Как се хранят 2,5+ годишните дечица?

  • 2 347
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
Цитат на: ЕДЕЛВАЙС link=topic=249342.msg5876481#msg5876481 date=Най-обича1197620687
. Смятам, че е напълно нормално за двегодишно дете да му е скучно 20-30 минути само да седи и да яде (то и на мен ми е скучно) и няма нищо лошо храненето да се съчетава с други занимания. По принцип на тази възраст за 1/2 час е трудно да им се задържи вниманието върху далеч по-интересни неща, а камо ли върху нещо толково ежедневно, като храненето...
не съм съгласна! затова ядем всички на маса,за да си разменим някоя дума,това е социално събитие повече от всичко друго,та не виждам къде има място за скука;
нашите деца седят на маса макс.15 минути,ние не повече от 30,като цяло този роден табиет с вечерянето от 7 до 11 за нашия дом е неприемлив..
храненето е хранене,абсол.умишлено не го съчетаваме в нищо освен с разговор,нито ние самите,нито ако сме с децата

# 16
  • София
  • Мнения: 750
Храни се сам отдавна, яслата допринесе много в тази насока.
Не ползва столче за хранене също отдавна, рядко се храни с нас, обикновено ядат в хола със сестра си, пред телевизора.

# 17
  • Мнения: 479
на 2г9м, син, Огнян  Wink
Храни се трудно - аз му давам с лъжицата и гледаме филми, книжки или се разсейваме както намерим. Единствения ред, който успявам да въведа е да се храни само на маса.

# 18
  • Мнения: 1 044
В детската градина се храни абсолютно сам, даже използва нож и вилица. В къщи го храним като бебе, просто отказва сам. Дано е период и отмине. 

# 19
  • Мнения: 784
Смятам, че е напълно нормално за двегодишно дете да му е скучно 20-30 минути само да седи и да яде (то и на мен ми е скучно) и няма нищо лошо храненето да се съчетава с други занимания. По принцип на тази възраст за 1/2 час е трудно да им се задържи вниманието върху далеч по-интересни неща, а камо ли върху нещо толково ежедневно, като храненето...
не съм съгласна! затова ядем всички на маса,за да си разменим някоя дума,това е социално събитие повече от всичко друго.........
не го съчетаваме в нищо освен с разговор,нито ние самите,нито ако сме с децата

Говорим за две годишни деца все пак - активното общуване с тях се проявява именно в игри, разказване на приказки, коментиране на филмчета и т.н., вкл. и по време на хранене ... Не разбирам за какви разговори иде реч  ... Както и да е, аз лично не мога да си представя да оставя детето само с купата и да го чакам първо да се наяде, а после да си разкажем приказката. Или поне не разбирам какъв точно е смисълът на това - "храненето си е хранене, игрите са си игри".   
Лично аз съм била "жертва" на много по-голям либерализъм в храненето, но досега поне не са регистрирани някакви отклонения по отношението на него Wink

# 20
  • Мнения: 3 367
Смятам, че е напълно нормално за двегодишно дете да му е скучно 20-30 минути само да седи и да яде (то и на мен ми е скучно) и няма нищо лошо храненето да се съчетава с други занимания. По принцип на тази възраст за 1/2 час е трудно да им се задържи вниманието върху далеч по-интересни неща, а камо ли върху нещо толково ежедневно, като храненето...
не съм съгласна! затова ядем всички на маса,за да си разменим някоя дума,това е социално събитие повече от всичко друго.........
не го съчетаваме в нищо освен с разговор,нито ние самите,нито ако сме с децата

Говорим за две годишни деца все пак - активното общуване с тях се проявява именно в игри, разказване на приказки, коментиране на филмчета и т.н., вкл. и по време на хранене ... Не разбирам за какви разговори иде реч  ... Както и да е, аз лично не мога да си представя да оставя детето само с купата и да го чакам първо да се наяде, а после да си разкажем приказката. Или поне не разбирам какъв точно е смисълът на това - "храненето си е хранене, игрите са си игри".  
Лично аз съм била "жертва" на много по-голям либерализъм в храненето, но досега поне не са регистрирани някакви отклонения по отношението на него Wink
ние намираме за какво да си говорим на вечеря което не е коментиране на филмче;
разкаваме на баща им какво сме правили през деня,той пита,ние 2та си говорим за работа и пр;
както казах това за мен е социално време,в което сме всички заедно,жалко би било ако нямаме какво да си кажем и трябва приказки да разказваме;
така,за мен,се учат социални умения,как се седи на маса и се води разговор,как не се прекъсва,как не се говори с пълна уста, как не се бута чиния ако не ти харесва и пр.
смисълът е че според мен яденето не е редно да се свързва с тв,мама се прави на маймуна за да изям 2 лъжици и цялата къща се върти около мен, за да си изям филията.-разни хора,разни идеали..

# 21
  • Мнения: 3 447
Храни се сам, в детското столче през деня, а вечер, когато сме всички - пак в столчето, но на голямата маса. С нищо не го занимавам, даже сутрин и на обяд предпочита изобщо да не му се мотая из кухнята. Яде си, блее си... колкото изяде, толкова. Като започне да си играе с храната, вдигам я.

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Храни се сама от много малка,още нямаше две години.Никой не я забавлява,телевизора не работи.Много добре знае,че на масата сядаме да се храним,а не да играем.Вече дори я наказваме ако говори с пълна уста докато се храни,за игра и дума не може да става. CrazyНикога не съм се притеснявала колко е изяла,ако иска да яде,ако не-да стои гладна.Междинно не даваме нищо,колкото и да мрънка.Та тя си знае,или ядеш или гладуваш до следващото хранене.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Не се притеснявай! Както и да се храни сега, като порастне ще се научи! Не съм виждала възрастен човек, който все още мама да го храни, а ти  Mr. Green
Моята яде по всякакъв начин, както самостятелно на маса, така и пред компютъра, с активно мое участие  Twisted Evil Обикновено аз храня, когато е с лъжица, а тя сама се храни, когато може да ползва пръстчетата си или вилица. Пред избора да й давам по-суха храна и да се храни сама или аз да я храня и да давам по-често супички и манджи, съм се спряла на втория вариант  Peace
Всеки решава сам за себе си. Аз лично не съм привърженик на строгата дисциплина и график, обичам да глезя децата си  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 2 005
Понякога сам се храни на масата с нас, но в повечето случаи се гоним , в движение  Joy Joy Joy като се маймуним и така само да имаш здрави нерви #Cussing out

# 25
  • Мнения: 4 593
щах да напиша същото като м_е_р_и  , с други думи , така че да не я  повтарям  -все едно аз съм го писала

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Вече не използваме столчето за хранене почти. Close Иска да се храни сам с нас на голямата маса.Но засега не му давам да яде всичко сам.Например ако му дам ядене с лъжица започва да го разбърква само и не яде.Кисело мляко без проблем яде с лъжица.Даже не се и маже.Чай пие сам от чашка.Яде иначе сам сандвичи или филийки с нещо намазани.Но яденето с триста зора го храня аз но седи на масата с нас.Ние сме под 2,5 г. за сега предполагам когато тръгне на градина ще свикне и с яденето да се справя сам.  Peace

# 27
  • Мнения: 63
Мойта девойка до 1,6 год. я хранех на столче с някакви дребни занимания и ми се виждаше доста нормално. После основно я пое баба и, и сега храненето ми е просто най-ужасяващата част от деня. Не помня скоро да съм я виждала седнала по време на хранене и всеки път трябва да се измислят някакви невероятни и различни занимавки за да се храни. Мама се прави на маймуна, просто е бледо описание на нашия случай. Ще ми се някак да я попривикна към по-нормални порядки, а и основното ми притеснение е детската и градина. Учителката ме информира, че е достатъчно голяма да се храни сама и тя няма намерение да я храни (аз я и разбирам жената  Confused) и сега дребната, ако не е някаква по-суха храна изобщо не се хранела  Sad. Но, поне се поуспокоих, че не е единствената трудно хранеща се. Явно, ще трябва да се примиря с положението и да чакам да попорасне.

# 28
  • Мнения: 46 518
... Учителката ме информира, че е достатъчно голяма да се храни сама и тя няма намерение да я храни (аз я и разбирам жената  Confused)  ...

Не трябва да я разбираш. На нея това й е работата! Леля ми е детска учителка в 1 група и си има деца, които храни. В групата на дъщеря ми също има такива деца. Търси правата на детето си! Говори с учителката, с директорката и т.н.

# 29
Сама се храни от 1,6година.Яде в нормални чини,не в купи.Храни се с нормални лъжица и вилица,нож избягвам да й попада през погледа,за да не се нарани.Никога не е гонена с храна и лъжица,яла е когато е искала.На маса,без странични забавления.Не пасирано,не надробено и т.н.


И мойта така даже започна да си отваря и хладилника сама като огладнее  Simple Smile

А и според мен си е до детето...

Общи условия

Активация на акаунт