"родих" миома

  • 14 685
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 938


г)  - Това е миоматозният възел, нали?

# 16
Да, наричат го още "полип на краче", което е различно от "полип на широка основа".
За съжаление моят е "на широка основа" и не мога нито да "го родя", нито можаха да го махнат с кюртаж. Явно трябва да събирам пари за хистероскопия.
Важното е да нямаш клетъчни изменения. Мисля, че аденоматозния значи без такива, и моят е аденоматозен, доброкачествен се води.

Никол, не го приемай като заяждане...

# 17
  • Мнения: 1 938
а) е на краче.
г) е този, който се "ражда".  Thinking

# 18
а) е на краче.
г) е този, който се "ражда".  Thinking
Г също е на краче, само че е от вътрешната страна, закачен не в канала а в маточната кухина. За предпочитане е, защото вариант А няма друго отстраняване освен чрез операция. Г може да се отстрани чрез кюртаж, използват термина "изскубване"

# 19
  • Мнения: 46 518
koko_lina, за полипите можеш да прочетеш това.

Nellina, открих статията Peace за вариант г) - това, което не ми е ясно, откъсва ли се?

... Никол, не го приемай като заяждане...

Кое? Rolling Eyes



# 20
# 21
Понякога при менструация може да се откъсне от самосебе си. Понякога дразни матката и предизвиква контракции, държи канала на матката "отворен" а от там - извънменструално кървене, може при тези контракции на маткта да се откъсне. Ако това не стане - правят кюртаж, т.е. те като остъргват матката го изскубват.

Никол, това беше учтив начин да отвърна на твоето "това са глупости"

# 22
Неллина, това е, точно това, което си изпратила, едно към едно.
Никол, ти какво мислиш че е мойто, много съм невежа, да му се невиди
Благодаря ви на всички

# 23
  • Мнения: 46 518
... Никол, това беше учтив начин да отвърна на твоето "това са глупости"

Ако наистина има такива лекари, които поставят диагноза "миома" на всичко в матката, мога да кажа само, че е много опасно за техните пациентки.

... Никол, ти какво мислиш че е мойто ...

Не съм аз човекът, който трябва да мисли и да поставя диагноза, направили са ти хистология и са ти дали заключението, това, което пише вътре е нещото, което си имала.

# 24
... Никол, това беше учтив начин да отвърна на твоето "това са глупости"

Ако наистина има такива лекари, които поставят диагноза "миома" на всичко в матката, мога да кажа само, че е много опасно за техните пациентки.

... Никол, ти какво мислиш че е мойто ...

Не съм аз човекът, който трябва да мисли и да поставя диагноза, направили са ти хистология и са ти дали заключението, това, което пише вътре е нещото, което си имала.
Изцяло подкрепям втората част на постинга ти.

За другото - ехографът не е камера. Докторите виждат някакво образувание, всичко е игра на сенки. Когато полипът се подава от канала на матката, знаят със сигурност, че се намира в кухината и казват "полип". Имаше нещо и със самата дума "миома" произтичаше от името на мускулния слой на матката, защото матката си е мускул. Затова се ръководят и от другите симптоми като обилност на кървенето, извънменструално кървене и т.н. Поне така съм чела...

Коколина, искрено ти пожелавам това да ти е бил единствения полип, като ходиш на лекар разпитвай подробно, не се притеснявай от досадата на лекарите, все пак за твоето здраве става въпрос.

# 25
  • Мнения: 46 518
... За другото - ехографът не е камера. Докторите виждат някакво образувание, всичко е игра на сенки ...

Абсолютно съм съгласна, някои даже не виждат нищо  ooooh! аз отидох в Майчин дом с 3 миоми, едната 7 см. + това бях бременна в 3-ти месец, професорът не видя нищичко  Mr. Green каза ми, че съм здрава и права, че просто ми е дошло, а аз си мисля, че съм бременна и кървя  Rolling Eyes

После като попаднах на нормален лекар ми обясни, че само с ехограф не може да се постави диагноза, прави се и вагинален преглед с опипване през стомаха, миомите имат характерна структура и при въпросното опипване се усеща дали е миома, ако е - добре, ако не е - вече се правят други изследвания, даже биопсия, защото може да е нещо злокачествено.

# 26
  • Мнения: 1 984
матката не е мускл. матката е сложно устроен кух орган, които има слоеве . в случая изобщо не става дума за миома т.к. не е засегнат миометриума /мускулния слой/ - ако се откъсне само нещо от мускулния слой сега щеше да си говориш с нас от онзи свят. става дума за полипозно образувание. а сега да поспорим за нуждата от ваксината срещу ХПВ...

# 27
  • Мнения: 1 938
Матката (на латински: uterus, утерус) е кух мускулен орган.

# 28
Човекът поясняваше само. Да, не е като останалите мускули със лигаменти и т.н., На всичкото отгоре (сега да покажа че и за съм чела малко по темата) има слой жлезисти клетки от вътрешната страна.
Но на ехограф няма начин да се види тъкънта дали е жлезиста или мускулна, просто ползват "миомен възел" докато не получат по-точна представа. Така поне си мисля аз като неспецилист.
Оффф писна ми да чета на тази тематика, ще взема да бия отбой и да забравя временно и за моите проблеми.
Пожелавам успех!

# 29
  • Мнения: 683
" ендометриален аденоматозен полип", Никол. Това е заключението.
Аз не знам, не съм наясно с терминологията, казаха ми лекарите, че е миомен възел, а и аз го видях с очите си, дори го пипнах, докъто бях в къщи, после търсих снимки на миоми в нета, едно към едно като моето грозилище, ужасна гледка е.

Диагнозата ти не показва миома, от къде ти е епикризата?

Общи условия

Активация на акаунт