Набор '98 - или как е в трети клас - 2

  • 17 894
  • 364
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 622
Днес като стана синът ми се оплака, че го боли гърлото  Confused Ходихме на лекар и се оказа вирусна инфекция. Вече имаме и обилна хрема. Ще се наложи да се остане в къщи три дни

# 331
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Днес като стана синът ми се оплака, че го боли гърлото  Confused Ходихме на лекар и се оказа вирусна инфекция. Вече имаме и обилна хрема. Ще се наложи да се остане в къщи три дни
Много неприятно.  SadИ моите деца преболедуваха подобен вирус миналата седмица.

# 332
  • София
  • Мнения: 62 595
В момента съм болна. Май го пипнах от малкия. Той беше с Т над 38 за 4 дни. Сега аз съм с червено и ужасно болящо гърло и хрема като река. Само се моля щерката да удържи положението  Praynig, че тогава съвсем ще я втасам.

# 333
  • Мнения: 3 810
И да и не...
Откъдето идва Цоци- аз оттам се връщам Laughing. С-мата съм я чела и се опитах да пробвам някъде преди година без успех. Мога много да пиша, но във "вестника" в който стана дума за това, не мога да пиша Sick.
Та се убедих че съм адски рахвърляна и вероятно от това зависи какви ще са и в семейството ми.

За да не спамя- подредени ли са вашите третокласници?
Успяват ли да се вместят в свободното си време и да се организат сами? Или трябва да почакаме още 2,5,10 години за това?

А по въпроса с оценките- носи ги по 2-3 всеки ден, но май са повече от участие. Не е стресиращо изпитване.

Таша бързо оздравяване! Peace
Калина е със синузит от 1кл. и сега пак се обострил...гадост...

# 334
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 412
В нашето училище събират пари само за застраховка.И тази година за първи път дадохме по 5лв. за празника на училището който тази година ще е юбилей.Иначе за оценките изпитват ни често - почти всеки ден ми носи оценка но каква не е за говорене.Вървим между добър и много добър успех.Английският не ни върви много по добре сме по четене български.Иначе и моят съпруг е против спонсорирането на училищата.На предната ни родителска среща един баща предложи да съберем пари и да сменим дограмата на стаята моя като чу вика тоя луд ли е че те след 4 клас ще сменят стая на всеки предмет да няма да сменяме дограмата на цялото училище.Извинявам се за разхвърленият пост но гледам от време на време и аз да се включвам.Лека вечер на всички.

# 335
  • Мнения: 1 193
Таша, да се възстанови бързо момчето  Praynig
Моята Доми, че и Киара не са били много болни тази зима. Е, лепнаха по някой вирус, но ги овладяхме лесно. За сметка на мъжа ми, горкия като легна 3 дена с 40гр, накрая вика на док - давай антибиотик, че ще умра  Mr. Green
Доми, рядко е без оценка, всеки ден.
За подреждането - ми аз съм манячка да чистя, и да ми е подредено, мойте са се метнали на свеки  #Cussing out Ужассс, направо в криза изпадам, като погледна стаята на Доми  Outta Joint
Случва се 1 път седмично да си оправи, но аз и казах, че спирам да и оправям бъркотията.

# 336
  • Мнения: 67
Ей,че много сте написали за няколко дни. Аз не си спомням да сме давали за нещо пари.ААА май купувахме топка в началото на учебната година.  Иначе с уроците горе долу сме добре. Имаме си проблем с английския, но там май ще ходя да си поговоря с госпожата,ч е на родителските срещи едни изисквания каза, а напоследък нещо много ги повиши. НО като с епонапънем малко и това ще оправим.
Пеца, относно твоя проблем с пътуването на дъщеря ти. Общината няма ли да спонсорира? Доколкото зная има пари за такива неща, а и шефката на отдле Култура обикновено пътува със съставите. Къде в Турция ще ходят? Да не би да е Текирдаг за фестивала на черешата? Аз по миналата година ходих и да ти кажа пътуването никак не е дълго. За около 4 часа бяхме там. А като минахме границата почти не срещнахме кола.

# 337
  • Мнения: 3 622
До сега не са ни карали нито веднъж да събираме пари за у-ще. Единствено си събираме в класа за текущи разходи на децата /госпожата ги води по музеи/ и за тържества които им организираме. Сега умуваме какво да им измислим за края на годината. Миналата година им направихме карнавал в едно заведение, като условието беше всяко дете да е облечен като някой герой който харесва и да си измисли думички с които да се представи. Моят син беше Джак Спароу - от Карибски пирати. Доста се потрудихме за облеклото и визията. Ако искате ще потърся и ще ви пусна снимка. Две от майките се бяха преоблекли като фея и Баба Яга и те бяха водещи на партито. Получи се много добре

# 338
  • Мнения: 3 810
Понеже съм проспала темата, наваксвам  Mr. Green
В нашето у-ще правят карнавал пролетта, по време на патронните празници.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=127014&photo=3
Калина беше гейша миналата пролет. За тази година не сме решили още.
И като ви чета...май евтино ни излиза училището. Освен 10-те лева даваме само за куклен театър(1 път в годината 1.50 или 2лв.), за снимка или календар около 8 март, Коледа и за таблото на края на годината.
10-те лева се дават срещу прочитане на това за което се ползват- за бодигард, за поддръжка на стаите и комп. кабинети. За ксерокс-копия не ни искат и си мисля че ви мятат като ви искат newsm78... Понеже съм учител в друго у-ще...У-щата обикновено си имат ксерокс. В работата ми поне, всеки учител си има безплатен лимит за ксерокса, в който трябва да се вмести за разпечатване на контролни или други материали. И лимита е предостатъчен Peace
Пролетта се прави и бал за родители и дарители.
От клас искат посещение поне от 3 родители, но желаещите са много повече, защото май си изкарват добре. Нещо като банкет в ресторант като се плаща малко над консумираната сметката за дарение. Деца правят нещо като концерт пред родителите, предлагат се на търг разни неща на ученици- рисунки и т.н.

# 339
  • Мнения: 2 700
Като ви чета, явно водите интересен училищен живот Wink. Както казах, на нас пари не ни събират, но и децата не организират. Не сме имали никакви карнавали, а празникът на училището е нещо като спортен полуден за около час на открито (не помня кога е, но знам, че все ми объркват графика).

За оценките не знам по колко им пишат. Събират им бележниците през петък, а понякога и по-рядко, и пишат всички оценки наведнъж. Откровено казано не знам дали са от изпитване, домашни или тестове.

За подредбата - избирателно е. Ако й дойде музата може да прекара часове в подреждане, прочистване и почистване на стаята си. Но това е само ако й дойде музата Laughing

До болните - защо не пробвате ремантадин? Горещо го препоръчвам, въпреки че не е здравния форум. Вече втора година пием при първи симптоми и ни вдига на крака за няма и 24 часа. Пък е не е антибиотик.

# 340
  • Мнения: 67
Как се справят децата Ви с пролетната умора? Дъщеря минапоследък евсе по-разсеяна и все по-често откровено ми заявява,че не й с е учи. Кате грейне едно слънце навън, тя постоянно е с единия крак навън. напоследък следобеда го прекрава в мотаене и започва д аучи чак след 18 часа, когато вече не може да се мотае по двора. Ако пък й с ескарам да сяда да учи, вече на няколко пъти заспива на пода въху тетрадките.
Май е време за ваканция Simple Smile

# 341
  • Мнения: 515
Записвам се и аз ,майка съм на 3 класник и на 5 класничка.Пролетната умора ги е превзела отвсякъде.На истина е време за ваканция!!!!!!

# 342
  • София
  • Мнения: 62 595
моята таки или иначе си я кара по-ларж. Явно артистичните натури са така. Написва и прочита всичко, което трябва, но не си дава много зор, дори на моменти си се помотава здраво. До момента са справя с лекота съм я оставила на спокойствие. Като цяло, откакто от миналата година намалиха темпото и сведохме до минимум стреса от родителските очаквания, децата се развиват по-добре и са спокойни. В началото се притесняваха как ще реагираме на грешките в тетрадките други подобни неща, които вълнуват децата в училищна възраст. Фокусираха се върху собствения си успех и удовлетворение, а не върху нашите очаквания.
Иначе, чакаме ваканцията с нетърпение.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 18:52 от RadostinaHZ

# 343
  • Мнения: 3 622

Много е сладка  Peace

Ето го моя син на карнавала като Джак Спароу http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5419309

# 344
  • Мнения: 1 193
Много хубави костюми  - Таша, Мимиту  Peace
Моята Доменика, е в постоянна пролетна умора  Mr. Green Ваканцията ще я изкара в консултации в Британика - иска да се яви на изпит, и за сега това е решила. Няма да ходи при баба и дядо.
Мойта малка е болна, аз мислех, че ни се размина. Ужас, много се паникьосвам като са болни  Sad

Общи условия

Активация на акаунт