Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
  А знаете ли от какво се появява тази бектерия в урината - то храна, настинка или нещо друго. Може ли от кръв  Rolling Eyes Понеже още го кърмя, а имам раничка на едната гърда, та оттам или не

Все още не се знае каква е бактерията.
Калина имаше Ешерихия коли. При нея причините за бактерията бяха сериозни - стеноза /стеснение/ на уретрата.
Това не означава, че и при вас ще има подобни поводи за притеснение. Може да е нещо инцидентно.

# 16
  • Мнения: 196
Днес дадохме урина за изследване, а резултата ще е готов чак в петък. Не мога да го проумея. И до тогава детето ще се мъчи. Всеки път като пишка се свива. Може и да е цистит.  До тогава може и да му мине  Wink

# 17
  • Мнения: 196
  Не може ли тези бактерии да се премахват чрез храна, имаща антибиотично действие Или поне някои  Wink

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Извинявам се на авторката,че ще й използвам темата да задам един въпрос:при какви оплаквания,кога , лекрят на вашето дете решава да му пусне стерилна урина, взема гърлен секрет и др.нерутинни дейности?

# 19
  • София
  • Мнения: 109
На мен тази година покрай някакви изследвания ми намериха бактерии в урината и след микробиограма пих АБ. Нямах оплаквания, но лекарката ми каза, че е адски важно да се махнат, защото след време стават хронични и мъките са страшни, особено на стари години.
Приемете го насериозно и ако се налага по-добре да пие АБ детето, а не да ходи с памперси като остарее!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес дадохме урина за изследване, а резултата ще е готов чак в петък. Не мога да го проумея. И до тогава детето ще се мъчи. Всеки път като пишка се свива. Може и да е цистит.  До тогава може и да му мине  Wink

Не разчитай да мине от само себе си  Rolling Eyes
Така става със стерилната урина, докато стане ясно от посявката какви са бактериите /и дали изобщо ги има/ и докато стане готова антибиограмата, по която докторът ще прецени какъв антибиотик да даде на детето. Няма как да стане по-бързо от 3-4 дни. Единствено в случаите, когато няма бактерии изследването става готово още на другия ден.

Извинявам се на авторката,че ще й използвам темата да задам един въпрос:при какви оплаквания,кога , лекрят на вашето дете решава да му пусне стерилна урина,

При болка при уриниране, лош мирис на урината, течение, мътна урина.

# 21
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Днес дадохме урина за изследване, а резултата ще е готов чак в петък. Не мога да го проумея. И до тогава детето ще се мъчи. Всеки път като пишка се свива. Може и да е цистит.  До тогава може и да му мине  Wink

Аз бях с цистит преди месец и докато ми стане готова стерилната урина и антибиограмата лекарката ми даде да пия неуринал. От листовката разбрах че това е нещо на билкова основа и не е точно лекарство, но мен ме облекчи  за 2-3 дни докато започна да пия антибиотика.

Не може ли тези бактерии да се премахват чрез храна, имаща антибиотично действие Или поне някои

Аз за такава храна не съм чула. И да ти кажа понякога и с антибиотика не се махат. На свекърва ми й станаха резистентни защото спря да пие антибиотика още като й отшумяха симптомите а бактериите не са били убити изцяло. Та после пи  по-силен антибиотик и имуностимулант за бъбреци.

# 22
  • Мнения: 196
Днес в "Часът на мама"  д-р Иванов говори за антибиотиците и по-точно трябва ли да се дават. Тогава започнах да се замислям не може ли с хомеопатия да излекуваме бактерията Ешерихия коли. След това посетих този сайт http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=homeopatia&Number=194 … p;part=1&vc=1  и там  пише че може да се лекуват инфекции на пикочните пътища с хомеопатични продукти. Смятам да опитам

# 23
Моля, пробвайте първо с еликсирите на инж.Хлебаров -"Грация" на Руски паметник.
Успех и здрава година!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Хубаво хомеопатия, но Е.колите са много гадни упорити бактерии, направо не вярвам да успеете.
Както са казали преди мен - не е страшен в случая антибиотика, страшни са бактериите. Ако стигнат до бъбреците могат да направят голям проблем на детето.
Моят син пи антибиотик близо месец заради Е.коли в урината и беше на 53 дни.
Ти си премери рисковете.

# 25
  • Мнения: 903
Дано да не прозвучи лошо изказването ми, но като чета как авторката се е запънала с това да не дава антибиотик направо всичко ми се обръща.
Първо: Детският антибиотик е доста пречистен и няма нищо общо с другите антибиотици.
Второ: След като има проблем и единственото му решение е предписване на антибиотик , не мисля, че има място за съмнения и питанки да го дава ли или не. (но все пак ти си родител на това дете и ти решаваш как да действаш).
Трето: Бактериите в урината могат да се появят по- много причини и симптомите са различни при всеки.

Моята дъщеря от 2 месец е с непрекъсната температура пт 37 и 2, 3 та до 8 градуса. Първото нещо, което направи педиатърката е да пусне изследвания за кръв и стерилна урина, при което се установи, че има бактерия (протеус) в урината. Пи антибиотик и бактерията се махна. След лечението ни направиха и ехографски преглед на бъбреците и пикучните канали. Всичко беше наред. Сега на всеки 6 месеца пускаме стерилна урина за изследване. Казаха, че тази бактерия се появява по- често при момичетата.

Успех и се надявам всичко при Вас да е ОК  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Както са казали преди мен - не е страшен в случая антибиотика, страшни са бактериите. Ако стигнат до бъбреците могат да направят голям проблем на детето.

Абсолютно подкрепям!
В случая да се експериментира с хомеопатия не е най-удачният вариант.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
И всъщност колкото и да се хабим, щом жената е решила, да си прави експерименти. Дано са успешни.

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 1 914
Хубаво хомеопатия, но Е.колите са много гадни упорити бактерии, направо не вярвам да успеете.

Аз излекувах Е.Коли за 6 месеца, с хомеопатия. Но тук говорим за дете, така че не се наемам да давам съвети. 

Общи условия

Активация на акаунт