Набор '98 - или как е в трети клас - 2

  • 17 834
  • 364
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Здравейте момичета! Ние сме набор 99, обаче сме в трети клас, за това идвам при вас  Simple Smile. Очевидно набор 99, трети клас няма да намеря. Пуснахме Борис една година по-рано от випуска си. Не сме го планирали, аз даже бях против. Просто така се случи. Не сме имали сериозни проблеми досега.  Трудно ни е четенето, писането, то си е трудно! Вмомента си е изгубил бележника - сигурно някое дете му го е прибрало погрешка. Иначе би било много скучно ... Simple Smile. Как е при вас? Къде срещате трудности - комуникация, дисциплина или конкретен учебен предмет с дечицата на тази възраст?

# 16
  • sofia
  • Мнения: 249
здравейте и от мен,в класа на голямата щерка всички деца се разбират много добре и няма бой и т.н.,но пък на моята хич не и се учи и най-вече по английски.

# 17
  • Мнения: 1 193
 welcome на мама инка5
Честито хубав сняг, утре всички по разходки и пързалки  cold Nature Snowman
Доми вчера правила тест по ЧО и от 9 въпроса, тя сбъркала 3. Поговорихме си после и се оказа, че ги знае, защо се е притеснила, нямам идея.
По англ.ез. има вече 3 6-ци. Скучно и е, добре, че ходи на уроци и там почнаха граматика.
Предстои и изпит по таекуондо, тя нещо не се чуства подготвена и може да не се яви. Баща и не е много ентусиазиран, но ми прави впечатление, че тя не е много постоянна. Незнам с какво и как да я мотивираме  newsm78
Това е накратко, бебата щурее, къса всичко наред на каката. Днес си хапнала от сухото лепило  Shocked Не ми е скучно  hahaha

# 18
  • Мнения: 2 700
Леле, що нещо сте изписали за една-две седмици  #Crazy

Включвам се и аз с информация по диагонал на прочетеното.
За разказвателните предмети всичко е въпрос на навик. По БЕЛ много добро впечатление ми направи учителката на дъщеря ми, защото ги кара веднъж да разказват от името на някакъв герой, веднъж като разказвач на историята (т.е. не присъствал на събитието) и т.н.  Това им помага при разказването на ЧО и ЧП. Там пък обикновено имат записан план-конспект в тетрадката, по който разказват уроците. Не е от любимите занимания, но като цяло не е и особена драма.

Допълнителни помагала имат и по БЕЛ и по математика. По БЕЛ е май Тренировъчни упражнения за ІІІ клас, а по математика не  помня точно. Домашното им винаги е 1 или 2 страници от помагалото + уч. тетрадка.

Пубертет се усеща при момичетата със сигурност, но за момента е в рамките на допустимото. По съвет от форума дадох на дъщеря ми да прочете някаква книга (не помня заглавието) за пубуртета, която тя изгълта за нула време. Питах дали има въпроси и каза, че всичко й е ясно  Wink

Тържество ще имат някакво, но не знам къде и какво. Теглиха на томбола имената на децата и всеки се ангажира да купи подарък до 10 лв. на изтегленото дете.

За подаръците - най-спряганите неща от дъщеря ми и обкръжението й са GSM / с някакви екстри/, МР3, дискмен, фотоапарат.

За РД, на нас ни предстои наскоро и съм ангажирала в "Мики Маус" Банишора. Не знам как ще мине, но това, което видях в едната зала са играчки за по-големи деца и батут, а в другата подиум за дискотека. Ще пиша.
Иначе масово се празнува в "Джими'с" Арена, но аз лично не съм във възторг. Миналата година празнувахме там и децата подивяха (особено момчетата).

А имате ли някакви "градски" идеи за ваканцията? Питам за София.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Ние празнувахме в Мики Маус, но до Петте кьошета. Много се хареса и на децата и на нас. Ангажирали сме вече дата и за рождения ден на другото отроче.

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
solaris, моля те кажи ми каква е тази книга за пуберитета? Живо ме интересува. Благодаря ти!   bouquet

# 21
  • Мнения: 774
Анушка,не знам за каква книга става въпрос,но Теди чете "Книга за всяко момче" има такава и за момичета на книжарницата до "Марешки".Там е обяснено всичко,което им се случва на децата по години.На мен ми хареса това,че автора съветва и за отношенията към родителите и околните.
Честно казано на мен ми помогна книгата,за Теди не знам!

# 22
  • Мнения: 2 700
Ще погледна заглавието, но не е купувана наскоро. Подреждах си тези дни библиотеката и попаднах на нея (идея нямам от кога съм се сдобила с нея).

# 23
  • София
  • Мнения: 403
Здравейте и от мен!
Ние вече купихме коледния подарък, оказа се че нашия син не само иска телефон, но си е избрал и модела. Оказа се, че този модел е много подходящ за него, пък и цената беше разумна.

Относно книжките не е ли още рано с подробности да се обясняват на децата нещата от живота, аз поне не се чувствам готова да се справя, а доколкото прелистих тази книжка, ако не се бъркам, нещата бяха доста детайлно обяснени.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Относно книжките не е ли още рано с подробности да се обясняват на децата нещата от живота, аз поне не се чувствам готова да се справя, а доколкото прелистих тази книжка, ако не се бъркам, нещата бяха доста детайлно обяснени.

Специално за дъщеря ми смятам, че вече й е време.
Има всички признаци, че се развива доста по- бързо от съученичките си например...
Мари, благодаря ти за информацията.  bouquet

# 25
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
И аз бях набутала книжката (книга за всяко момиче) на Калина още през лятото. Тя каза че не и е особено интересна.....Но се надявам все нещо да и е останало в главата

# 26
  • София
  • Мнения: 403
Не знам. Момченцата май по-бавно се развиват от момиченцата, като го гледам моя син в някои отношения още е направо бебе.
 
Май все пак ще я купя тази книжка и ще чакам подходящ момент да му я предложа. Още повече че чакаме бебе и той все подпитва как така е станало, не ни бил видял точно този месец да се целуваме с татко му.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
момчетата се движат с почти 2 години след момичетата.

Написах в темата на породените деца, но и тук да се оплача. У дома всички сме пипнали някакъв вирус, по мои подозрения грипоподобен. Всички ни тръшна наведнъж. И двете деца с Т до 38,5 и варира до 37-и нещо. И кой със сополи, кой с кашлица, кой с главоболие. Добре, че минаха коледните ангажименти и останаха само тържествата в училище в петък.

# 28
  • Мнения: 51
Относно книжките не е ли още рано с подробности да се обясняват на децата нещата от живота, аз поне не се чувствам готова да се справя, а доколкото прелистих тази книжка, ако не се бъркам, нещата бяха доста детайлно обяснени.

Още преди около две години ми се наложи да обяснявам с подробности кое как става и защо. Случайно чух, как едно момиче разясняваше на моята и нейните приятелчета що е това секс и как точно се практикува. Едно момченце вмъкваше разни допълнения (било видяло майка си и баща си Shocked) и няма как - трябваше да й обясня всичко. Да не говорим, че още в детската градина имаше 2-3 "осведомени" дечица и тогава пак трябваше да обяснявам, но съвсем по детски.

# 29
  • Мнения: 2 700

Книгата се казва "Истината за бебетата" на Мари-Клод Моншо (Книга за полово възпитание на децата от 6 до 12 г.).  Както казах не е нова, издадена е през 1989 г.

Общи условия

Активация на акаунт