Майки, отидете на преглед след като родите!

  • 3 607
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Хм, замислям се и аз. Ходих 1 седмица след секциото за да махнат конците и ме гледаха на ехограф. Но мисля тези дни пак да отида. Кажете какво точно да изисквам - цитонамазка, вагинален или коремен ехограф newsm78 .Цикъл още нямам. 

# 16
  • Мнения: 22 951
Хм, замислям се и аз. Ходих 1 седмица след секциото за да махнат конците и ме гледаха на ехограф. Но мисля тези дни пак да отида. Кажете какво точно да изисквам - цитонамазка, вагинален или коремен ехограф newsm78 .Цикъл още нямам. 
Цитонамазка задължително.

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз ходих макар и доста по-късно на преглед
нямам раничка, но пък цитанамазката е втора група, сестрата каза че е добре, а приятелка каза че е добре, ако си родила нормално- аз съм със секцио- как мислите вие Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 183
Да,всяка жена триабва да отиде първо след 40-я ден на преглед и после на 6 месеца,а за ваксината питах и тя се състои от 3 инжекции,като всяка струва по 200 и няколко лева(значи над 800 лв.) и в аптеката казаха,че е само с поръчка и е на 100% сигурна.

# 19
  • Мнения: 22 951
Да,всяка жена триабва да отиде първо след 40-я ден на преглед и после на 6 месеца,а за ваксината питах и тя се състои от 3 инжекции,като всяка струва по 200 и няколко лева(значи над 800 лв.) и в аптеката казаха,че е само с поръчка и е на 100% сигурна.
За ваксината  тук:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164667.msg3206515#msg3206515

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:31 от ДесиХ2

# 20
  • Мнения: 4 965
Какви 6 месеца?!След 40-ия ден, или като свършат лохиите се ходи задължително!

А и без да са раждали. Добре е поне веднъж в годината /още по-добре, на всеки 6 месеца/ да се ходи на профилактичен преглед.

Аз ходя на профилактика и въпреки това - преди няколко години имах раничка, колкото монета от 1 лв. /премахнаха ми я с лазер/.
За ваксината, за съжаление  Sad, съм преминала подходящата възраст.

# 21
  • Мнения: 125
 И аз да се присъединя към тези призиви!  Peace
 Задължително трябва да се ходи на преглед веднага след като свършат лохиите през постродилния период и 6 месеца след раждането за цитонамазка. След това профилактичните прегледи трябва да се правят на 6 месеца. Преди забременяване и раждане - също.

 

# 22
  • Мнения: 15 609
Малеее каква съм шматка. Още не съм ходила след като родих. Все не намирах време, а и си мислех, че е някакъв формален преглед  ooooh!. веднага ще си запиша час. А кога е по-добре да се ходи преди или след цикъл  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 908
Аз имах раничка преди да родя,бях ПАП 2 тогава,туширах я 2 пъти със Сулкожил,и това беше Sadмай не изчезна,не знам,ама ходих 3 месеца след като родих,тогава доктора само ме погледна обстойно,каза,че всичко ми е наред,но не ми взе цитонамазка,въпреки,че му казах,че съм имала раничка-каза,че това се правело 6 месеца след раждането-и до ден днешен не съм ходила за нея. ooooh!Преди си правех на всеки 6 месеца такава,ама сега нещо ме е стегнало отвътре и като знам,че пак ще ме бърникат....аз дори на рутинен преглед пъшкам и се късам,та ми е почти болезнено,какво да кажа за цитонамазка ooooh!лекарите чак ми се смеят.
Записах си час за понеделник за цитото... WinkНе ме интересува кога точно се ходи,понеже аз ходя в друг град и чакам друг да ме кара,та не мога да си правя планове,кога точно трябва-съобразявам се с другият кога е свободен.

# 24
  • Мнения: 476
По съвет на гинеколога си отидох на 44ти ден след раждане и живот и здраве на 6ти месец също ще отида!  Peace
(въпреки,че от раждането до сега съм ходила поне 5 пъти и ми правиха абразио, цитонамазката я забравих  Embarassed )

# 25
  • Мнения: 188
Здравейте,
да ви попитам нещо. На мен ми откриха раничка на шийката на матката и трябваше да се обгори, но доктора каза да изчакам да ми свърши цикъла, а той така и не дойде, защото разбрах, че съм бременна. Та въпроса ми е дали след като родя това нещо ще се е влошило, защото предполагам сега не може да се направи нищо? И нали няма да навреди по някакъв начин на бебока?  Thinking

Може да изчезне след като родиш, а може и да се влоши. Относно бебето, мисля че е опасно ако тази раничка се дължи на папиломния вирус, т.к. по време на естественото раждане бебето може да погълне течности, а от там да се развият брадавици в хранопровода. Ето защо понякога се налага секцио. Но да си призная не съм много наясно. Затова най-добре ще ти обяснят докторите.
Успешна бременност  Peace

# 26
  • Мнения: 200
На мен доки ми е казал още от сега че 45 дена след раждането да съм при него на лице за щателен преглед Peace

# 27
  • Мнения: 1 029
страхотна тема  bouquet

и призовавам за профилактиката въобще- майчета ходете на гинеколог редовно,особено след раждането!

# 28
  • Мнения: 636
Ходих и след 40-я ден и след шестия месец.  PeaceИ двата пъти ме гледаха на ехограф, за да се види как се прибира матката и дали има някакви усложнения след секциото. Втория път ми взеха и цитонамазка.
Бебето ми е на шест месеца и половина, още кърмя и нямам цикъл. Лекарката ми каза, че е добре да се направи цитонамазка след като се възстанови цикъла - тогава пак ще отида.
Грижете се за здравето си, за да можете да се грижите и за дечицата си! Hug

# 29
  • Мнения: 22 951
По съвет на гинеколога си отидох на 44ти ден след раждане и живот и здраве на 6ти месец също ще отида!  Peace
(въпреки,че от раждането до сега съм ходила поне 5 пъти и ми правиха абразио, цитонамазката я забравих  Embarassed )
На коя част ти правиха абразиото?

Общи условия

Активация на акаунт