Passione natalizia - Италия 74

  • 20 167
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 764
Aй,кой се завърнал Heart Eyesимам да ти драсна 2 реда Peace
Ники,много ти е пораснал мъжът,ли4и си 4е си хапва с кеф Laughing Peace
По въпросът на Соня,ти не намираш ли ,4е има разлика между картофено пЮре и минестрата,която забъркват тук? newsm78Има разлика едно дете да полу4и няколко лъжи4ки от 1вото за 5 дена и после да прибавиш ,морков,и след о6те 5 тикви4ка да ре4ем....Или да му забъркаш минестрата с вси4ко,което ве4е изброихме?Много е възможно при голям % от децата вси4ко да минава добре и дай Боже всеки му PeaceНо някое,може да се окаже предразположено към алергии,и тогава положението няма да е розово.Много ми е ясно,4е по4ти вси4ки тук са млади моми4ета,без никакъв опит,гледат 1во дете тук и се доверяват на тукашния педиатър.И той ще ти обясни то4но тази минестра,но същите те под сурдинка препоръ4ват и прясно мляко след 6ти месец ShockedГолям % от децата тук не се кърмят,натрисат им прясното мляко и тази минестра и после се 4удят,защо цял живот не "диджерисват"....4овек трябва да има поглед за нещата и добре да ги огледа,но вие нямате база за сравнение,за съжаление.Аз като ми казаха вси4ки съставки на супи4ката им,се шокирах Shocked,но също така се ъу4уди и педиатърката като и казах ,4е правя пЮрето с мляко.Ами как се прави нормално пЮре според вас?Ако за теб,за гарнитура приготвяш зелен4уково пЮре с мляко или бульон ще го разредиш???Просто не бих правила на детето си неща,които и аз няма да ям,нито то като порасне,после се оплакват,4е не ядяли зелен4уци.Ами у4ат ги на 1 вкус като бебета,после като порасне,им дават нещо разли4но.Колко са педиатрите,а и нормалните хора тук,които биха изяли порция от тази бебешка минестра? Confused

# 16
  • Мнения: 3 388
Благодаря ви, Кала и Италина   bouquet  Ясно за какво става въпрос- за различни системи и модели на захранване- за бързо или постепенно вкарване на нови продукти и елементи в бебешкото меню. Не говорим за това как да си направим въпросната супа, а въобще рационално ли е да я предлагаме от раз с всичко вътре и ако не, какъв модел на захранване мислим, че е по-удачен. Ники очевидно не ме е разбрала, защото продължи да пише в съвсем друга насока, без явно да вникне в същината на въпроса от самото начало. Така илии иначе се радвам, че се изяснихме, тъй като наистина повечето деца може и да нямат проблеми с новите храни, но ако недай боже е възможна някаква алергична реакция, нека да не правим така, че тя да бъде плод на наша грешка или сляпо следване съветите на педиатъра  Peace

Тук днес е слънчево и няма мъгла  Sunglasses Трябва да ходим на шопинг в Милано, но имам само 1/4 бензин и не знам дали ще намеря тук наоколо  Outta Joint Мжедудругото, много харчи тази моята кола- хем съм с една сравнително малка мазда 2, консумирам повече от колата на мъжо /тя верно, че неговата дизел, ама все пак/. Имам и ходене до Кааф за този модел ф24, че нещо не мога да се оправя с това ичи за казата.

Калче, какво става с диетите?

Хайде че пия кафе, че досега се кърмихме, пихме биберон и стерилизирах! Чаоооо мацки и до после   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 425


Калче, какво става с диетите?



След Нова Година  Rolling Eyes Започвах няколко пъти,но не ми се занимава и затова след празниците!Може би от студеното ми се прияждат 100 неща  Confused,но пък килцата са си същите и пак ще захващам Страхотната;)

Какво значи много харчи Мазда-та?Говори в цифри моля!

Захранваш,а не нахранваш - това е мотото  Peace общо взето до 1та год,та и отгоре млякото присъства в 50% от храната на детето;)То пак си зависи от дететоо......................

# 18
  • Мнения: 764
Сон4е,я си стой на д....то,не се разкарвай напред-назадс с колата,да не запецнеш на някоя пряка без бензин и с мал4о NaughtyДокато не спре ста4ката не рискувай Peace
Аз сега се сдобих с педана вибранте,4е да видим,от една седмица ве4е се треса Rolling Eyes ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 462
Абе момичета ква е тази криза при вас .Шофьорите стачкували и фабриките затваряли защото нямали необходимите им консумативи и материали ????Кво става в Италия .. я дайте малко инфо от извора ????Докога ще е така ???Този Проди няма ли да се разкара вече ????Я разкажете за кво става на въпрос и докога ще стачкуват ????

# 20
  • Мнения: 764
Ста4куват тировете,не пренасят ни6то.Нито консумативи към фабриките,нито готова продукция.Балокко били задръстени с панетони.В магазините,храната е на привършване Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 5 462
Аааааааа по дяволитеееееее кой е виновен за ситуацията ...Да го оправят ........ #2gunfire
В такъв случай и аз ще остана без няко коледно новогодишни специалитети .... мамка му .Само Проди и неговите приближени са докарали ситуацията до тука. Май заради подържаната висока цена на горивото е тая обърквация ..

# 22
  • Мнения: 3 388
Аз така и не разбрах за какво стачкуват камионистите?  newsm78

Мен и  без това ме изнервят с наглостта си по улиците и това че карат като луди, а сега съвсем  ме ядосаха, аамаха  Crossing Arms Mr. Green Млякото ни е на привършване, Сант-анна за Сами също. Айде други запази имам за няколко дни. То като че ли за не знам какви събития говорим с тези запаси ...
... знаете ли ...  видях, че правят безплатни курсове за това какво  да правим при атака с атомна бомба  Outta Joint А вие гледате ли хипотезите на онова предаване /по Рай 3, ако не се лъжа, Вояджер/ в понеделник вечер?

# 23
  • Мнения: 750
Бонжур мами Hug
Сонита нон ти аджитаре ,какво толкова има за разбиране Rolling EyesТи питаше в старата тема за сайтове и схеми за захранване и аз ти отговарям.Ве4е от теб зависи какво ще решиш да му даваш Peace
За ста4ките аз съм съгласна нека ста4куват хората всеки си е в правото да търси по добро за себе си.
Маркрит 4естит рожден ден със закъснение  bouquet
За правителството и за вси4ко което се слу4ва в Италия ми се Sick

# 24
  • Мнения: 6 167
Ха да се разпише и кака ви Лени в темата  Laughing

Според мен идеята на захранването по принцип е "постепенно включване на храни". 
И при диети, и при бебета ( предполагам) се започва с един зеленчук, после се прибавя следващия и тн до минаване на 'обща храна". Какво се включва първо, второ, трето и тн сигурно зависи от 'школата' на захранване, но да се включат 5 неща наведнъж е абсолютно погрешно и противоречи на логиката.

Иначе за Коледа... с чичо ви се готвим ограничавайки се в храненето. Никакви пантетоне-та и прочее набухватели Mr. Green  На Коледа сме в София, вече имаме все по-ясна програма и нямаме търпение да кацнем! После на Нова Година ще бъдем тук, за да може жената да излезе и да празнува с румънци в някакъв ресторант, а след това в началото на февруари заминаваме за Пукет. Преди Нова Година сигурно ще поканим малко гости някоя вечер и така.

За стачката - имат право да стачкуват хората, до петък остават 2 дни. В супера доста неща са на привършване, което ме накара да се замисля колко е важна професията на тези хора. На бензиностанцията ми нямаше бензин сутринта, поради което не работят.

Исках да попитам moia kukla    (дано да види въпроса ми).. Деси, как взе виза за Щатите, т.е откъде и искаха ли ти електронен паспорт, т.е от новите?

В заключение ви поздравявам с елхата ни:   
http://farm3.static.flickr.com/2245/2103498623_d6a27812bd.jpg?v=0

# 25
  • Мнения: 3 388
Zia, честита ви елха! Много е хубава! Нашата може би ще я огрее тези дни - да излезе от гаража и да влезе украсена у дома  Crazy

Кала, това нали беше млечната диета? За колата- ами с пиено правя около 550 км, резервоарът събира 45 л.

Това моето бебе не спира да шава, иска да стои изправено, върти се. Когато проходи се надявам покрай него да вляза във форма  Simple Smile А колко се смее не е истина, почти винаги и то с отворена уста и вече с глас  Heart Eyes

Коя от вас има паркет  и малко бебе? С какво чистите паркета, за да може беб да си лази без проблем. Аз сега чистя със специален препарат за паркет и слагам чера, но пантофите ми стават жълти отдолу, значи никак не е удачно за беб, който ще лази и ще си лапа ръцете, пипайки навсякъде.

# 26
  • Мнения: 2 617
Сонче, в София сме с паркет, засега го чистим, както и преди, но и тя не е тръгнала още по пода. Аз се чудя в Италия, какво ще правя с този тералот и мрамор навсякъде  Sad
Мами, как го решавате този проблем?
За полетите и на нас ни предлагаха със сто прикачвания през Прага и къде ли не. Вярно, нямам нищо против да пообиколя Европа там, където още не съм ходила  Laughing, но с малко дете не е работа.
За стачките нищо не съм чувала. Отдъхнах си без италианската телевизия тук  Sunglasses
Лени, браво за майсторлъка. Ние също украсихме една по-малка елха, но има още "довършителна" работа. Коледата не я усещам кой знае колко(аз предпочитам Нова година, тя ми е любим празник, а и скоро и аз пораствам  Sunglasses ), за мен си остава някак свързана с Андерсеновите приказки  Rolling Eyes

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ще бъде ли нкяой така добър да ми каже какви документи ще са ми необходими за Италия- засега имам пълномощно, пратено от мъжа ми за да напусне дребния страната и ще преведа акта за раждане и за граждански брак на италиански, а също и като му бият последната ваксина ще извадя имунизационнен картон за ваксините Peace
благодаря  bouquet

# 28
  • Мнения: 6 167
Тсугуми и мен ме изумяват теракотените къщи ( вкл. и моята).
Не знам как им лазят децата, сигурно постилат нещо... Аз бих дала много да имам  дървени подове, и на това ще му дойде ред. Мразя белия си теракотен под.

Дидка, ами зависи - ако ти трябва диплома си я преведи и нея. 

# 29
  • Мнения: 1 100
Привет дами Hug

Ста4ката на Шоф.те на тирове, при така поставените условия е противозаконна и ако не спрат скоро, Ще заведат дело среЩу тях Peace

Ина4е гледам от в4ера захранване обсъжадате, мисля като Ники, кой както реШи Hug Раи4ка изобЩо не одобри бг детските храни (междудругото, блъскани със захар, месните по4ти без месо, зелен4уковите с разни пектини и сто булама4а вътре Sick) та след 3 седмици по4ти гладна ста4ка баЩа и донесе месни пюрета от ит. (100 процента месо). та така. след година обЩа храна и готово Peace

Имаме терракот из цялата къЩа : лазеШе си, ходи с с термо 4орапи антиШиволо, само гледам като седи да си играе да е на някой килим. Споко, не се впрягайте  Peace

Аааа Габи и автомобилът му са много хубави  Heart Eyes

До после
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт