как накарахте детето да сяда на гърне

  • 3 603
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 052
Не съм го карала.
Просто го сложих и той си седя,даже си свърши работата. Mr. Green
И сега всяка сутрин и вечер си сяда без проблем.
Пускам му Сити по телевизията,давам нещо да има в ръцете,че почна да си вади пишлето от гърнето и опикава
килима.
Но го държа максимум 10 минути.Даже си следя часовника.
Ох, боже, боже, мъжка майка не е лесно  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 367
Записвам се да следя темата.Сложих сина ми тържествено да първи път на гърне преди няколко дни.Купих музикално.До момента е вършил само малката работа на два пъти и аз му казвам браво,а той сам си пляска  Laughing Изглежда впечатлен от музиката,която започва да свири,като си свърши работата.Но все още изобщо не разбира защо е там и бързо му писва.Тогава веднага го махам,за да не го уплаша и да се откаже.И малко тъп въпрос към мъжките майки-като проходят,момченцата не трябва ли да пишкат прави? Embarassed Сори за въпроса,ама ако е така,като как ще уцелваме гърнето?  Laughing

# 17
  • Мнения: 39
казвате да го оставя сам да изяви желание той и сега кзва 4е е направил нещо ама при свършен факт и има голямо желание да ходи в тоалетната като го загубя от поглед и все там го намирам и казвам "айде сега като седиш в тоалетната да вадим гърнето"пък той хуква  и ходи да се крие да ви кажа хем ми е смешно хем пък бабите все казват 4е ве4е му евреме незнам...

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
хем пък бабите все казват 4е ве4е му евреме незнам...
Бабите  ли  са ти ориентир кое кога трябва да стане newsm78

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Може да го сложиш да гледа детско и докато се е заплеснал го сложи на гърнето. Може и с памперса да е. Важното е да поседи малко на него и да види че не е страшно.
Най-добре купи музикално гърне или с форма на нещо. Задължително го стопли преди да сложиш детето голо на него. Моя син сутрин му е студено гърнето и само прикляка над него за да пишка - не иска да седне.


steli76, моя син още пишка седнал на гърне защото не чувства комфортно да се извива силно напред за да пишка. А пък сега зимата пишките малки  -  дрехите дебели и задължително се опикават ако не са силно извити напред. Не смятам че ще си обърнат резбата ако пишкат малко по-дълго седнали.

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
.И малко тъп въпрос към мъжките майки-като проходят,момченцата не трябва ли да пишкат прави? Embarassed Сори за въпроса,ама ако е така,като как ще уцелваме гърнето?  Laughing

Не трябва PeaceВ яслата всички деца пишкат седнали Peace

# 21
  • Мнения: 1 367
И аз предполагах,че пишкането седнал не е проблем,но реших да питам.Наскоро имах спор по темата с една мъжка майка,която учила детето още от началото да пишка правичко.Тя твърдеше,че така е правилно,понеже нали е мъж,как ще пишка седнал.Но явно не е така,докато са малки.

# 22
  • Мнения: 1 440
Ами,ние сядахме заедно с много играчки наоколо или най-добре с книжките.

# 23
  • Мнения: 105
А ние от 6 месеца сме на гърне. Не съм я учила. Просто и датох да разгледа гърнето и сега нямаме проблеми. Седи се без проблем. Скоро ще навършм 10 месеца и като се изпишка вдига ръка и иска дастава. Голяма сладурана е на мама детето

# 24
Къде купихте музикалното гърне

# 25
  • Мнения: 201
Нашето е музикално на Бертони купихме го от Хиполенд, но засега само го разглеждаме и се пускаме музичките сами Joy

# 26
  • Мнения: 46 517
Къде купихте музикалното гърне

Музикалните децата ги приемат за играчки, а не трябва, като седне, трябва да знае за какво сяда - не да си играе или гледа телевизия, сяда да върши нещо точно определено.

# 27
  • Мнения: 8 242
.И малко тъп въпрос към мъжките майки-като проходят,момченцата не трябва ли да пишкат прави? Embarassed Сори за въпроса,ама ако е така,като как ще уцелваме гърнето?  Laughing

Не трябва PeaceВ яслата всички деца пишкат седнали Peace

Мойто пък пишка право.. Само ака седнал.. Затова няма да го давам на ясла  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 857
При нас стана много лесно, още първия път като я сложих/на 7мес./  свърши работа, от тогава го ползва по предназначение. Гърнето не е музикално и с нестандартна форма,абсолютно обикновенно е.

# 29
  • Мнения: 265
май4ета,на годинка сме ве4е,а не мога да го нау4а малкия да се изхожда на гърнето.кажете-рано ли е според вас или пък ве4е сме закъснели?

Общи условия

Активация на акаунт