С какви играчки играят децата ви в детската градина?

  • 2 308
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
chibi, във вашата градина е много забавно сигурно. Това си мечтая да се случи и в нашата градина.

# 16
  • Мнения: 5 877
Тази година със събраните пари се купиха дървен куклен театър и дървена къща за кукли. Искахме да вземем магазин, но бяха свършили.
Сега гледаме да съберем кукли за театъра.
Иначе има конструктор, с който доста се работи; веднъж заварих две-три момиченца маскирани като лекарки, включително и моето, правеха сложна операция  Laughing
Миналата година бяха накупили някакви пластмасови глупости (по моему), но тази съм много доволна.
Доколкото виждам и чувам, всичко се дава на децата - естествено, когато нямат занятия.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 23:13 от Aнда

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Май и при нас не им дават играчките, но не знам по какви причини  Thinking
Когато Калина тръгна на градина ми направи впечатление, че нямат никакви играчки и с още 1-2 майки подехме инициативата да донесем от къщи. Занесох два пълни чувала, а и останалите са донесли по нещо, но играчки отново не забелязвам. Само едни кубчета и няколко разсъблечени кукли се търкалят и това е всичко  Crossing Arms Не разбирам защо не им ги дават, при положение, че дори не са на градината и да се счупят не е проблем  Thinking

# 18
  • Oslo
  • Мнения: 659
С хубави и много, купени със събрани от родителите пари. От нас и от тези преди нас.
Страшно съм доволна от градината изобщо, и двете ми деца са били в нея.(т.е. големият вече не е , защото е на 11 г.)

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Играчки в нашата група има достатъчно, но въпреки това в началото на годината гласувахме на родителската среща да се купят още Laughing. Когато ги купиха, госпожите ги подредиха така, че ние родителите да ги видим и после ги дадоха на децата. Освен с играчки, се занимават много с пъзели, правят сладки фигурки от пластелин, които после се нареждат на "изложба". Децата рисуват с моливи, водни баички, оцветяват картинки, правят апликации...много повече отколкото аз мога да измисля като занимания вкъщи Wink. Телевизор и ДВД в групата нямат....когато имат групови занимания госпожата им чете приказки или играят театрални игри. Много съм доволна  bouquet.

# 20
  • Мнения: 14 133
chibi, във вашата градина е много забавно сигурно. Това си мечтая да се случи и в нашата градина.
Така е!!! Персоналът е страшно добър и внимателен с децата. Много се занимават с тях.  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Колко искам и моето дете да е в градина като вашата! Но за съжаление нямам избор. Места в градините няма.

# 22
  • Мнения: 8 999
Имат много хубави играчки и никога не са се оплаквали, че не им ги дават. Носят и свои. Пускат им и филмчета - който иска гледа, който иска си играе. Не им разрешават единствено да търчат и да се гонят в стаята. Имат и пъзели,  и мозайки, и конструктори. Страшно съм доволна от градината на децата ми.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Имат доста и то разнообразни играчки, които са подредени по ателиета(всяко от тях си има лого и девиз). Магазин с различни стоки, пазарска количка и кошница, фризьорски салон, лекарска количка със съответните инструменти, кухня с различни сервизи, печка, пералня машина,мивка и обособена трапезария, куклена къща с легло за куклите почти като истинско детско, гардероб за дрехите и аксесоарите за куклите и диванче за гости достатъчно голямо да седнат поне 3 деца + 2 табуретки. За момчетата килимче с щампа  на сгради и  улици, по които могат да се карат малки колички, пластмасова бензиностанция Шел. Колички за кукли, камиони, по-дребни колички(в началото на учебната година госпожите бяха наредили 3 рафта с колички ,вече е останал само 1 - всичко е изпочупено).Различни конструктори - пластмасови, дървени, такива тип Лего, флекси, а също мозайки и пъзели.
Събирахме по 5 лв. за Коледа, за да купим играчки,с които ще дообогатим игровата база на децата. И тъй като аз съм касиер и с препоръките на госпожите купих тоалетка за момичетата с аксесоари,работилница за момчетата с много инструменти и количка за почистване(с кофа, парцал за пода и др.). В понеделник ще им е Коледното тържество и тогава Дядо Коледа ще им ги донесе Laughing.
 

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При нас има доста играчки-имат кухня с всякакви аксесоари,някакъв тезгях за момченцат,магазин,колички за кукли,кукли,креватчета за кукли,разни кубчета и конструктори.Децата си играят,не им се забранява. Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
В нашата група имат магазин, кухня и комплект за почистване госпожите казаха, че голямо чистене падало.
 С магазина не им давали да си играят, защото бил празен Simple Smile. Някой ако знае къде продават такива аксесоари, ще съм благодарна да сподели.
Госпожите помолиха ако имаме възможност да им купим пъзели дървени за около 12 лв  от 16-20 части.
Имат мозайки  с най- големите парченца, които са. Кукли също са дарение.
Аз за играчки съм съгласна да събираме пари, макар че някои родители мрънкат, но го правим за децата си в крайна сметка, са там по цял ден.
След случая с натровените деца, забраниха да си вземат играчки от в къщи.

# 26
  • Мнения: 3 880

 С магазина не им давали да си играят, защото бил празен Simple Smile. Някой ако знае къде продават такива аксесоари, ще съм благодарна да сподели.

Незнам къде се продават при вас (тук ги има по магазините за детски играчки и в суперите- пак при играчките), но мога да ви дам друга идея. В нашата градина "стоката" на магазина също бързо свършва (ядат ли я, незнам Wink), но понеже от градината не могат да им купуват непрекъснато "стока", а нямат право да искат от родителите пари за играчки, казали на децата да носят от вкъщи празни опаковки и кутийки от истински продукти. Действа идеално- като ни се съберат няколко подходящи, нечупливи или от по-твърд картон, ги давам на дъщеря ми да носи там, да има за "продаване". Подхвърли го на майките, всяко домакинство изхвърля периодично такива неща, които могат да влязат в употреба, не всяко нещо е задължително да се купува Peace

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

 С магазина не им давали да си играят, защото бил празен Simple Smile. Някой ако знае къде продават такива аксесоари, ще съм благодарна да сподели.


  В HAPPY LAND на Черни връх имаше най-разнообразни аксеосари,бяха в големи пластмасови кутии.  bouquet

# 28
  • Мнения: 47 986
в джъмбо има плодове от пластмаса за 2 лв, както и разни пазарски стоки и колички за магазина ви

Общи условия

Активация на акаунт