С какво хранете силно алергични деца?

  • 1 586
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 437
Първо да ти кажа да не вярваш много, много на тези тестове. Дечко е много малък все още. Особено пък за по-малките...тестовете не са много достоверни.

Баткото при нас е с много проблеми от късно открита алергия..или по-точно от лекарите е късно открита. В резултат на 1г2м ядеше точно 4 храни с млякото включително.
научаваш се да готвиш разнообразно  Laughing пуешко с тиква, пуешко с тиква и ориз, пуешко с моркови, пуешко с моркови и ориз, морков с тиква и малко оризова каша, морков с тиква и пуешко, пуешко месо с бульон и оризова каша...хей такива неща  Laughing
Не, без майтап. Комбинираш няколко продукта.
Направи си списък с нещата, които може да яде и после ги комбинирай. Напиши си го и ще видиш колко различни вкуса ще се получат.

М/у другото това, вашето не ми прилича на алергия, ама карай Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 19:37 от Diana_T

# 16
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Eli-G, интересно, че досега е хапвал почти всичко, значи може би не са толкова силни хранителните алергии?
За салама- мен ме предупредиха, че в почти всички салами има млечни продукти- предполагам за това има реакция

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
Има ли и други майки с толкова силно алергични деца? С какво ги хранете?
Отделно имаме към домашен прах, плесен, кучета, котки, растения...
Изрива се много жестоко и има сополчета, дави се и се случва и да повръща.



При д-р Мустаков ли правихте теста? Детето беше ли под действието на антиалергични медикаменти?

Да, при доктор Мустаков. Да давах му кларитин. Изследваха му кръвта, понеже е малък по друг начин да го тествуват. Но той каза, че няма проблем. За тествуването, където е с драскане по ръката, не трябва две седмици преди това да си вземал антихистамини.


Идентичен случай като нашия. Направихме изследването под влиянието на антихистамини и след 1-2 м. като се наложи да влезенм в болница с тежък и продължителен пристъп, ни обяснихе, че това изследване няма как да се направи под действието на тези медикаменти. В болницата ми отказаха да го направят отново, при това с/у заплащане, точно поради тази причина. А отделно не съм доволна от д-р Мустаков, защото в началото беше много приветлив и говореше много, ала след като направихме въпросните скъпи изследвания, не можехме да му извадим думите с ченгел от устата.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Гледам, че си родом от Г. Оряховица. Ако имаш там родители - пенсионери, които да могат да го гледат, сериозно бих ти препоръчала да се замислиш дали не е възможно да им дадеш детето за няколко месеца. Промяната на климата понякога също помага...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Промяната на климата понякога също помага...

Да, когато моя син е за няколко дни на Сандански става чудо с него Simple Smile

# 20
  • Мнения: 867

Ами започнахме да правим алергия на 3 месеца. Отначало не знаех към какво. Давах му почти всичко. Забелязах, че се изрива от шоколад, домати и салам.
Давах му много млечни продукти, той страшно много обича мляко и сирене.
Преди две седмици ни тествуваха и от както видяхме резултатите сме на страхотни диети.

Ели на 3 месеца си му давала шоколад? И "всичко"... Shocked Shocked Shocked

Извинявай ако не съм разбрала правилно, че чак не ми се вярва..

# 21
  • Мнения: 3 356
И моя хубавец е с атопичен дерматит
Не съм му правила тест,защото преди 3-4 г няма смисъл
Изключвала съм всичко от храната,едно по едно,бил е само на противоалергично мляко и тн
Освен обриви,на моменти кашля лошо
Горе долу имам представа кое засилва алергията и или не му го давам изобщо или изключително рядко
Пил е Ксизал-без никакъв резултат
Последно давах 6 месеца друг сироп (офф забравих му името) ,български,изключително евтин,но за сметка на това му повлия добре след като се натрупа в организма
На морето нямаше обриви,кожата му беше перфектна,ама не може цяла година на море за съжаление

# 22
  • Мнения: 268

Ами започнахме да правим алергия на 3 месеца. Отначало не знаех към какво. Давах му почти всичко. Забелязах, че се изрива от шоколад, домати и салам.
Давах му много млечни продукти, той страшно много обича мляко и сирене.
Преди две седмици ни тествуваха и от както видяхме резултатите сме на страхотни диети.

Ели на 3 месеца си му давала шоколад? И "всичко"... Shocked Shocked Shocked

Извинявай ако не съм разбрала правилно, че чак не ми се вярва..

Не, не разбира се. На три месеца за пръв път проявихме алергията. До 6 месеца го кърмех. В последствие открих че към тези неща се изрива.Късно го захраних
И беше на доста повече от годинка, ако не към две, като постепенно почнах да му давам такива неща.
Не съм се изразила аз правилно

# 23
  • Мнения: 268
Първо да ти кажа да не вярваш много, много на тези тестове. Дечко е много малък все още. Особено пък за по-малките...тестовете не са много достоверни.

Баткото при нас е с много проблеми от късно открита алергия..или по-точно от лекарите е късно открита. В резултат на 1г2м ядеше точно 4 храни с млякото включително.
научаваш се да готвиш разнообразно  Laughing пуешко с тиква, пуешко с тиква и ориз, пуешко с моркови, пуешко с моркови и ориз, морков с тиква и малко оризова каша, морков с тиква и пуешко, пуешко месо с бульон и оризова каша...хей такива неща  Laughing
Не, без майтап. Комбинираш няколко продукта.
Направи си списък с нещата, които може да яде и после ги комбинирай. Напиши си го и ще видиш колко различни вкуса ще се получат.

М/у другото това, вашето не ми прилича на алергия, ама карай Simple Smile

Засега всички доктори, на който съм го водила, казват че е доста силна алергия. Ходили сме на различни кожни доктори и алерголози. Не зная...Ти какво мислиш, че е newsm78

# 24
  • Мнения: 268
Идентичен случай като нашия. Направихме изследването под влиянието на антихистамини и след 1-2 м. като се наложи да влезенм в болница с тежък и продължителен пристъп, ни обяснихе, че това изследване няма как да се направи под действието на тези медикаменти. В болницата ми отказаха да го направят отново, при това с/у заплащане, точно поради тази причина. А отделно не съм доволна от д-р Мустаков, защото в началото беше много приветлив и говореше много, ала след като направихме въпросните скъпи изследвания, не можехме да му извадим думите с ченгел от устата.

Аз засега съм много доволна от доктор Мустаков. Но съм ходила само два пъти при него. Преди тествуването и след него, да ми отчете разултатите. И двата пъти се държа много добре. Вас къде ви тествуваха втория път и колко време преди това не бяхте ползвали антихистамини?

# 25
  • Мнения: 268
Гледам, че си родом от Г. Оряховица. Ако имаш там родители - пенсионери, които да могат да го гледат, сериозно бих ти препоръчала да се замислиш дали не е възможно да им дадеш детето за няколко месеца. Промяната на климата понякога също помага...

Родителите ми са още много млади и двамата работят. Аз родих в трети курс и майка ми си беше взела моето майчинство и ми помагаше, докато завърша магистратура. но не искам и занапред, заради мен, тя да не работи:(
Иначе и на Горна е много по-добре kaто отиде, но и там се случва да направи кризи

# 26
  • Мнения: 268
 Диана Т, благодаря и за предложенията с какво мога да го храня... ::

# 27
  • Мнения: 1 199
Моето голямо момченце, като беше на година и нещо, получи силна кожна алергия. Вече имаше и силна астма Cry Лекува го д-р Мустаков-баща. Направи ми списък какви храни да не давам - списъкът беше доста дълъг, на първо място за избягване беше млякото. И една схема, май беше да редувам Кларитин, Клемастин и Калций + плюс всеки ден отделно Задитен май беше и така трябваше да откараме 2 години. Издържах няколко месеца така и го заведох на хомеопат. Хомеопатът освен че ни предписа лечение, каза да си го храня нормално, като не прекалявам с млякото. Кажната алергия постепенно изчезна - първо се оправиха засегнатите от най-отскоро участъци на кожата, накрая засегнатите най-отрано (на дупето). Това стана в рамките на няколко месеца. Астматични пристъпи спря да получава и намаше никакви през следващите 8 години. След това получи 2 през няколко месеца, ама тръгнахме тук на хомеопат и вече година и половина не е получавал. Обаче изобщо не мога да гарантирам че ако ти тръгнеш на хомеопат и на теб така ще ти помогнат. Хомеопатът трябва да е много добър, ако не намериш някой с много добри препоръки, по-добре изобщо не опитвай.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 437
Първо да ти кажа да не вярваш много, много на тези тестове. Дечко е много малък все още. Особено пък за по-малките...тестовете не са много достоверни.

Баткото при нас е с много проблеми от късно открита алергия..или по-точно от лекарите е късно открита. В резултат на 1г2м ядеше точно 4 храни с млякото включително.
научаваш се да готвиш разнообразно  Laughing пуешко с тиква, пуешко с тиква и ориз, пуешко с моркови, пуешко с моркови и ориз, морков с тиква и малко оризова каша, морков с тиква и пуешко, пуешко месо с бульон и оризова каша...хей такива неща  Laughing
Не, без майтап. Комбинираш няколко продукта.
Направи си списък с нещата, които може да яде и после ги комбинирай. Напиши си го и ще видиш колко различни вкуса ще се получат.

М/у другото това, вашето не ми прилича на алергия, ама карай Simple Smile

Засега всички доктори, на който съм го водила, казват че е доста силна алергия. Ходили сме на различни кожни доктори и алерголози. Не зная...Ти какво мислиш, че е newsm78

Ами , като те слушам какви храни си му давала, най-вероятно си попретоварила организма с тях. И когато даваш повечко млечни, в комбинация с малко шоколадче, например, организма реагира. Или комбинираш цитрусови плодове с мляко и ей такива неща. Не знам дали стана ясно...
Идеята ми е, че трябва да се дава от всичко по малко, с мярка и да се избягва натрупването на тези храни в един ден.
След подобна реакция на организма е логично при изследванията да излязат ужасяващи резултати. Та той все още е в шок.

Според мен лекарите много взеха да се презастраховат с тези алергии.
Иначе, да, трябва да има известно време диета, съгласна съм. Наистина трябва да се спрат опасните храни, но за не повече от месец.

И аз съм много ЗА хомеопатията при алергиите. Много добре се повлияват обривите и астматичните пристъпи. С две ръце препоръчвам и хомеопатката, която посетих- Мариана Стоименова. Тя е и педиатър, работи във ВМА, ако не се лъжа.
На нас не можа да ни помогне, но поне ни го каза, а не започна да ни привиква да ни взима парите.

# 29
  • Мнения: 268
И моя хубавец е с атопичен дерматит
Не съм му правила тест,защото преди 3-4 г няма смисъл
Изключвала съм всичко от храната,едно по едно,бил е само на противоалергично мляко и тн
Освен обриви,на моменти кашля лошо
Горе долу имам представа кое засилва алергията и или не му го давам изобщо или изключително рядко
Пил е Ксизал-без никакъв резултат
Последно давах 6 месеца друг сироп (офф забравих му името) ,български,изключително евтин,но за сметка на това му повлия добре след като се натрупа в организма
На морето нямаше обриви,кожата му беше перфектна,ама не може цяла година на море за съжаление


 Благодаря за отоговора. Ние също пиехме дълго време противоалергично мляко. Като беше много зле изринат малкия, питах педиатърът му дали да го заведем при Мустаков да го тествуваме и той каза - да. А в яслата дават ли му всичко да яде. Ние и там сме на диета, нося му от вкъщи, сготвена храна и така...

Общи условия

Активация на акаунт