Намерил подаръците и ги показал на сестра си

  • 3 200
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 045
Напазарувах подаръците в неделя, но понеже са обемисти, ги занесох в едни комшии.....
И ние със сестра ми най-редовно претърсвахме къщата за подаръци едно време. Това си е чара на празника.

# 16
  • Мнения: 3 479
Моят големият син в понеделник също си намери подаръка. Sad  Обаче се получи случайно, не го е търсил целенасочено. Мъжът ми го оставил в багажника на колата, а пък аз го пратих да вземе нещо от колата и въобще не се сетих, че мъжът ми не е прибрал подаръка в къщи.
Беше ухилен до ушите. Аз пък много се разстроих, защото искахме да го изненадаме с този много желан от него подарък. Е, успокоението е, че все пак изненада имаше, обаче не на точното място и време. Сега предстои по-трудната част, да устоя на желанието му да го получи веднага. Crazy

Предлаам да купиш подарък изненада само на дъщеричката си, а той да си получи това, което си приготвила. Така в празничния ден сестра му ще е изненадана и щастлива, че и с един подарък повече, а той - не. Ако иска догодина пак да тършува.
А ти другият път да криеш подаръците по-добре Laughing

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Баткото трябва да получи наказание за лъжата, но не го оставяй без подарък.Накажи го с нежелан подарък или нещо друго каквото измислиш.  А за сестричката трябва да купуваш друго няма как ако не искаш да разбере, че Дядо Коледа не съществува.

# 18
  • Мнения: 6 029
Баткото трябва да получи наказание за лъжата, но не го оставяй без подарък.Накажи го с нежелан подарък или нещо друго каквото измислиш.  А за сестричката трябва да купуваш друго няма как ако не искаш да разбере, че Дядо Коледа не съществува.

 ooooh! Абе, стига бе хора, забравихте ли, че и вие сте били деца???? С нежелан подарък.. колко пъти е Коледа в годината, че точно тогава да го наказва с нежелан подарък?! Любопитството е нещо нормално за децата, не е нужно да им разваляте празника заради това.

# 19
  • Мнения: 14 133
ooooh! Абе, стига бе хора, забравихте ли, че и вие сте били деца???? С нежелан подарък.. колко пъти е Коледа в годината, че точно тогава да го наказва с нежелан подарък?! Любопитството е нещо нормално за децата, не е нужно да им разваляте празника заради това.
Peace Просто крийте подаръците в близки или познати, на работа.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Станалото, станало. И аз съм си намирала подаръците и се правех, че не знам. Имам една позната в чието семейство на Коледа не си раздават подаръци. Подаръците се получават в деня на купуването им (и възрастните и децата). Crazy
Ако ще купуваш нови подаръци, купи и на двамата.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 772
Ще ти мине, сега се успокой малко.
Аз винаги си намирах подаръците, но се правех на изненадана. В повечето случаи ставаше "без да искам" Simple Smile

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ха- ха...каква безумна тема. Да се караш на детето си, че си  е открило подаръците  Laughing
 

# 23
  • Мнения: 5 877
Защо трябва да купуваш нов подарък?
Действай така, както би действала, ако не ги бяха намерили. Подари им ги най-официално навръх Коледа.
Чудо голямо. Ако не им е интересно, за друг път ще знаят да не ровят.
Няма нужда от допълнително наказание, то не е и особено провинение.
Сестричката ако иска да вярва в дядо Коледа, сама ще си измисли обяснение (примерно, че ти ги е пратил да ги видиш хубави ли са и после да ги подарява). Ако не си намери, значи й е дошло времето.
И моята девойка ми наговори, че Сънчо не съществува и дядо Коледа не съществува, само джуджетата и - незнайно защо - баба Марта.
Детска им работа. Не е толкова важно.

# 24
  • Мнения: 3 500
Защо си оставила подаръците на достъпно място, щом не си искала да ги намерят?! Следваше да предположиш, че като всички деца любопитството им ще надделее. Може би трябваше да ги скриеш в работата или при някоя баба, или ако има къде - да ги заключиш. След като малкият ви е разконспирирал пред сестра си, време е  да й кажеш истината за дядо Коледа. Представи брат й  в добра светлина пред нея. Нека между тях да има доверие и любов. С него също можеш да поговориш, като спокойно му обясниш колко неправилно е постъпил като е развалил "коледната магия", а може да му предложиш той да обясни на сестра си защо няма дядо Коледа. И най-накрая замени или купи нови подаръци, нека изненадата наистина да е пълна. Празнувайте щастливо празника и се радвайте един на друг. Имаш две прекрасни дечица, радвай им се, направо си за завиждане - голямо семейство с подаръци и елха на Коледа. Какво по-голямо щастие от това?!

# 25
  • Мнения: 1 311
Предлаам да купиш подарък изненада само на дъщеричката си, а той да си получи това, което си приготвила. Така в празничния ден сестра му ще е изненадана и щастлива, че и с един подарък повече, а той - не. Ако иска догодина пак да тършува.
А ти другият път да криеш подаръците по-добре Laughing

Точно поради тази причина един единствен път съм тършувала като малка вкъщи за подаръците. Е, видях си ги предварително и после ми беше тъпо, като ми ги подариха. Следващите години си налягах парцалите - предпочитах изненадата на празника, с красиво опаковани подаръци, отколкото да го видя н някоя наелонова торбичка скрит на секцията отгоре.

Аз обемистите подаръци ги крия у бабите, по-малките вкъщи.

# 26
  • Мнения: 25 641
Баткото трябва да получи наказание за лъжата, но не го оставяй без подарък.Накажи го с нежелан подарък или нещо друго каквото измислиш.  А за сестричката трябва да купуваш друго няма как ако не искаш да разбере, че Дядо Коледа не съществува.

И защо???  ooooh! В края на краищата нали този празник е за децата, а не за майките им?
Или е по-важно как точно майката го е планирала, а не как се чувства самото дете?
Вие съвсем изтрещяхте!  Stop

# 27
  • Мнения: 3 447
За какво трябва да наказваш детето, за това, че е направило най-естественото нещо на света - било е любопитно? Защото си си навила на пръста, че сестра му трябва да вярва в Дядо Коледа? Защото нещата не се развиват точно по твоите сценарии?
Зорлем магия не става. И празник зорлем не става. Но ако искаш, изхвърли елхата и подаръците, де да знам... може пък да стане.

# 28
  • Мнения: 1 808
Я стига! Аз редовно претърсвах и се катерех по гардеробите и секциите да си търся подаръците, сега ми е толкова смешно, а и не помня да са ме наказвали. Никога обаче не казвах, че съм ги видяла, а още по-гадно, като получа подаръка и казвам - "аз знам, че е това"  Mr. Green
Деца са Simple Smile, идват празници и то все хубави.
Вземи за малката нов подарък, а този остави за друг повод. На баткото му подари неговите си и това е. За лъжата го предупрпеди, поговори, детето едвали целенасочено и нарочно-напук го е направило.

А, ако все пак решиш да ги хвърляш всички украси и подаръци - кажи къде  Joy Шегувам се  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 761
Изобщо не бих се притеснила или ядосала.Синът ти е намерил подаръците-голяма работа,да си ги скрила по-добре.По тази логика щом той излъгал, то и щерката трябва да накажеш,понеже не  е опазила тайната.
Радвай се на децата си-идват празници и те са още по-нетърпеливи от теб!

Общи условия

Активация на акаунт