Отговори
# 15
Мила, Teti 7разбирам те отлично!
В едно и също положение сме, че дори и възрастовата разлика между децата ни е еднаква.
Моят съвет е да дадеш детето си на ясла, така поне ще можеш през деня да отделяш време за себе си и почивката ти, можеш да си направиш график - един ден ден чистиш, на следващия переш и гладиш, а следващите два дни си почиваш. Аз лично така правех. А освен това и самата ми бременност изкарах много тежко - за последните два месеца влизах 4 пъти в болница. Мила, намери начин да почиваш, защото след като се роди малкото нещата стават двойно по-трудни!
Не искам да те обезкуражавам, но от опит знам! И при нас татко ни е постоянно на работа и затова съм сама в отглеждането и зная колко нерви, работа, воля, търпение и т.н. се иска, просто стискай зъби и си представяй като пораснат колко облекчена ще се почувстваш!
Говоря ти така, но аз самата не го изпълнявам, трудно ми е, но се опитвам все пак. Стигнала съм до етапа да си мисля, че аз просто не ставам за майка на две деца, но зная че не съм единствена първа и последна!

Желая ти много успех и яко дупе!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз съм така ама с трети бебок в корема като Алекса    Mr. Green
Ако можеш махни някой от досадните задължения.Като гладенето например.Зимата освен на бебето,което трябва да се роди дрехи почти няма да гладя.
Направи си режима така,че да не се изнервяш ако не успееш да свършиш нещо.Така или иначе ще ти е трудно в близките две години вкъщи да ти е перфектно,но нервите ще ти трябват повярвай.  Peace

# 17
  • Мнения: 3 929
То е ясно - не се вманиачавай. Което можеш да си спестиш като домакинска работа, направи го. Не е задължително да гладиш всичкото пране, аз отдавна вече не го правя. Що се отнася до готвенето - от време на време си поръчвайте храна отвън. А ако си решила, че искаш, просто като вариант - може да дадеш голямото дете на ясла. Снаха ми беше така. Просто нямаше избор. И големият ми племенник тръгна на ясла на 1г. и 6м.
Желая ти леко раждане!

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако съпругът ти не може да участва, понеже работи много, значи вероятно получава и съответното заплащане и може да си позволи да ти наеме помощ за домакинството. Ако заплащането не е адекватно на положения труд - да остави част от извъндомашната работа и да се заеме с домакинските задължения. Които могат да си го позволят, плащат за помощ, които не могат, полагат труд. Такъв е принципът от как свят светува. Грижите за малко дете са си работа на пълен работен ден, износването на бременност - още една. Домакинството изобщо не се вписва покрай тези две задачи. Ако от сега си изтощена, как ще се справяш после? Добре е и за това да помислиш. Вземи си помощник/ца.

# 19
  • Мнения: 2 746
Гледай си спокойствието, бе жена!Почивай си повече, щом си в напреднала бременност и имаш малко дете.Остави, че било разхвърляно, голяма работа, няма да си рискуваш здравето и това на бебенцето заради малко прах  Peace.
И аз бях като тебе, очите ми все в разхвърляното и неподреденото, но в деветия месец вече така ми беше тежко, че умората надделяваше над всичко останало.Освен това правихме и ремонт и ми се плачеше, че не мога да си изчистя като хората.Гледай по-ведро на обстановката вкъщи, и лека бременност до края ти пожелавам!  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 477
Моят съвет е да използваш всяка помощ-от роднини или от съпруга...Сега трябва най-вече да се наслаждаваш на бременността си!Пази се и си почивай.И аз преди си мислех, че помощта на свеки и мама е вмешателство...сега съм на точно обратното мнение.С нетърпение чакам някои да дойде да ми помогне.Било то да погледа бебо докато аз изчистя или изгладя...

# 21
  • Мнения: 750
Здравейте, и аз съм минала по вашия път, мама съм на две момиченца с година разлика. В началото много се вманиачавах, но от както взех да гледам по-ведро и спокойно на нещата всичко се нареди. Повече почивка - това е Simple Smile

# 22
  • Мнения: X
Ами при нас ситуацията е следната - детето (3г.3м.) ходи на градина, аз ходя на работа, вкъщи с мъжът ми правим кой, каквото може по домакинство, готвене и обръщане на внимание на детето.
Когато мога чистя повече, но основно гледам да обръщам внимание на детето и мъжът ми, подредената къща не ми е никакъв приоритет. Когато си остана вкъщи, може да стане, но сега е по-важно да си ходя на работа.

И изобщо, за да не се депресираш, спри да обръщаш внимание на дребните неща, спри да се впечатляваш на разпиляни играчки и вещи, давай си почивка и прави когато, каквото можеш.

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 13:31 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 867
Дали може да пуснеш детето на ясла? Това доста ще те облекчи, ще имаш време и за домакинство и за почивка.

# 24
  • Мнения: 1 931
Децата са ми с разлика 1год и 7месеца и бабите са ми далече. Позната ми е вашата картинка. През втората ми бременност свикнахме, че може да е моного разхвърляно и без да се впрягаме в това. Е хващаха ме лудите, но от време на време.

# 25
  • Мнения: 748
Може би психически трябва да се стегна ли, какво ли?
не. по-скоро трябва да се отпуснеш психически.  Peace
редуцирай домакинската работа до необходимия минимум и не се впрягай излишно.
аз гладя само ако е крайно наложително. за чистенето, прането и готвенето детето много ми помага и може да се каже, че това са част от ежедневните ни игри, като обаче си ги разпределям така, че да не се изморявам. за подреждането/разхвърлянето, отдавна съм разбрала, че то е само с цел да се сменят играчките на пода, за да не й омръзват Laughing няма начин с малко дете винаги всички играчки да са прибрани. Peace

# 26
  • Мнения: 2 622
И аз ще попея в общия хор-давай го по-лежерно,почивай си повече,защото после екшъна ще е по-голям от сега Mr. GreenСведи домакинската работа до най-необходимото,пази си силите,радвай се на голямото дете и се наслаждавай на последните дни спокойствие,защото като родиш нали се сещаш,че ще ти е още по-натоварено newsm78Това с яслата е добър съвет,ако можеш-направи го PeaceАз бях в същото положение-бременна с второ,голямото дете на 2г.и няколко месеца,мъж,който почти не се свърта в къщи...Но каката ходеше на градина и през деня бях свободна,та ми беше по-леко.Сега като се замисля,този период май беше най-спокойния newsm78
И през двете бременности последните месеци не бях в състояние да върша тежка дом.работа,затова чистенето,голямото чистене преди бебето,го оставих на бабите.Докато аз бях в родилното свекървата беше изчистила основно(не живеем заедно),за което й благодаря!

# 27
  • Мнения: 71
Трябва да си мн спокойна и да си почиваш. От първата бременност сигурно си го разбрала това. За да е спокойно и бебето...трябва. Я си пусни една комедийка вместо да ставаш чистофайница!!!Като се смееш и си в добро настроение и децата ще го усетят и ще са щастливи и те и  роденото, и нероденото:))
Това, че не искаш помощ от роднините си е твое решение и аз те подкрепям напълно!Можеш обаче наистина да помислиш над варианта ясла за детето. След като родиш може по-зле да го приеме детенце, ще ревнува повече. Ще си кажа, че си го изоставила тогава, защото обичаш повече бебето:(( По-добре виж сега яслите, а до края на бременността не се напъвай в чистене. Намали си домакинските работи до минимум. Ще се справиш!
Надявам се и аз някой ден да се реша на второ дете:)

# 28
  • Мнения: 2 723
Викай жена 3пъти седмично да чисти и глади, а ти само да готвиш и да гледаш малкото  Peace

Mдаааа, това е рецептата...
Ние имаме една лелка, която взима Гого от яслата и после го гледа докато се прибера.
Та жената много ми помага. Простира, събира прането, чисти.
Да ни е жива и здрава   bouquet

# 29
  • плевен
  • Мнения: 133
напълно те разбирам моят съвет е да помислиш върху това да дадеш детенце на ясла така хем ще е сред деца хем ти ще се по-спокойна.ще си свършиш работата и ще имаш време да починеш .на теб определено ти трябва почивка Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт