Как да махнем бибата

  • 32 193
  • 267
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 448
На 2 години и нещо го махнах. Отрязах го и той само си го държеше до устата, не е ревал.
Това с кривите зъби е глупост, защото така или иначе после идват други зъби постоянни. А ако е генетично заложено обратна захапка или нещо друго нито биберон нито липсата му може да окаже влияние.

# 196
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
ние сме почти на 3,в яслата спи без биберон,а като легне в нас и си я търси доста упорито,като го излъжа че сме я дали на меченцето или сме я забравили в яслата започва истеричен рев .става ми жал и я давам Cryнезнам как ще я махаме,а зъбките му не са се изкривили.

# 197
Аз пък съм чувала от стоматолози,че според изследвания  за изкривени зъби и челюсти при децата ,че има връзка с биберона дотолкова,че зависи  детенцето дали яко смучи бибата,или си я мотае като чесалка.

Някои деца именно затова реват за бибата,защото търсят чесало за зъбките,които никнат.

Moя син се раздели с бибата малко след  годинката тотално.Имаше  няколко,но само едната ползвахме.Не знам с какво защо я предпочиташе. Просто аз реших да  не е с биберон в уста.

 Скрих всички биберони докато спи и  не се трогвах ,ако реве.

 Не се и трогвах ,когато влизайки в някой магазин ,той муча  и сочеше бибероните. Обясних,че той вече не е бебе и че тези биби са за  малки бебета.Добре,че се намериха  хора-доброволци ,които да ми  пригласят и  при други ходения  в магазини  не   мрънкаше за нова биба.

Свикна без бибата.Мрънкането  да е било ден-два . Затова пък забелязах,че редовно си  чешеше устата кога  с гумени играчки,кога с  чесалото,кога  с геврек или бисквити. Да си смуче пръст не се е сещал.  Heart Eyes  

Идеята  за срязания повереден беберон я намират за страхотна,евала на изобретателната мама. smile3521

# 198
  • Мнения: 123
Това с кривите зъби е глупост, защото така или иначе после идват други зъби постоянни. А ако е генетично заложено обратна захапка или нещо друго нито биберон нито липсата му може да окаже влияние.

Или пък другата голяма глупост, че от памперсите крачетата ставали криви ....Това като го чух и изпаднах в потрес. #Crazy
Ако беше така, всички западняци и американци трябва да са с криви крака, като кавалеристи....

# 199
  • Мнения: 284
На 2год.и половина Стефи сама я махна бибероната.Не съм имала никакви намерения да измъчвам детето си, щото щели да се изкривят зъбите.И двете ми дъщери са с много хубави зъби.

# 200
  • в центъра
  • Мнения: 445
И аз мисля, че трябва да изчакаш, защото е още много малка и не можеш да й обясниш.
Ние го махнахме на 2 г. и то по-лесно, отколкото предполагах - подготвих го предварително, че имам колежка с бебе, което плаче много и има нужда от биба. След една седмица го скрих и му казах, че съм го занесла на бебето да не плаче. Синът ми беше толкова горд, че сме помогнали на бебето и то не плаче вече   Laughing

# 201
  • Мнения: 1 737
За да не травмираш детето, не му взимай и крий бибероа, а го накарай само да се откаже от него. Ако му отрежеш върха може да не му е вече толкова вкусен. Ако лучайно му хареса и така, както на моя син, започни да го режеш по малко редовно - така биберона се "изхабява" и накрая "свършва" и повече няма биберон. Единственото което му остава е да си го държи, разнася и прегръща, след като толкова много го обича.
Друг хубав вариант е да му предложиш да го даде на някое бебе, или домашно животно някъде, но важното е да не е твое решение, а на детето.

# 202
  • Мнения: 1 669
Момичета, благодаря за ценните съвети! Hug

# 203
  • София
  • Мнения: 3 925
На сина ми го махнах на 13 месеца, една седмица беше мъка нощем (той го търсеше само като заспива), но бях се заинатила и не му го давах. Сега дъщеря ми е още с биберон (също го търси, когато заспива), но засега нямам намерение да го махам, защото много я успокаява. Мисля след няколко месеца да започна с отказването.

# 204
  • София
  • Мнения: 619
дейвид беше на 2г.когато го махнахме.Збките са му прекрасни-като оризчета!Просто един ден му падна в тоалтената докато пишкаше ,казахме му чао и така......забрави за него.Тоалетната я глътна бибата!Изчакай още малко!Поне докато не почне да разбира!Тогаа е по-безболезнено!бибата си е хубаво нещо!

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 598
На тази възраст изобщо не бих и помисляла за махане на биберона. Дъщеря ми се отказа от него месец преди да навърши три! Тогава й беше дошло времето.

# 206
  • Мнения: 830
Биберона се маха когато детето е на 1годинка, тогава отказването е най-лесно. Малката рева точно една вечер и го забрави. Твоя работа, но аз мисля, че е време да го махнете.

# 207
  • София
  • Мнения: 619
А Дейвид пък не е ревал нито минутка  Rolling Eyes

# 208
  • Мнения: 959
Биберона се маха когато детето е на 1годинка, тогава отказването е най-лесно. Малката рева точно една вечер и го забрави. Твоя работа, но аз мисля, че е време да го махнете.

Точно с това, въобще не съм съгласна.
Ако твоето дете, се е отказало лесно на тази възраст, направо си извадила късмет.
Повечето на тази възраст, имат крещяща нужда да смучат, да  чешат венци и да се утешават с биберона.



# 209
  • София
  • Мнения: 619
Така е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт