодишни ракети, пиратки, и бормашини. Имаме съседи, които къртят стените у тях... Дияна като ги чуе идва при нас в хола. Поне вече не плаче.

# 21
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Голямата ми дъщеря имаше такъв период когато беше между 2-3 годинки. Винаги при такава ситуация си я гушках много. Ако шумът идваше от съседи гледах да си я изведа на разходка. Малкото ми момиченце пък изобщо не се плаши от шумове. Така, че явно си е до дете.

# 22
  • Мнения: 1 701
При Кали наскоро започна да отминава и то защото на мен взе да ми писва да я е страх от всичко и умишлено пускам такива уреди пред нея, като й обяснявам кое какво е и за какво служи, как се използва и т.н. Обясненията са придружени с полу-идиотско хилене от моя страна, за да е по-малко страшно /ама кой знае.../Mr. Green

# 23
  • Мнения: 574
При нас не е отминал страхът от прахосмукачката. Чистя стая по стая като баткото я занимава, а ако е около мен плаче и даже успява да я спре. От другите уреди като чели вече не я е страх.

# 24
  • Мнения: 188
Ами ние сме по-малки, на 4м., но в началото не му правеше впечатление и извендъж почна да се ужасява от шума й.
Сега когато  newsm79, просто почвам от минималната степен, която е много тиха и постепенно увеличавам до максимум и той не се плаши и не му прави впечатление  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 426
за сега не сме имали такива проблеми за напред не знам

# 26
  • Мнения: 3 929
Напълно нормална реакция. Към 1г. и 6м. - 2 г. ще отмине, просто ще привикне с тези звуци.

# 27
  • Мнения: 111
Зачетох се в тази и тема въпреки че е доста стара ,но просто нашият Саши сега го е страх от шумни коли,мотори и автобуси-просто незнаем с таткото какво да правим?????
с сешоарите и бормашините още не е прминал а сега и колите-ужас а сме на 1г и 6м.Запушва ушите и само мрънка и гледа така миловидно и направо ми се къса сърцето.Кога ще преминава този период незнам но ми е много мъчно за сладура. Cry Cry

# 28
  • Мнения: 1 371
Моят син още се плаши от бормашина, но не плаче, а само казва с тъжни очички "Плаши Коко"  Laughing

О, милото! Simple Smile



Моято зверче не се плаши от нищо. Само веднъж се опита да заплаче, ама не му обърнах внимание и толкоз.

# 29
  • Мнения: 1 371
Зачетох се в тази и тема въпреки че е доста стара ,но просто нашият Саши сега го е страх от шумни коли,мотори и автобуси-просто незнаем с таткото какво да правим?????
с сешоарите и бормашините още не е прминал а сега и колите-ужас а сме на 1г и 6м.Запушва ушите и само мрънка и гледа така миловидно и направо ми се къса сърцето.Кога ще преминава този период незнам но ми е много мъчно за сладура. Cry Cry

Hisi, погледни и  тази тема, може да ти помогне. Дано скоро му премине на твоето детенце.

Общи условия

Активация на акаунт