Изследвания преди бебеправене?

  • 3 222
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ееее Зима не е чак така. Все е хубаво да се направи един прегтлед...понякога имаме гъбички и разни течения без да разберем, които не са добре да ги имаш при едно евентуално забременяване.

# 16
  • Мнения: 4 428
Ние, като решихме да правим Магдалена, отидох само на нормален гинекологен преглед. Нищо ми нямаше и си пусках само цитонамазка и това беше. И без това ме разкатаха от изследвания всеки месец по време на бременността, преди това поне си ги спестих излишните  Peace

# 17
  • Мнения: 784
А какви изследвания е препоръчително да се направят - независимо дали се поемат от касата или не?

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
А какви изследвания е препоръчително да се направят - независимо дали се поемат от касата или не?
Чети...по-горе съм пуснала линкове.

# 19
  • Мнения: 1 475
Моя доктор ми каза, че най-сигурни  и достоверни резултати за токсоплазмоза, листериоза,цитомегаловирус и мононуклеоза се правят в Националния център по заразани и паразитни болести, все пак те точно с тези неща се занимават, а и четирите болести се причиняват от миниатюрни паразитчета, най-често живеещи в животните и хората се заразяват след досег с животни.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Моя доктор ми каза, че най-сигурни  и достоверни резултати за токсоплазмоза, листериоза,цитомегаловирус и мононуклеоза се правят в Националния център по заразани и паразитни болести, все пак те точно с тези неща се занимават, а и четирите болести се причиняват от миниатюрни паразитчета, най-често живеещи в животните и хората се заразяват след досег с животни.

Не само при досег с животни,а и при консумация на заразени продукти и най-вече месо.

# 21
  • Мнения: 1 817
Ееее Зима не е чак така. Все е хубаво да се направи един прегтлед...понякога имаме гъбички и разни течения без да разберем, които не са добре да ги имаш при едно евентуално забременяване.
Херка, аз имах в предвид специалните изследвания, защото така разбрах темата. Иначе при планирана бременност ултразвук, цито и микро са задължителни! Peace Ама това всяка жена би трябвало да го знае за гин. прегледа... Hug

# 22
  • Мнения: 140
Здравейте момичета! Hug
На мен без проблем ми дадоха направление за кръвна картина и цитонамазка. Личният ми лекар каза, че това се поема от здравната каса и само за кръвна група (по мое желание) се налага да се заплати допълнително. Утре сутринта отивам да дам кръв и по-късно мога да ви кажа с точност какво ще ми изследват и кое колко струва. Дано да съм ви полезна така както вие на мен със съветите и утешителните думи! Heart Eyes
Успешен ден и весели почивни дни!

# 23
  • Мнения: 676
Аз съм чувала, че изследванията не се поемат от здравната каса, освен ако нямаш някаква диагноза. Но може и да не е така...  Thinking То човек може ли да разбере нещо, като всеки казва различно.

Днес ми правиха цитонамазка - на частно е 20лв. Изследването за токсоплазма е 30. Мисля, че не е чак толкова скъпо, но пък ако човек реши да си направи всички изследвания ще му излезе доста соленко. Tired

Аз имам друг въпрос: Днес съобщих на моя доктор, че с мъжа ми мислим скоро /скоро скоро - след няколко месеца поне/ да се заемем с бебеправене. Попитах го за фолиевата киселина /която пия от 2 месеца/, а той ми отговори, че съм избързала и трябвало да започна да я пия, когато започнем с опитите. Това леко ме притесни - все пак не мисля, че е вредна....
Вие какво мислите?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 381
Доколкот съм чела фолиевата киселина не се натрупва в организма. Така че няма проблем и да я пиеш от сега - мое мнение.  Hug

# 25
Фолиевата киселина не се натрупва и няма да навреди. По логиката на твоя доктор всяка жена си вреди,ако пие фолиева киселина 6-7 месеца,а бебето не става. Никой не може да предвиди,кога ще стане бебето, затова фолиева киселина се пие дълго и упорито. Пише че поне три месеца преди бебето се пие.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Два месеца преди да започнем опитите бях на гинеколог. Каза че нямам проблеми. След два месеца бебеправене си пуснах хормони. Резултатът беше неуспешна бременност. Оказа се че гинекологът не е видял миома, а при ЖК пък изобщо не обърнаха внимание, че част от хормоните не са добре - щом съм забременяла какво да ги гледаме.
Изводът при мен беше - направих всичко каквото зависеше от мен - резултат никакъв.
Така че важното е да намериш специалист, който да приеме насериозно желанието ти за изследване, да те следи и да вземе предвид всички рискове. А не да те убеждава, че правиш излишни изследвания.

# 27
  • Мнения: 676
Благодаря на всички за отговорите. Hug Аз също съм чела, че не се натрупва в организма. А освен това мисля, че е полезна по принцип, а не само когато човек реши да прави бебе.
За това и няма да я спирам, но исках да чуя и други мнения. Като отида да взимам резултата от цитото, ще го питам и защо ми го каза всъщност.

# 28
  • Мнения: 140
Аз съм чувала, че изследванията не се поемат от здравната каса, освен ако нямаш някаква диагноза. Но може и да не е така...  Thinking То човек може ли да разбере нещо, като всеки казва различно.

Днес ми правиха цитонамазка - на частно е 20лв. Изследването за токсоплазма е 30. Мисля, че не е чак толкова скъпо, но пък ако човек реши да си направи всички изследвания ще му излезе доста соленко. Tired

Аз имам друг въпрос: Днес съобщих на моя доктор, че с мъжа ми мислим скоро /скоро скоро - след няколко месеца поне/ да се заемем с бебеправене. Попитах го за фолиевата киселина /която пия от 2 месеца/, а той ми отговори, че съм избързала и трябвало да започна да я пия, когато започнем с опитите. Това леко ме притесни - все пак не мисля, че е вредна....
Вие какво мислите?






Аз попитах моя личен лекар дали не е късно да пия фолиева киселина, ние започнахме опитите отскоро (от началото на Новата година). Отговорът беше, че тя се пие по време на бремеността, а не преди това. Каза също че понякога я изписвали преди, но това било само при съмнения за анемия.
Въпреки всичко аз започнах да пия по 1 хапче на ден, все пак може скоро да ни изненада новината за бебче  Wink

# 29
Аз съм чувала, че изследванията не се поемат от здравната каса, освен ако нямаш някаква диагноза. Но може и да не е така...  Thinking То човек може ли да разбере нещо, като всеки казва различно.

Днес ми правиха цитонамазка - на частно е 20лв. Изследването за токсоплазма е 30. Мисля, че не е чак толкова скъпо, но пък ако човек реши да си направи всички изследвания ще му излезе доста соленко. Tired

Аз имам друг въпрос: Днес съобщих на моя доктор, че с мъжа ми мислим скоро /скоро скоро - след няколко месеца поне/ да се заемем с бебеправене. Попитах го за фолиевата киселина /която пия от 2 месеца/, а той ми отговори, че съм избързала и трябвало да започна да я пия, когато започнем с опитите. Това леко ме притесни - все пак не мисля, че е вредна....
Вие какво мислите?






Аз попитах моя личен лекар дали не е късно да пия фолиева киселина, ние започнахме опитите отскоро (от началото на Новата година). Отговорът беше, че тя се пие по време на бремеността, а не преди това. Каза също че понякога я изписвали преди, но това било само при съмнения за анемия.
Въпреки всичко аз започнах да пия по 1 хапче на ден, все пак може скоро да ни изненада новината за бебче  Wink

Твоят лекар се е объркал. Фолиева киселина се препоръчва на всички жени в детеродна възраст, независимо дали имат намерение да забременяват в момента или не. Употребата и профилактично (вкл. и в резултат от фортифицирани храни) е довела до значително намаление на процента деца, родени с дефекти на невралната тръба. 400 микрограма на ден е дневната доза, препоръчителна за жени в детеродна възраст.

Ellie



Общи условия

Активация на акаунт