Сега украсяваме елхички,а през Март ще вържем мартенички на бебетата ни добрички

  • 10 131
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 82
   Страхотно заглавие,ангелче!
  И мен много ме е шубе от нормалното раждане,но взех да свиквам с мисълта и дори да ми харесва идеята да родя нормално.Всичко ще мине добре,няма друг вариант!
  Спирит,отиди и виж-и Селена и Торакс,ако решиш,то от гледане глава не боли.Аз съм лежала в Селена два пъти и съм много доволна-чисто е,не мирише на болница,а отношението от персонала е на светлинни години пред държавната болница!

# 16
  • Мнения: 75
 привет на всички!
аз още от училище мразя писането и моля да ме извините, че само воайорствам в темите и не взимам участие.
честити покупки на всички нетърпеливи пазаруващи. и мен ужасно ме сърбят ръцете, но мъж ми не иска да бързаме. то време не остна и няма за кога да отлагаме... ама някой друг да се пробва да го убеди аз не мога
радвам се че полета на зори е минал спокойно и безавариино и много й се кефя на смелостта да лети и то сама. ние с мъжа ми отказваме да напускаме софия.
бори, мойта учителка по философия (която много харесвах) се казва ренета на галено пак й викахме рени (като викат на райните) възможен вариант ако не харесате име с р да я кърстите михаела така ще има/празнува имен ден заедно с бабата
и един въпрос да задам. някой каза, че във втора градска е имало ден на отворени врати. питането ми е към ходилите за впечатленията им от посещението.

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 16:47 от grubby

# 17
  • Мнения: 135
Зори много хубава зимна темичка.
Аз мисля ,че всяка от нас има малко или много страхове за раждането.
Но крайна сметка ,като гущнем тези малки  бебенца брзо всичко ,ще забравим.
Мойта беба ме рита понякога почти в ребрата, или ниско долу.
Но най много до пъпа.

# 18
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Приветки:)
за МБАЛ света София и аз ще дойда на отворените врати.
мисля и за СГБАЛ София (Тина Киркова) да ги посетя. Една позната скоро роди там и каза, че ВИП залите са доста хубави.

и един въпрос да задам. някой каза, че във втора градска е имало ден на отворени врати. питането ми е към ходилите за впечатленията им от посещението.
Да, аз и Ането вчера бяхме там.
Да ти кажа аз имам слабост към тази болница. Heart Eyes
Там ми спасиха живота, понеже никой от светилата не можа да разбере, че съм с извънматочна бременност. Имам им огромно доверие.
В патологията чистеха всеки ден и миеха дори и прозорците.
Стаите са с по 2 легла, има 3 бани на етажа, което го няма в нито една друга болница.
Има и 2 ВИП стаи, които са отново най-евтините по 32 лв за ден.
Отделенията са малки.

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 17:25 от Diana

# 19
  • Мнения: 1 710
в частните клиники казват, че отношението е много по-различно.

Аз най-вече за това се насочих към Токуда. Хич не ми хареса описанието на раждането в МД, което направи акушерката от лекциите на "9 месеца". Предупреди ни, че за всичко сами трябва да поемаме инициативата и да питаме, защото иначе никой няма да ни каже. Пример - било хубаво вместо да се лежи в предродилна зала да се разхождаме, за да улесним разкритието от натиска и тежестта на бебето. Но ако сами не попитаме дали можем да ставаме, никой нямало да ни каже. Освен това в МД на една акушерка се падали по много раждащи, поради което щели да идват да ни виждат през два часа. Като си помисля, че тези два часа ще са изпълнени с болка, страх, очакване, неизвестност и хиляди въпроси, ми се струва ще ще ми изглеждат като 4 часа. Представете си 7-8 часа в предродилна зала, или не дай Боже 10-12 часа, както е при много първескини и през тези безумно много часове, сама, без акушерка, без подкрепа, без никакво успокоение.  Следващия проблем в МД е, че обикновено сама трябва да откриеш акушерката и да сигнализираш, че почват напъните. Тук познатите ми ме парират, че в болниците има бутон, с който се вика персонала, но нито една от бременните, с които говорих не се е сетила да търси бутон, а е крещяла, като луда, за да я чуят. Това разбира се може би са изключения, но именно те ме плашат и с избирането на частна болница, се надявам на повече внимание, по мило отношение и много повече информация, която да получавам от акушерките и сестрите.
Моят лекар настоява да раждам в МД, а аз му казах, че не съм съвсем склонна и предпочитам Токуда.  Разбира се той полюбопитства защо, а аз почти направо му казах, че не искам груби акушерки да ми подвикват в най-болезнения момент от живота ми, в часовете на бошуващи емоции, очаквания, чувства, мисли и страхове. Мислих си, че ще се обиди, но за моя изненада, потвърди, че акушерките са в състояние тотално да вгорчат раждането с отношението си към пациентките си. За професионализмът им не споря - сигурно са ненадминати, но аз съм доста притеснителен човек и всяка по-груба забележка или реплика ще провокират до крайност емоциите ми и ще ми стане още по-трудно.
Сигурно раждалите мами ще ме оборят и може би е добре да го направят, за да ме успокоят малко. Но аз все пак клоня към Токуда.


Съжалявам. Олях се. Embarassed Ама аз още в училище пишех най-дългите теми по литература. Grinning Ще гледам следващите няколко часа да се въздържам от приказки.  smile3505

# 20
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз не мисля, че отношението е различно.
Факт е, че сега посещавам частна клиника, плащам си за всичко и отношението е никакво.
Но все пак въпрос на избор.

# 21
  • Мнения: 8
Кой ще ходи утре на лекциятя на 9 месеца?

# 22
  • Мнения: 0
Здрасти, сладурки.
Ангелче   bouquet, много коледно и весело.
Аз имах проблем. Оказа се, че моите болки в кръста, всъщност са контракции и в неделя, когато вече ме болеше и коремчето се светнах, че нещо не е наред.Приеха ме по спешност в Токуда и ме поналяха с магнезии и но-шпа, та действително освен че ми мина корема, спря да ме боли и кръста.Днес ме изписаха и си бях добре, но докато си взема болничния и се прибера, пак започнах да усещам напрежение в корема и лека болка отдясно, а бебка е много активна и непрекъснато мърда.Направо съм се панирала и се чудя дали всичко е наред?Някой има ли представа защо може да боли само отдясно?
Дея, продължавай със сводките за пренаталното възпитание, моля. HugМай всички ще сме благодарни!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 123
Тук всички сме бременни,за това ще си спестя разказа за аборта ми в МД,но ако така протича и раждането там-то не бих ходила.За бутоните-има ,но не навсякъде и като натиснеш,после идват сърдити,че сме събудили целия коридор от звънеца. ShockedАз аз както бях със системи,до бутана изобщо не стигах.
 За мен Токуда е добър варянт,защото е комбинация от добри специалисти(гинеколози и неонатолози),добро оборудване(почти няма частна клиника с кувьоз,а те имат) и страхотно обслужване.

 За момичетата от Пловдив,които мислят за Селена - проучете си добре болницата и си имайте и резервен варянт,ако бебо тръгне по-рано.Вече 2 момичета се оплакват,че тръгват да раждат преждевременно и от болницата ги връщат,защото не можели да поемат отговорност за недоносени. Shocked

# 24
  • Мнения: 0
Ронибони, аз вчера за пръв път усетих бебка да ме рита по ребрата.Сигурна съм, че няма за какво да се притесняваш, просто явно зависи как е застанал бебчо, а може би и нашата поза е от значение.
Като се замисля, то нашето май няма угодия - като не усещам бебка - ужас, защо не рита, а като се разрита много - дали е нормално да е толкова активно бебето? #Crazy

# 25
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Поздравления за коледната темичка, страхотна както винаги.
Галинана и мен от миналата седмица насам на два пъти ме слагат на системи заради контракции и след като си тръгна от болницата корема ми пак е втвърден Sad. Вече не знам какво да правя, уж имам бъбречна инфекция, пия антибиотик и се надявам като излекувам инфекцията да минат и контракциите, но паниката все повече ме обзема. Само лежа, корема ми е постоянно твърд и си мисля дали не трябва да ме приемат за по-дълго в болницата. Все се надявам нещата да се оправят, но утре май пак ще трябва да пътувам към болницата. Ужасно ме е страх, стискайте палци всичко да се оправи!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 187
мале колко време не съм ви чела

# 27
  • Мнения: 308
   Виви, Галинана, стискаме палци всичко да е наред и тези контракции да изчезнат. Момичета ще стискаме, няма да се предаваме, ще се подкрепяме в трудните моменти и ще се радваме заедно на хубавите. Много се радвам, че ви открих и че си помагаме и подкрепяме когато трябва.    Hug  Hug  Hug

# 28
  • Варна
  • Мнения: 187
забравих да каже понеделник др.Кунчев ми каза че пола на бебето е момиче
и от понеделник съм на магнерот,вие как сте с контракциите,направо много се претеснявам че някой вечери имам много чести

# 29
  • Мнения: 0
wiwi,мила, стискам палци всичко да е наред.Ако е необходимо остани повече в болницата.Аз също можех да остана, но се чувствах добре и ми казаха лекарите, че и изследванията ми са добри, възстановили сме магнезия в организма и мога да остана на домашно лечение и аз си тръгнах.Сега съм малко в стрес какво да правя ако пак започнат болките и дали вече не започват и дали не трябваше да поостана още....
 Чудя се къде е границата между прекаленото вглеждане, самовнушението и реалните знаци, че нещо не е наред.
Относно темата за раждането - аз май съм се насочила към Токуда, а и от това което видях сега, съм много доволна от отношението на лекарите и акушерките.Само още не съм проучила специалистите и при кого искам да раждам, но ще се заема скоро и с това.

Общи условия

Активация на акаунт