дете със садистични наклонности

  • 5 630
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 333

 

Съжалявам за това което се е случило на детенцето ти. Дано родителите да осъзнаят проблема и да вземат мерки това да не се повтаря.

# 16
  • Мнения: 25 615
Това е просто ПОХВАЛНО!  100 пъти е прочетена темата и никой няма становище!  Shocked Shocked Shocked
Това ли заслужават децата ни? Считате го за в реда на нещата???

Минзухар, прочетох темата веднага, щом я пусна. Помамена от заглавието, макар и да бях 99% сигурна, че става въпрос за жертва, все пак изпитах плаха надежда, че има 1% вероятност да е пусната от майка, която се притеснява от агресията на собственото си дете.
Уви, очакванията ми не се сбъднаха. Как пък никога не видях някой родител да се притеснява от агресивното поведение на собственото си дете? Даже и да има подобни теми, то веднага неприемливото за обществото поведение се обяснява и оправдава с лидерските качества на оправното чедо. А жертвите? Ми те са си виновни, да са ги научили вкъщи да се защитават.  Whistling
Ето, затова не взех отношение, защото няма смисъл. Всеки реве, че детето му е малтретирано, никой не реве, че неговото е насилник. Като че ли такива деца нямат родители...  Confused

# 17
  • Мнения: 6 029
Как` Сийка, няма да видиш тема, в която родител да се опасява, че дтето му е агресивно. Родителите на тези деца смятат, че няма проблем. И точно там е истинският ужас.

# 18
  • Мнения: 2 401
Сийке, неадекватен е поста ти.  Няма как да очакваш от мен да се жалвам от агресивността на детето си, защото няма такава. Или може би имаш предвид, че вероятно то си го е залужило, за да се случи?

# 19
  • Мнения: 17 407
НЕ е неадекватен, не си чела внимателно. Имала е предвид, че се е надявала майка на агресивно дете да е пуснала темата.

# 20
  • Мнения: 2 401
Извинявам се,  цял ден не съм слязла от метлата, май е време да си легна.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
НЕ е неадекватен, не си чела внимателно. Имала е предвид, че се е надявала майка на агресивно дете да е пуснала темата.

След още няколко случая на осъдени подрастващи (като случая с убийството на едно момиче), ще има и такива теми, пуснати от майки, притесняващи се от агресията на децата си. Но дотогава ще има безброй теми за жертви на насилие в училище.

# 22
  • Мнения: 6 029
минзухар, всичко ще бъде наред  Hug

# 23
  • Мнения: 2 401
минзухар, всичко ще бъде наред  Hug

Много ти благодаря.
Лека нощ.

# 24
  • Мнения: 503
Минзухар, не казваш дали твоето дете не е предизвикало по някакъв начин тази саморазправа. Не защитавам малкия агресор, но ... Добре е такива ситуации да се разгледат от различни ъгли.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
... А жертвите? Ми те са си виновни, да са ги научили вкъщи да се защитават.  Whistling
В нашият случай, да, моят син си имаше вина, но вината му не беше тази, че не е тръгнал на насилието да отвръща с насилие и добре, че не го е направил! Тогава просто щеше да е с двата крака в калта, заедно с агресора Wink
Каквото и да е направило детето на минзухар, физическата саморазправа не е оправдана и определено си трябва сериозен разговор с агресивното дете и родителите му! Ако винаги така реагира на дразнения, следващият път може да има непоправими последствия, а не просто набито дете и огорчена майка, споделяща проблема си във форума  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 503
... А жертвите? Ми те са си виновни, да са ги научили вкъщи да се защитават.  Whistling
Каквото и да е направило детето на минзухар, физическата саморазправа не е оправдана и определено си трябва сериозен разговор с агресивното дете и родителите му!
Аз не твърдя обратното. Всички сме потресени от вчерашния случай на детско насилие, който завърши трагично и е нормално да реагираме по- емоционално. Мисълта ми е, че не бива да бързаме с присъдите, без да знаем повече за конкретната ситуация. А иначе, наистина е страшно, когато агресията по училищата нараства лавинообразно, но никой не взема мерки, за да я спре. Всеки мята топката в ръцете на другия, с мисълта, че това не го засяга лично (" Моето дете никога не посяга").

# 27
  • Мнения: 1 897
Как пък никога не видях някой родител да се притеснява от агресивното поведение на собственото си дете?

Искам да кажа,че макар и рядко все пак се срещат родители, за които агресивното поведение на детето им е проблем.
В случая със сина ми от миналата седмица: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246138.0
родителите на другото детенце са били силно притеснени от поведението на детето си.И тъй като явно не са могли да овладеят агресията му сами с готовност са приели идеята то да посещава детски психолог. Нямам представа какви са причините за честите прояви на агресия у детето им, нито какъв подход са прилагали към него,доколко ефективен е бил той, все пак тук става въпрос за много малко дете( в яслена възраст), при което дългите разговори и обяснения едва ли са дали нужния ефект...
Та мисълта ми беше,че сами са осъзнали,че агресивното поведение на детето им е проблем и не са се притеснили да ползват професионална помощ, за да се опитат да го разрешат. Което според мен, макар да съм майка на 'жертвата' е  ясен знак на загриженост и отговорност към възпитанието на детето им.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За съжаление родителите на много от децата като разберат, че децата им са удряли, не взимат никакви мерки. Нали тяхното не е потърпевшо другите да се оправят.... Според мен това дете се нуждае от помощ. Психолог може би ще му помогне. Но и учителите трябва да се намесят заедно с родителите де. Защо децата ни от малки са агресивни? Дали филмчетата и компютърните игри не допринасят за това?

# 29
  • Мнения: 6 029
Дали филмчетата и компютърните игри не допринасят за това?

Твърдо НЕ. Ако беше така дъщеря ми масов убиец да е станала. А то милото е толкова добричко.

Общи условия

Активация на акаунт