за пълното осиновяване

  • 8 697
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 249
какви документи сестра ми трябва да извади за да получи това наследство и моля ако може по подробно

Гала 88,
Аз искрено се разсмях на въпроса ти. Отивам по работа уж, а седя и се хиля.

Отговарям ти - Всички допустими по ГПК доказателствени средства, мила. Ефектът на наследяването вече се е проявил в момента на смъртта на майката (Лека и пръст).

Дар- да , така е. Това неразбиране към вас е заради наслоеното напълно порешно предубеждение относно осиновяването, че то е начин да се замести нещо и пр. Аз пък смятам, че си е един от начините да станеш родител, и имаш права на свое собствено основание, а не като заместител на някоя си, ама малко така смятат. Но, нещата се развиват. Peace

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 12:52 от Miraetta

# 16
  • Мнения: 1 615
Аз пък реших, че съм последната злобарка, като заподозрях страх от делене на имоти още в първия пост... Май, обаче, не съм била достатъчно злобна: тъкмо си рекох, засрами се жената, няма да посмее да пише повече и хоп: а кви документи? За да ги скрие добре, предполагам?

# 17
Ама чакайте бе, хора!
Може и да съм последната наивница тука, но недейте напада жената така! на мене ми се струва, че иска да помогне на сестра си да си вземе дела...;
Гала 88, сестра ти знае ли, че се занимаваш с това наследство? Може би е най-добре тя самата да търси съвет оттук нататък.

# 18
какви вълчи времена настанаха човек да не може да помогне и на сестра си камо ли да получи разбиране от други злобни хора които го плюват по тоя начин а бе хора аз само се опитвам да помогна защото жената не може да се оправи а и аз не знам как стоят нещата по закон то за това си има адвокати ама некои баби като нас не искат да прибегват до тех  а искат сами да си оправят проблемите ама ми става ясно че така не става и недейте да ме плювате ами ако знаете нищо по тези въпроси помогнете ще съм ви много благодарна

# 19
  • Мнения: 847
Понеже аз започнах с нападките, държа да отбележа, че веднага ще се извиня на жената, щом не съм права! Дори много ми се искаше да ме опровергае! Ако наистина търси помощ, за да помогне на сестра си, нека го напише ясно. Едно нещо си остава - тук помощ би могла да потърси, само ако са й чисти мотивите. Така както е представен случаят обаче, те не са известни.
qala 88, не страдам от излишно любопитство, нито от нездрав интерес към човешките истории, но съм виждала сходни случаи и съм по-скоро мнителна. Вълчи времена са за съжаление, да. Малко ли примери има за това? Затова и макар да мога да отговоря на въпроса ти, не съм го направила, мълчах си. Ти би ли помогнала всекиму? Не те познаваме, съдим за теб само от няколкото ти поста по тази тема - ами разкажи повече за отношенията ви, за случая ... не излизаш от анонимност така, нали? Мираета явно е по-добър човек от мен, защото ти помагна безрезервно, при това много, убеди я, че си е струвало Simple Smile
И само за финал, най-добра работа би свършил свестен адвокат, пожелавам ти да намериш подходящия, към когото да имаш необходимото доверие. Тези дела няма да се спасят само със съвети от форум, макар и също от професионалисти Simple Smile
Успех в благородните намерения от мен.

# 20
  • Мнения: 1 249
какви вълчи времена настанаха човек да не може да помогне и на сестра си камо ли да получи разбиране от други злобни хора които го плюват по тоя начин а бе хора аз само се опитвам да помогна защото жената не може да се оправи а и аз не знам как стоят нещата по закон то за това си има адвокати ама некои баби като нас не искат да прибегват до тех  а искат сами да си оправят проблемите ама ми става ясно че така не става и недейте да ме плювате ами ако знаете нищо по тези въпроси помогнете ще съм ви много благодарна

Гала 88,

Като човек, предоставил най-много професионално и лично време и усилия най-старателно и добросъвестно лично да ти разнищва и обяснява казуса, се чувствам задължена, а и в правото си  да ти кажа:

Не позволявам никоя от мамите, които са писали по твоята тема, да бъде квалифицирана от теб като злобна, оплюваща и т.н. Това не отговаря на обективната истина. А след като си получил толкова много (повече от адвоката предполагам, защото той не е лично наранен като нас, че да ти дава душата си), не иде да се нахвърляш върху жените. На сила никой не те е канил тук, както и не ти се е нахвърлил от първото влизане.
Ние сме един от форумите, посветен на много лична и дълбокотравмираща тематика. Въпреки това, обаче, тук доминира разбирателство, търпимост и определено ниво на цивилизованост.
 
Сега конкретно, че да не бъркаме Ямбол със Стамбул:
(Основавам се на изтъкнатите от теб факти, а ако не са верни, ние не можем да гадаем)

Не си баба - немощна старица, за която е немислимо да ползва квалифицирана помощ. Описваното от теб дете ако е отоло 57-58, то ти си по-млада от него.   Ползваш интернет, пишеш по определен начин. Няма начин да не си говорила с адвокати и то не еднократно и не по принцип, а за конктерен казус. Това проличава  от кратките ти постинги - че свързваш доста неща - родителските права с владението и с давността. Това не са неща, за които ако това не ти е професията изведнъж се събуждаш и откриваш как магически информацията за тях  те е осенила. То така ако ставаше, ти за курсовете по фондовите борси по-добре да получаваш вдъхновение свише Simple Smile. Явно си навътре в ситуацията, само не си ги разбрала точно нещата или не го описваш детайлизирано.   
Изразите ти по същество в преобладаващата си част не са въпроси, а особено последните ( ЦИТИРАМ ТЕ: "значи се получава така че сестра ми получава наследствени права от две майки. по закона за пълното осиновяване не прекъсва ли връзката с биологичния родител при положение че като почине единя родител другия остова попечител на детето") са аргументи против възможността детето да е собственик на каквото и да било. Всеки стилист ще го каже по-добре от мен, а аз само констатирам какво са разбрали мамите и няма как друго и да се разбере.
Да приемем за чиста монета, че ти само и единствено искаш да помогнеш - добре, но ти си една от лицата в другата страна по казуса. Може да си сама, а може да са живи други твои, братя и сестри от майка си - новата съпруга на бащата на онова дете, както и самата съпруга да е жива. Ако наследството от  рождената майка представлява  реален имот, всеки съзнава, че от 50-та год. насам той многократно е променян, преустройван и т.н. Ако са си уредили отношенията хората, то ти имаш дял или би имала дял от майка си ако нещо е придобивано по време на брака на вашите.
Та може много да е гадае - колко са наследниците сега, дали ви е изгодно да се яви тази сестра или е изодно само на едни от вас и т.н.
Тази сестра толкова ли е немощна, че да не може тя да пита, а само и еднствено ти се грижиш... . Ами ти си другата страна по  казуса - имаш пълната свобода да имаш желаното от теб добро отношение към сестра си и да се разпоредиш с адеквате на нейния дял.

Даваш милилитри информация, категорично не споменаваш определени неща, например най-важните : за какъв обект, между кои лица и при какви (предполагаеми от теб) квоти , а искаш подробни отговори и от мен ги и получаваш, но  малко късно се сети да се ядосаш, което за мен говори много.

 NaughtyНо да си позволяваш на мамите да им вменяваш чувство за вина, как и защо ти се изказали - айде моля, не тук. Naughty Жените бяха добросърдечни и услужливи.

Стоя зад всяка своя дума и последното верно е, че си баба, която от невъзможност да стигне до адвокат, пита тука. Лично те съветвах тук публично и ти дадох и двата варианта на поведение съобразно данните, които посочи.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 12:21 от Miraetta

# 21
  • Мнения: 624
 LaughingДа се смея ли да плача ли ...тук ми се струва ,че питащата опитва почвата...ето как виждам нещата , майката почива ,детето наследява ...,бащата за да се отърве от него и да си създаде ново семейство ...го дава за осиновяване/дали е съобразил в оня момент ,че това детет е наследник заедно с него  др. въпрос /. Починалата явно е имала имоти и сега става интересното ...таткото или е владял или нещо е възстановявано или и аз не знам кво е....но тук ми мирише на една хубава делбааааааааааааааа най-малкото.
Питащата мн. внимателно пита ,"не искала" сестра и да се консултира...все ми е на ума  Mr. Green....и да си призная срам няма ли тая питаща ама се е набутала за такова нещо да пита точно във форума на осиновителите Crossing Arms

Мисля ,че Мариета твърде много лично време и отделила да и отговаря ...,по простата причина ,че подобни питания срещам и по други форуми!

# 22
  • Мнения: 1 249
LaughingДа се смея ли да плача ли ...тук ми се струва ,че питащата опитва почвата...ето как виждам нещата , майката почива ,детето наследява ...,бащата за да се отърве от него и да си създаде ново семейство ...го дава за осиновяване/дали е съобразил в оня момент ,че това детет е наследник заедно с него  др. въпрос /. Починалата явно е имала имоти и сега става интересното ...таткото или е владял или нещо е възстановявано или и аз не знам кво е....но тук ми мирише на една хубава делбааааааааааааааа най-малкото.
Питащата мн. внимателно пита ,"не искала" сестра и да се консултира...все ми е на ума  Mr. Green....и да си призная срам няма ли тая питаща ама се е набутала за такова нещо да пита точно във форума на осиновителите Crossing Arms

Мисля ,че Мариета твърде много лично време и отделила да и отговаря ...,по простата причина ,че подобни питания срещам и по други форуми!

 

Питащата има два пътя - да признае, че тази жена (еднокръвната сестра) съществува или да я приеме за по-мъртва от мъртвите, въпреки, че жената явно е жива. И според това кой път избере - юридически средства много.

Донче,
е това си е неизучен социален феномен: децата, лишени от идентичност, за близките са по-зле и от умрелите. Ако някой е просто умрял е нормално да се замести от наследници и да си помиислят хората дали и кои са му наследниците.
А бебчетата, които обществото съзнателно е "уморило" и изпразнило от идентичност, дата на раждане, име и пр. за близките е като изтрито от света.
А дамата се надява да има и закон, който наред с пълното осиновяване да оголи детето и откъм собственост, ...


Пропускаш нещо важно - тя се надява да научи кой и откъде с какво се снабдява. Нали се сещаш, че тази е сестрата с документите, с местоживеене, близо до имота (или в него), с повечето информация, а онази пътува, налага и се да издирва инфо и да се снабдява с документи на чуждо място, което си е кофти отвсякъде.
Най- фрапантното е, че по трите най-важни неща за една делба тя като партизанин на разпит и дума не обели.
Чистосърдечен и незапознат човек никога нямаше така майсторски да избегне, да заобиколи именно това.  Wink

Донна, Весела Коледа!

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 21:06 от Miraetta

# 23
  • Мнения: 624
Благодаря ти за пожеланията Мариета.
Влязох в темата ,защото си помислих ,че някой пита нещо си по правната страна на осиновяването ...,като я прочетох просто онемях , не съм се и надявала ,че някой ще пита тук за наследяването  ooooh! и то по такъв казус.


# 24
  • Мнения: 69
И аz вляzох мислейки,че някой пита. Обаче момичета вие ми скрихте топката,опасни сте много.Ама предвид целия случай,няма друг начин. Радвам се,че има все пак честни и почтенни хора като вас.
Иzвинявам се zа спама,но просто не се сдържах.

# 25
След смъртта на бащата, майката дава двете си деца  за пълно осиновяване на тяхната баба.Означава ли това,че те/децата/ вече не са наследници на майка си?

# 26
  • Мнения: 4 138
означава. обаче пък и стават братя или сестри. с което пък пак стават нейни наследници, както и тя тяхна. при условие, че почине преди тях и няма деца или съпруг, братята и сестрите я наследяват, ако бабата е нейна майка де.
от своя страна всички стават преки наследници на бабата, която става тяхна майка. така прабабата на децата става тяхна баба. чичовците им им стават братя, дядо им им става баща, майка и им става сестра. Mr. Green
абе голямо мазало.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 09:58 от matakosmata

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
А изобщо възможно ли е такова пълно осиновяване?

# 28
  • Мнения: 2 084
Чувствам се изцапана от прочетеното тук. Моля някой, който знае как се изтрива тема от форума да махне това нещо, озаглавено пълно осиновяване.
Май дамата си е намерила майстора в лицето на Мираета. /това си е злорада вметка/

Общи условия

Активация на акаунт