Хранене на бебе на 20 дни

  • 10 698
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
С риск да ме нападнат някои мами, за мен е много важно едно бебе да си има режим,

Защо да те нападат?
Аз отглеждам детето си със режим от новороден и нито за миг не съм съжалила за това. Във всеки един момент съм наясно дали му е време за хранене, за спане или за игра и знам с колко време разполагам за да мога да си почина и аз. Мисля, че и за бебето е по-добре да расте с режим. Поне при нас нещата се получават добре, детето расте спокойно и щастливо, аз също.

# 16
Аз се предаржам кам отговорите на всички мами аз сам на саштото мнение и нама какжо да се повтарям.А тази мама която пише за режима питаитея тя дали яде под режим.  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз се предаржам кам отговорите на всички мами аз сам на саштото мнение и нама какжо да се повтарям.А тази мама която пише за режима питаитея тя дали яде под режим.  bouquet
Що? Ти да не набиваш денонощно без режим, а?

# 18
  • Мнения: 2 131
П.П.Хитринка,която аз прилагах,когато исках да увелича интервала между нощните хранения на сина ми бе да го къпем непосредствено преди нощния му сън, защото след баня спеше най-спокойно и продължително.
Да, и ние така правим. А иначе - количеството е нормално. Пък за премахване на хранене и според мен е малко рано. Но то наистина детенцето си показва. Ако иска да яде, няма смисъл да тормозиш и него, и себе си.

# 19
  • София
  • Мнения: 672
Аз се предаржам кам отговорите на всички мами аз сам на саштото мнение и нама какжо да се повтарям.А тази мама която пише за режима питаитея тя дали яде под режим.  bouquet
Що? Ти да не набиваш денонощно без режим, а?

Твърдо да - ям точно всеки ден в 12:30 и вечерям в 6:30. Сутрин пия кафе винаги в 10. Но аз съм малко педант Wink

За мен режима помага при коликите, защото няма риск да се прехрани детенце, особено ако е първо на неопитна майка, която сама си гледа детето и която денем работи по 8 часа - като мен. Та то реве еднакво и като е гладно, и като е прехранено и като има колики...

За нощното хранене - щом сте на АМ към 40 ден - 2рия месец обикновено отпада само. И аз къпя преди последното ядене и му завишавам леко количеството, та да не ми се буди в 4 да яде.

# 20
  • Мнения: 145
Не виждам нищо лошо в това бебчето да си има режим. Не говорим на всяка цена да се храни точно в един и същи час. Лично моето мнение е ЗА режима, но както всеки човек, така и всяко бебе е различно. Ако то не желае да се храни по режим, то не е редно да се насилва. Моето човече се храни по режим, откакто се е родило, без да съм му го натрапвала, просто тя сама си показва кога е гладна.

Общи условия

Активация на акаунт